Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Майдан – мужність, воля і біль

29 views

Published on

До Дня Героїв Небесної Сотні провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. І. Заря підготувала віртуальну виставку «Майдан – мужність, воля і біль».

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Майдан – мужність, воля і біль

 1. 1. МАЙДАН – МУЖНІСТЬ, ВОЛЯ І БІЛЬ (ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ)
 2. 2. ВЕСТИ. РЕПОРТЕР : В 3-Х КН. : [СБ. СТ.]. / ОТВ. ЗА ВЫП. С. КРЮКОВА. – КИЕВ : САММИТ–КНИГА, 2014–2015. КН. 1. ДНЕВНИК ЕВРОМАЙДАНА. НОЯБРЬ – ДЕКАБРЬ 2013 Г. – 2014. – 184 С. КН. 2. ХРОНИКИ РЕВОЛЮЦИИ. ЯНВАРЬ – ФЕВРАЛЬ 2014 Г. – 2015. – 240 С. Революції та політичні катаклізми – складний період для кожної країни. У революції події відбуваються кожної хвилини, супільство часто не тільки не здатне сприйняти і проаналізувати інформацію, а й усвідомити, що відбувається. Через деякий час забуваються навіть емоції. Книга «Щоденник Євромайдану» фіксує і фотографує цілий період у складній і неоднозначній історії України. Це перша книга про початок Революції – з листопада по грудень 2013 року.
 3. 3. Основні рушійні сили Революції – українське студентство та футбольні фанати
 4. 4. ЩЕРБАК, В. МІЙ МАЙДАН / В. ЩЕРБАК. – КИЇВ : ЗУКЦ, 2015. – 272 С. У книзі, присвяченій Революції Гідності, відтворено хронологію подій листопада 2014 – лютого 2015 із коментарями і спогадами автора, який був свідком більшості подій. А також подано перелік прізвищ Героїв Небесної Сотні з коротким описом їхньої участі в подіях на Майдані та обставин загибелі.
 5. 5. Силове протистояння на Євромайдані
 6. 6. МАЙДАН ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ: 45 ІСТОРІЙ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ / УКР. ІН-Т НАЦ. ПАМ’ЯТІ ; УПОРЯД.: Т. КОВТУНОВИЧ, Т. ПРИВАЛКО. – КИЇВ : К.І.С., 2015. – 320 С. У збірнику подано фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Інтерв’ю було зібрано та упорядковано Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». Проект реалізується у партнерстві з Фондом збереження історії Майдану. До книги відібрано спогади учасників, різних за статтю, віком та різною формою участі, з тим, щоб представити структурованість Майдану як самоорганізованої соціальної мережі.
 7. 7. Батько та син Кузнєцови після побиття на Майдані. Ця світлина стала символом Української Революції
 8. 8. КОШКІНА, С. МАЙДАН: НЕРОЗКАЗАНА ІСТОРІЯ : ГОЛОВНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ПОДІЙ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ / С. КОШКІНА. – КИЇВ : БРАЙТ СТАР ПАБЛІШИНГ, 2015. – 400 С. У книзі зібрано відверті інтерв’ю з головними учасниками, які перебували по обидва боки барикад тієї історичної зими. 80 відсотків змісту є унікальними – дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Автор максимально точно намагається реконструювати події, насамперед кулуарні, та процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.
 9. 9. Перші жертви на Майдані: Сергій Нігонян, Михайло Жізневський, Роман Сеник
 10. 10. СТРАЖНИЙ, О. С. МЕНТАЛІТЕТ МАЙДАНУ: ХРОНІКА ПОДІЙ – СВІДЧЕННЯ ОЧЕВИДЦІВ / О. СТРАЖНИЙ. – КИЇВ : ДНІПРО, 2016. – 192 С. Книга написана учасником Руху спротиву, лікарем-психіатром Олександром Стражним. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, врешті-решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників Руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які – залишилися «незадіяними».
 11. 11. «Піаніст Майдану» Богдан
 12. 12. ЛІТОПИС САМОВИДЦІВ: ДЕВ’ЯТЬ МІСЯЦІВ УКРАЇНСЬКОГО СПРОТИВУ/ АВТ. ПРОЕКТУ О. ЗАБУЖКО ; УПОРЯД. Т. ТЕРЕН. – КИЇВ : КОМОРА, 2014. – 312 С. Оксана Забужко, автор проекту, написала: «Всі ці люди були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження». Матеріали, які зібрані в книзі, дають можливість доторкнутися до живої історії в мить її творення, а також простежити у хронологічній послідовності зміну настроїв в українському суспільстві.
 13. 13. Перед штурмом силовиків мітингувальники, замість зведення барикад, розпалили багаття з автопокришок, яке утворило суцільну стіну вогню й диму.
 14. 14. МАЙДАН. СВІДЧЕННЯ: КИЇВ, 2013–2014 РОКИ / ЗА РЕД.: Л. ФІНБЕРГ, У. ГОЛОВАЧ. – КИЇВ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. – 784 С. – (БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ. БІБЛІОТЕКА НАДІЇ). Книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 – лютий 2014 рр.). Зібрано розповіді оборонців, медиків, священиків, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу «народження нової нацїі». Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії.
 15. 15. Бойові дії велись також із застосуванням вогнепальної зброї
