ViA bibliotēkas ceļvedis "Biznesa vadības un ekonomikas fakultātei"

397 views

Published on

ViA bibliotēkas ceļvedis "Biznesa vadības un ekonomikas fakultātei"

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
397
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

ViA bibliotēkas ceļvedis "Biznesa vadības un ekonomikas fakultātei"

 1. 1. CeļvedisBiznesa vadības un ekonomikasfakultātesstudentiem• Bibliotēka• Elektroniskais kopkatalogs• Nozares• Datubāzes
 2. 2. Bibliotēka …• Vidzemes Augstskolas (ViA) bibliotēka ir ViA struktūrvienība ViA akadēmiskajai unzinātniskajai darbībai nepieciešamo informatīvo resursu plānošanas un piesaistesnodrošināšanai.• ViA bibliotēka kopā ar Valmieras bibliotēku (VB) veido Valmieras integrēto bibliotēku(VIB).• VIB ir Latvijā jauna pilsētas un reģionālās augstskolas bibliotēku sadarbības forma,kurā juridiski un finansiāli neatkarīgas bibliotēkas profesionāli sadarbojas,koordinējot, sapludinot un racionāli izmantojot informatīvos un personāla resursus unpaplašinot piedāvātos pakalpojumus.
 3. 3. Elektroniskie katalogi(Lai atvērtu elektronisko katalogu, klikšķiniet uz aktīvās saites vai logo! )Vidzemes Augstskolas un Valmieras bibliotēkas elektroniskaiskopkatalogssastāv no 4 katalogiem: VB un ViA kopkataloga, ViA studentu darbiem, novadpētniecībasdatubāzes, ViA docētāju publikācijāmLatvijas augstskolu un speciālo bibliotēku virtuālais kopkatalogsinformācija par Banku augstskolas, Biznesa augstskolas “Turība”, Daugavpils Universitātes,Latvijas Nacionālā arhīva bibliotēkas, Liepājas Universitātes, Nacionālās Aizsardzībasakadēmijas, Patentu tehniskās bibliotēkas, Rēzeknes augstskolas, Saeimas bibliotēkas, VB unViA, Ventspils reģiona bibliotēku krājumiemValsts nozīmes bibliotēku elektroniskais kopkatalogsinformācija par Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Universitātes bibliotēkas, RīgasTehniskās universtitātes Zinātniskās bibliotēkas, Latvijas Lauksaimniecības universitātesfundamentālās bibliotēkas, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijasbibliotēkas, Ekonomikas un kultūras augstskolas bibliotēkas, Latvijas Jūras akadēmijasbibliotēkas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bibliotēkas krājumiemNacionālās bibliogrāfijas analītikas datubāzeziņas par rakstiem periodikā
 4. 4. Elektroniskais kopkatalogs• Lai reģistrētos “Mana bibliotēka”, jāievada lietotāja IDun parole.• Lietotāja ID un paroli var saņemt pie bibliotekāra.• Reģistrētiem lietotājiem sistēmā ir pieejamas plašākasiespējas: pasūtīt / rezervēt dokumentus; pieteikties rindā uz dokumentiem, kas jau izsniegticitiem lasītājiem; lūgt pagarināt izmantošanas termiņusdokumentiem; ja esat rezervējis kādu ļoti pieprasītu dokumentu,varat redzēt termiņu, cik ilgi vēl jāgaida rindā; aplūkot savu lietotāja informāciju. vienā reizē var pasūtīt 5 dokumentus; rezervētie dokumenti bibliotēkā jāizņem 2 darbadienu laikā kopš rezervācijas apstiprināšanas brīža; ja uz dokumentu ir rinda vai izmantošanas termiņš irnokavēts, lūgt termiņa pagarināšanu nevar. rezervējiet dokumentus no to bibliotēku krājumiem,kurās esat reģistrēts kā lietotājs (VB un ViA); par rezervēšanas iespējām no citu bibliotēkukrājumiem jautājiet bibliotekāram!Meklēšanai varat izvēlēties vienuvai vairākus no izvēlnēdotajiem katalogiem.
 5. 5. Elektroniskais kopkatalogs“Google” meklēšanas princips – izmanto ,ja ir zināms precīzs grāmatas nosaukumsun / vai autors.Meklējot pēc atslēgvārdiem, izvēlietiespaplašināto meklēšanu.
 6. 6. Elektroniskais kopkatalogsPaplašinātā meklēšana ļauj meklēt pēc dažādiem kritērijiem:• autors,• nosaukums,• visi lauki u.c.Meklēšanai var izmantot vairākus atslēgvārdus.Paplašinātā meklēšana ļauj meklēt pēc dažādiem kritērijiem:• autors,• nosaukums,• visi lauki u.c.Meklēšanai var izmantot vairākus atslēgvārdus.
 7. 7. Plauktu izvietojums 2.stāvā
