Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

сухомлинський в.о.

684 views

Published on

1111

Published in: Education
 • Login to see the comments

сухомлинський в.о.

 1. 1. Педагогічна спадщина В.Сухомлинського в роботі з дітьми молодшого шкільного віку
 2. 2. . Педагогічна спадщина мудрого учителя, В.О.Сухомлинського - цілюще джерело педагогічних ідей, рекомендацій, знахідок і добрих порад, які особливо актуальними стають сьогодні в умовах становлення нашої держави та розбудови педагогічної теорії і практики.
 3. 3. Основні принципи у системі поглядів В.О. Сухомлинського: – гуманістичне ставлення до особистості кожного вихованця; – врахування його індивідуальних особливостей; – формування духовного світу малюка; – стимулювання розвитку і саморозвитку дитини, звернення до її внутрішнього світу; – використання демократичних педагогічних засобів і методів навчання і виховання (повага, заохочення, опора на позитивне); – розвиток творчих сил кожної окремої особистості в умовах колективної співдружності.
 4. 4. Гуманістичні принципи педагогіки В.Сухомлинського: – пізнання багатогранності дитини; – віра в її неповторність і талановитість; – визнання природного оптимізму дитини; – обережного звернення до її душі і розуму; – захисту багатства людської природи в дитячій душі; – виховання в дитини самоповаги; – утвердження краси в природі та в людині.
 5. 5. Уроки мислення на природі. Це один із найвдаліших прикладів інтеграції різних видів діяльності, об’єднаних однією метою. В.О.Сухомлинський розглядав природу як джерело знань, пробудження дитячої думки. Він розробив методику уроків мислення серед природи, метою яких було пробудження допитливості, навчання дітей бачити, міркувати.
 6. 6. Вагоме місце у роботі з дітьми посідає казка. «Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує свіжий вогник дитячої думки й мови» В.О. Сухомлинський. Казка це активна естетична творчість, що захоплює всі сфери духовного життя дитини – її розум, почуття, уяву, волю, Без казки не можливо уявити дитинство. Сухомлинський вважав, що без казки живої, яскравої, яка заволоділа свідомістю й почуттям дитини неможливо уявити мислення і дитячого мовлення, як певного ступеня людського мислення й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не тільки розумом, а й відгукується на події і явища навколишнього світу, висловлює своє ставлення до добра і зла.
 7. 7. Що таке добро? Добро – це життя людини заради інших, щире бажання допомогти, любов до батьків, ближніх, Батьківщини, здатність до самопожертви. зло? Зло – це прагнення людини отримати від життя усе, не рахуючись ні з ким, замкнутість і зацикленість на власних проблемах, інтересах, амбіціях.
 8. 8. Читання оповідання «Добре слово»
 9. 9. Ти добро лиш твори повсюди, Хай тепло твої повнить груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Ти вкопай і почисть криницю. Волю дай, нагодуй пташину, Приголуб і навчи дитину. Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити. Вправа «Чарівні слова»
 10. 10. «Найвище щастя і радість для кожного з нас – спілкуватися з людьми», - писав Василь Олександрович Сухомлинський. Це прекрасно, коли звучать між людьми гарні слова. «Ланцюжок» хороших і важливих слів.
 11. 11. Вправа «Передай другові гарний настрій»
 12. 12. Тренінгове заняття «Умій дружити»
 13. 13. Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того, що бачить перед собою дитина, чим вона милується, у що вкладає частку своєї душі.
 14. 14. На любові до дітей тримається світ В.О.Сухомлинський

×