Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

0

Share

Download to read offline

МОЗ держаудитслужба

Download to read offline

результати контролю МОЗ

  • Be the first to like this

МОЗ держаудитслужба

  1. 1. Результати контролю в окремих сферах чи з окремих питань фінансово-господарської діяльності Державна аудиторська служба України24 ІV. РЕЗУЛЬТАТИ КОНТРОЛЮ В ОКРЕМИХ СФЕРАХ ЕКОНОМІКИ ЧИ З ОКРЕМИХ ТЕМАТИЧНИХ ПИТАНЬ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 4.1. Про результати ревізії Міністерства охорони здоров’я України Ревізією фінансово-господарської діяльності Міністерства охорони здоров'я України (далі – МОЗ, Міністерство) за період з 01.08.2013 по 01.05.2016 та окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2012 по 31.07.2013 виявлено низку проблем в організації і проведенні державних закупівель, управлінні державними фінансовими ресурсами, що призвело до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 1 658,7 тис. грн та інших фінансових порушень. Виникненню цих порушень сприяла низка чинників, основними з яких можна визначити наступні. МОЗ з 2015 року розпочало проведення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів через міжнародні спеціалізовані організації, зокрема, були залучені Краун Ейджентс Лімітед, Представництво Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй в Україні (далі – ЮНІСЕФ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (далі – ПРООН). З цими спеціалізованими організаціями МОЗ у 2015 році уклало угоди та на їх виконання наприкінці 2015 року перерахувало авансом 2 197 214,8 тис. гривень. Ураховуючи умови угод та загальну вартість товарів за цими угодами, коштом державного бюджету МОЗ має сплатити на користь цих спеціалізованих організацій 110 780,4 тис. грн комісійної винагороди. Крім цього, додатково сплачується вартість послуг уповноважених підприємств з організації митного оформлення, зберігання, страхування та доставки лікарських засобів, медичних виробів, які закуповуються МОЗ через ПРООН та Краун Ейджентс Лімітед, та інших супутніх послуг. В угодах не визначено постачальників, вартості, специфікації та дати поставки товару. Водночас таку інформацію та перебіг виконання угод передбачено визначати у кошторисах витрат, проте такі документи складені не були. Як наслідок, по-перше, спеціалізовані організації станом на 01.05.2016 не поставили товару на суму 1 885 309,9 тис. грн (85 %), у тому числі ПРООН не поставлено товару на 574 098,9 тис. грн, чим порушено умови угоди в частині постачання медикаментів протягом шести місяців з дня попередньої оплати.
  2. 2. Про результати ревізії Міністерства охорони здоров’я України Серпень 2016 року 25 При цьому, як визначено угодами, спеціалізовані організації не несуть відповідальності за будь-які претензії, що виникають із укладених угод чи пов’язані з ними. По-друге, при відсутності кошторису витрат МОЗ у квітні 2016 року безпідставно сплатило винагороду Краун Ейджентс Лімітед на суму 3 458,4 тис. грн, однак право на отримання винагороди ця організація мала після підписання такого документа з боку МОЗ. По-третє, Міністерство коштом державного бюджету сплачує за послуги уповноважених підприємств, при цьому вартість цих послуг МОЗ не погоджено. Такі витрати визначені виключно спеціалізованими організаціями у договорах, укладених з уповноваженими підприємствами. Аналіз проведених закупівель засвідчив, що 31 % закупівель на суму 96 867,5 тис. грн спеціалізовані організації здійснили у виробників з України (з них на 174,0 тис. грн - через посередника), по 2,4 % закупівель на суму 7 516,0 тис. грн придбано медикаменти іноземного виробництва через вітчизняних суб’єктів господарювання. При цьому, придбавши медикаменти у вітчизняних виробників через спеціалізовані організації, МОЗ сплатило на користь останніх комісійний збір та вартість послуг уповноважених підприємств щодо митного оформлення, зберігання та дистрибуції товарів на загальну суму 5 880,8 тис. гривень. Відсутність належного внутрішнього контролю за здійсненням закупівель лікарських засобів через спеціалізовані організації призвела до зайвого використання 1 469,6 тис. грн бюджетних коштів. Міністерство коштом державного бюджету зайво сплатило ЮНІСЕФ за поставлені лікарські засоби та вакцину на суму 1 416,6 тис. грн через включення до їх вартості непідтверджених витрат з доставки. На порушення підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» МОЗ придбало 429 флаконів препарату Авастин® ціною 6 796,28 грн за 1 флакон, що на 123,49 грн більше за ціну, яка внесена