 8. 8. Nozares – Biznesa vadības un ekonomikas fakultāteiUDK Nozares159.98 Lietišķā psiholoģija174 Profesionālā ētika30 Sabiedriskās zinātnes311 Statistika330 Ekonomikas zinātne. Politekonomija331 Darbs. Darba ekonomika. Darba organizācija332 Reģionālā ekonomika. Zemes īpašums. Mājokļu ekonomika334 Kooperācija. Biznesa organizācijas formas. Projektu vadība336 Finanses. Bankas. Nauda338 Tautsaimniecība339 Tirdzniecība. Starptautiskās ekonomiskās attiecības. Pasaules saimniecība65 Ražošana, tirdzniecības un transporta uzņēmumu organizēšana un pārvalde651 Lietvedība. Organizācijas tehnika. Komercdarbības organizācija657 Grāmatvedība. Rēķinvedība658 Uzņēmumu pārvaldība (menedžments)658.1 Uzņēmumu veidi. Finanses658.3 Personāls. Savstarpējās attiecības darbā658.5 Ražošanas procesa organizācija un plānošana658.8 Produkcijas realizācija. Tirgvedība (mārketings). Pārdošana. Noiets
 9. 9. Datubāzes – Biznesa vadības un ekonomikas fakultāteiDatubāzes Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte (latv. val.)(Lai atvērtu DB, klikšķiniet uz aktīvās saites vai logo! )Aktuāla nozaru informācija (latv.val.) Abonētās nozares: Autotirgus, Būvniecība un nekustamaisīpašums, Enerģētika, Finanšu pakalpojumi, Fondu tirgus, Informācijas tehnoloģijas,Lauksaimniecība, Makroekonomika, Mēdiji, PR, Poligrāfija, Reklāma, Medicīna un farmācija,Mežsaimniecība un kokrūpniecība, Naftas produkti un degviela, Pārtika, Rūpniecība, Tabaka unalkoholiskie dzērieni, Telekomunikācijas un sakari, Tirdzniecība un pakalpojumi, Transports unpārvadājumi, Tūrisms, Viesnīcu bizness.(DB pieejama no VIB datoriem vai autorizējoties iekštīklā)LETA datubāze piedāvā meklēt ziņas, anotācijas, rakstus, preses relīzes, komentārus, likumus,tiesu ziņas, konkursus un izsoles, statistiskas rādītājus, organizāciju statistiku un citu informācijuarhīvā. (no 1993.g.1.janvāra)(DB pieejama no VIB datoriem vai autorizējoties iekštīklā)Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNSkrājums Internetā, kas vidēji ik dienas tiek papildināts ar tūkstots jaunām publikācijām.Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada.(DB pieejama tikai bibliotēkā)
 10. 10. Datubāzes – Biznesa vadības un ekonomikas fakultāteiDatubāzes Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte (angļu val.)(DB pieejamas no VIB datoriem vai autorizējoties iekštīklā.Lai atvērtu DB, klikšķiniet uz logo!)SCOPUS ir izdevniecības „Elsevier” daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanasinformācijas datubāze, kas satur 20 500 žurnālus no aptuveni 5000 izdevējiem un 5,3 miljonuskonferenču materiālus.ScienceDirect datubāzē pieejami „Elsevier” izdotie žurnāli dažādās zinātņu nozarēs: lauksaimniecībaun bioloģijas zinātnes, ekonomika, datorzinātnes, ķīmija, inženierzinātnes, vides zinātnes,matemātika un fizika, medicīna, veterinārmedicīna, psiholoģija, sociālās un humanitārās zinātnes.Academic Search Premier multidisciplināra datubāze. Pieejami 4700 žurnāli, vairāk kā 100 žurnāliempieejami arhīva faili līdz 1975.gadam.Academic Search Complete EBSCO nozīmīgākā daudznozaru akadēmiskā pilntekstu datubāze, kassatur vairāk nekā 8500 žurnālu, sākot no 1887. gada.Newspaper Source laikrakstu datubāze. 40 ASV un starptautisko laikrakstu pilni teksti. Pilntekstatelevīzijas un radio ziņu transkripcijas. Datu bāze tiek atjaunota katru dienu.SAGE Publications – neatkarīga starptautiska grāmatu un elektronisko mēdiju izdevniecība piedāvāizmēģināt pilnu tekstu žurnālu kolekciju par dažādām tēmām: ekonomika un biznesa vadība,inženierzinātnes, datori, komunikācijas un mēdiji, materiālzinātnes, matemātika un statistika, videszinātnes, lauksaimniecība, medicīna, māksla, sociālās zinātnes u.c.
 11. 11. Par mums …• Vidzemes Augstskolas bibliotēka• Vidzemes Augstskolas bibliotēkas blogs• Valmieras integrētā bibliotēka• Kontaktinformācija:– Adrese: Cēsu 4, Valmiera, LV 4201– Tālrunis: 642 07226, 26664430 (LMT)– e-pasts: bibl.info@va.lv• Darba laiks:– P – 10.00 – 19.00– O – 10.00 – 19.00– T – 10.00 – 19.00– C – 10.00 – 19.00– P – 10.00 – 19.00– Sestdiena – 10.00 – 16.00– Svētdiena – slēgts• Katra mēneša pēdējā ceturtdiena – metodiskā diena (bibliotēka slēgta).• ViA bibliotēkas darbinieku kontakti

×