 16. 16. МАЙДАН. СВІДЧЕННЯ: ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ. МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ / ЗА РЕД.: Л. ФІНБЕРГ, У. ГОЛОВАЧ. – КИЇВ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 816 С. – (БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ. БІБЛІОТЕКА НАДІЇ). У книзі зібрано свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим. Першу частину текстів складають спогади про медичну допомогу майданівцям та їхнім родичам у Києві та Україні. Зафіксований досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для сучасників та майбутніх поколінь. У другій частині книги представлено розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою – як вдячність і пам’ять для наших іноземних друзів.
 17. 17. ВІТЕР, М. ЛІТОПИС РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ / М. ВІТЕР. – ЛЬВІВ : ПІРАМІДА, 2017. – 280 С. : ФОТ. Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Існує небезпека, що ця подія в житті нашої епохи з часом втратить свою значимість, буде по-іншому трактована різними псевдоісториками. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу. Роль опозиційних партій була дуже велика як в матеріальному, так і у фінансовому та організаційному забезпеченні Євромайдану, починаючи з перших днів протестів. Ця тема потребує окремого дослідження. Основна увага в книзі приділяється опису подій, людей, духу взаємопідтримки і самопожертви, що панували на Майдані.
 18. 18. У ході протистояння, окрім каміння та «коктейлів Молотова», повстанцями було збудовано метальні машини: требушет, велетенську рогатку та «Картопляну рогатку»
 19. 19. КАПРАНОВ, В. МАЙДАН. ТАЄМНІ ФАЙЛИ / БРАТИ КАПРАНОВИ. – КИЇВ : НОРА-ДРУК, 2017. – 320 С. Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але, що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.
 20. 20. ЄВРОМАЙДАН: ХРОНІКА ВІДЧУТТІВ / Т. ПРОХАСЬКО [ТА ІН.]. – БРУСТУРІВ : ДИСКУРСУС, 2014. – 156 С. : ПОРТР. Письменник Василь Карп’юк упорядкував збірку, авторами якої виступили Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук. Тарас Прохасько здебільшого рефлексує в контексті вічних цінностей, добра і зла, вчинку і стоїчності. Іван Ципердюк більш буквально сприймає ситуацію і більш відверто називає речі своїми іменами, де мінімум літературного гриму і максимум щирості Юрій Андрухович у своїх текстах мислить у глобальному контексті, а також описує конкретні ситуації, зокрема стеження за ними. Сергій Жадан залишається поетичним, метафоричним і революційним, а Юрій Винничук – нещадно іронічний і саркастичний.
 21. 21. БЕРДИНСЬКИХ, К. ЄЛЮДИ. ТЕПЛІ ІСТОРІЇ З МАЙДАНУ / К. БЕРДИНСЬКИХ. – КИЇВ : БРАЙТ СТАР ПАБЛІШИНГ, 2014. – 184 С. : ФОТ. Теплі історії з Майдану, що «переїхали» на папір з Інтернет-простору, опублікувала журналістка Крістіна Бердинських. Авторка почала вести блог-щоденник у Фейсбуці під час Євромайдану, де розміщувала історії людей, котрі стояли на головній площі Києва. «Я писала про людей Майдану, бо про них не писали ЗМІ. ЗМІ писали про політиків, про те, хто є лідером Майдану, або яким олігархам вигідний чи невигідний Майдан», – пояснила авторка.
 22. 22. ГУМЕНЮК, Б. БЛОКПОСТ : ВІРШІ, НОВЕЛИ, ПУБЛІЦИСТИКА / Б. ГУМЕНЮК. – КИЇВ : АКАДЕМІЯ, 2016. – 332 С. У віршах, новелах та одкровеннях цієї книжки – пережита автором правда Майдану і Війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов відповідні слова.
 23. 23. НЕБЕСНА СОТНЯ / УПОРЯД.: О. ТРИБУШНА, І. СОЛОМКО. – ХАРКІВ : ФОЛІО, 2015. – 206 С. Книга-реквієм, присвята тим учасникам Революції Гідності, які віддали найцінніше – своє життя заради того, аби Україна та всі ми встали з колін, почали змінювати свою державу. Герої – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Цю книгу було написано задля того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців.
 24. 24. НЕБЕСНА СОТНЯ : АНТОЛ. МАЙДАНІВСЬКИХ ВІРШІВ / УПОРЯД., ПЕРЕДМ. Л. ВОРОНЮК. – ВИД. 2-ГЕ, ДОП. – ЧЕРНІВЦІ : БУКРЕК, 2014. – 400 С. До антології «Небесна Сотня», упорядкованої Лесею Воронюк, ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників та непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 – лютого 2014 років проти тиранічної влади. Ця антологія є першою і відразу ж вдалою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, для яких існувала величезна загроза бути втраченими. Твори написані українською, російською і навіть білоруською мовами… Безперечно, антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «Народна книга».
 25. 25. З НЕБЕСНОЇ СОТНІ ВІННИЧЧИНИ Шимко Максим (м. Вінниця) Полянський Леонід, Брезденюк Валерій (м. Жмеринка)
 26. 26. «Тільки думкою вкотре все лину» До своїх найрідніших, коханих. Ви простіть, що останню картину Кров’ю я написав на Майдані. Я у вічність нечутно ступаю. Я вас всіх полишаю сьогодні. Там на мене чекає, чекає Та – Небесного Призову – Сотня Єлена Купшане
 27. 27. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Заря Л. І. – провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук

×