Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Погода рідного краю

1,996 views

Published on

.

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Погода рідного краю

 1. 1. Підготувала Калініченко Н.М., учитель початкових класів ШДС «Берегиня» Деснянського району м. Києва
 2. 2. Атмосфера Землі ділиться на кілька шарів. Нижній шар — тропосфера — найтонший. Його товщина усього 10-15 км і містить найбільше газу — на її частку припадає 80 % усієї маси атмосфери. Тут утворюються вітри, хмари і відбуваються інші процеси, що визначають погоду.
 3. 3. Погода – зміни повітря, які відбуваються в атмосфері над певною місцевістю. Термометр – прилад для вимірювання повітря.
 4. 4. * Прогноз погоди – передбачення, якою буде погода в майбутньому. Прогноз погоди може бути:  на майбутню добу;  на тиждень;  на тривалий час. Дані про погоду з різних частин Землі метеорологи одержують із штучних супутників. Метеорологи - фахівці, які ведуть спостереження за погодою на метеорологічних станціях. Вони є в кожній області.
 5. 5. телебачення інтернет Джерела отримання даних про прогноз погоди:
 6. 6. Частково вкрите хмарами Безхмарне Повністю вкрите хмарами
 7. 7. Купчасті Шаруваті Перисті Високо-шаруваті Купчасто-дощові Високо-купчасті Шарувато-дощові Якщо охолодження відбувається високо над поверхнею Землі, утворюються хмари. Хмари переносить вітер.
 8. 8. Туман Якщо охолодження відбувається високо над поверхнею Землі, утворюється туман.
 9. 9. Град Дощ Сніг Роса Іній Опади – вода яка випадає з повітря на поверхню Землі.
 10. 10. Вітер – рух повітря. Він буває різної сили: дуже сильний, сильний, помірний, слабкий. Сила вітру визначається за його дією на оточуючі предмети за шкалою Бофорта, яка створена в 1805 році британським адміралом і гідрографом Френсісом Бофортом. і
 11. 11. Буря Тайфун Шторм Бувають вітряні ріки і грізні руйнівні потоки, які приносять горе, бо руйнують все навколо. Такі вітри називають злими.
 12. 12. Урагани – вітри надзвичайної сили, сильніші за шквали . Вони викликають жахливі морські шторми. „МУСОНИ”– морські вітри змінюють свій напрямок : дмуть то з моря на сушу , то навпаки. „ Афганець” – мешканець пустель і степів. Вітер , який ніби спалює все навколо сухим гарячим подихом.
 13. 13. Напрям вітру визначається за тією стороною горизонту, звідки він дує (північний, північно – західний, північно – східний, південний, південно – західний, південно – східний, східний, західний) за допомогою флюгера. Флюгер – прилад для визначення напряму вітру.

×