Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Міжнародний день миру

1,297 views

Published on

.

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Міжнародний день миру

 1. 1. Офіційними мовами ООН: англійською - International Day of Peace, французькою - Journée internationale de la paix, іспанською - Día Internacional de la Paz,
 2. 2. Міжнародний день миру відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати у 1982 році і до 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування Міжнародного дня миру має проходити кожен рік в одну і ту ж дату — 21 вересня. Відтоді відзначається щорічно 21 вересня
 3. 3. Невід'ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний дзвін «Дзвін миру», подарований Японією ООН в 1954 році. Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На ньому напис, відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Церемонія триває приблизно 15 хвилин, в ході якої обов'язково є місце і хвилині мовчання, в пам'ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру».
 4. 4. У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чінмоя вперше пройшла символічна Хода Миру. Тепер щороку в Міжнародний День Миру люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі.
 5. 5. Чому ж люди в усьому світі приділяють таку увагу питанню миру?
 6. 6. До того дня, коли у наші двері постукає війна...
 7. 7. Після майже 10 років з дня закінчення Другої Світової війни жителі Японії, які пережили ядерне бомбардування, продовжували вмирати від його наслідків, зокрема, променевої хвороби. Серед них була і японська дівчинка Садако Сасакі, у якої лікарі в лютому 1955 року діагностували лейкемію (рак крові).
 8. 8. 3 серпня 1955 року до Садако прийшла подружка. Вона принесла листок паперу, зробила з нього журавлика і розповіла старовинну японську легенду. Той, хто складе 1000 паперових журавликів, отримає від долі подарунок - довге життя. 1000 журавликів, скріплених воєдино, називаються Сенбазуру. Садако почала робити журавликів. Проте її стан погіршувався. В жовтні дівчинка вже не могла ходити зовсім. Вона встигла зробити 644 журавлики. Вранці 25 жовтня 1955 року її не стало. Її друзі зробили 356 журавликів - стільки залишалися до 1000, сплели Сенбазуру і поховали з дівчинкою.
 9. 9. Натхненні її мужністю і силою волі, друзі та однокласники Садако опублікували її листи з лікарні. Молоді люди з усієї Японії збирали кошти на монумент в пам'ять про Садако і про всіх інших дітей, загиблих від атомного бомбардування. У 1959 році в Парку Миру в місті Хіросіма була встановлена статуя, що зображає Садако з паперовим журавликом в руці. На постаменті статуї написано: «Це наш плач. Це наша молитва. Мир у всьому світі".
 10. 10. В Парку Миру міста Сіетл, США, встановлено статую Садако в натуральну величину - дівчинку з паперовим журавликом в руках. На постаменті написано: SADAKO SASAKIPEACE CHILDSHE GAVE US THE PAPER CRANETO SYMBOLIZE OUR YEARNING FORPEACE IN THE WORLD. (Садако Сасакі. Дитя світу. Вона подарувала нам паперового журавлика, який символізує нашу надію на мир у всьому світі)
 11. 11. “Голубка Пікасcо” – білий голуб миру, обраний емблемою Всесвітнім конгресом прихильників миру, що відбувався у Парижі та Празі в 1949 році.

×