до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Як наслідок, за цей препарат Міністерство зайво сплатило Краун Ейджентс Лімітед 53,0 тис. грн бюджетних коштів. Неналежна організація МОЗ здійснення моніторингу рівня забезпечення закладів охорони здоров’я товарами та перерозподілу їх залишків призвела до псування медикаментів на суму 2 536,0 тис. гривень. Зокрема, установлено факт псування (неможливість подальшого використання) реагентів та витратних матеріалів для визначення вірусного навантаження ВІЛ-1 та реагентів, витратних матеріалів для визначення кількості СД4 лімфоцитів, сумісних з приладом Becman Coulter, що виникло через неналежну організацію МОЗ їх перерозподілу (недотримання умов «холодового
  3. 3. Про результати ревізії Міністерства охорони здоров’я України Державна аудиторська служба України26 2 ланцюга») від комунального лікувально-профілактичного закладу «Міська клінічна лікарня ім. В.І. Леніна» м. Слов’янська до низки обласних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом на зазначену суму. Крім цього, непроведення МОЗ перерозподілу залишків лікарських засобів, які придбані у попередніх періодах, призвело до утворення станом на 01.03.2016 залишків медикаментів із простроченим терміном придатності на загальну суму 1 437,6 тис. грн та протягом періоду, що підлягав ревізії, знищено таких медикаментів на 213,3 тис. гривень. Установлено низку проблем при плануванні та здійсненні МОЗ видатків на забезпечення діяльності патронажної служби Товариства Червоного Хреста України (далі – ТЧХ України). Міністерство у 2013-2015 роках та І кварталі 2016 року коштом державного бюджету за бюджетною програмою «Організація і регулювання діяльності установ та окремі заходи у системі охорони здоров’я» (КПКВК 2301350) профінансувало 252 261,1 тис. грн на утримання патронажної служби ТЧХ України, яка не здійснювала діяльності у сфері охорони здоров’я. Це не відповідає пріоритетам державної політики МОЗ у сфері охорони здоров’я як головного розпорядника бюджетних коштів за зазначеною програмою. При цьому ТЧХ України отримувало кошти з державного бюджету за відсутності порядку використання бюджетних коштів, затвердженої Державної програми щодо забезпечення надання медичної та соціально- побутової допомоги самотнім громадянам похилого віку та інвалідам, а також сформованого державного замовлення на конкурсній основі на розробку та реалізацію такої програми, як то передбачено ст. 5 Закону України «Про державні цільові програми». Крім зазначеного, МОЗ не здійснювало належного контролю за використанням коштів на утримання свого апарату. Через використання орендарем більшої площі, ніж зазначено в договорі оренди, державним бюджетом недоотримано 70,0 тис. грн доходів, спеціальним фондом Міністерства – 98,0 тис. грн. Також МОЗ за спожиті орендарем комунальні послуги сплатило 21,2 тис. гривень. На порушення статті 2 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» МОЗ залучало фінансові ресурси Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», що входить до сфери управління МОЗ, як додаткове фінансування на утримання апарату Міністерства. Зокрема, це підприємство власним коштом надало послуг Міністерству з утримання автотранспорту, прибирання, комплексного обслуговування об’єктів тощо на суму 2 741,5 тис. гривень. Матеріали ревізії передано до Національної поліції України.
  4. 4. Про результати ревізії Міністерства охорони здоров’я України Серпень 2016 року 27 Зважаючи на результати контрольного заходу, Кабінету Міністрів України запропоновано надати наступні доручення: на рівні Міністерства охорони здоров’я України 1. Вжити заходів щодо усунення порушень та притягнути до відповідальності посадових осіб, винних у їх допущенні. 2. Забезпечити внутрішній контроль за перебігом проведення закупівель через спеціалізовані організації, у тому числі в частині погодження графіків постачання медикаментів та витрат, пов’язаних із закупівлею товарів. на рівні Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства фінансів України 1. Внести зміни до бюджетних призначень, затверджених МОЗ за КПКВК 2301350 на поточний бюджетний період, в частині їх зменшення на суму невикористаного залишку бюджетних асигнувань за напрямом «Забезпечення діяльності патронажної служби та служби розшуку Товариства Червоного Хреста України» на утримання патронажної служби Товариства Червоного Хреста України.

результати контролю МОЗ

Views

Total views

201

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

0

Actions

Downloads

5

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×