Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
DETAILNÍ
SEGMENTACE
KAMPANÍ
CÍL SEGMENTACE
CHCI DÁT MAXIMUM DO
TOHO, CO MÁ SMYSL
(A NAOPAK)
Hledám segmenty, které mají výrazněji odlišný výkon. Ty, k...
NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL SEGMENTACE
1 RLSA
2 zařízení
3 geo
Segmenty, které nejčastěji odděluju do samostatných kampaní jsou rem...
RŮZNÝ VÝKON V RŮZNÝCH SEGMENTECH
?
Abych na první pohled viděla odlišný výkon segmentu, nemusím si zobrazovat jednotlivé
s...
KONTROLA VÝKONU TEXTU
Zároveň mi rozdělení do kampaní umožňuje přizpůsbit texty i cílové stránky publiku - vím, že
uživate...
ROZLOŽENÍ VÝKONU V REMARKETINGU
I v remarketingu se snažím o co nejužší segmenty, zejména v délce seznamu, abych ověřila, ...
PROČ MI NESTAČÍ MULTIPLIKÁTORY?
data na ráně
zkreslení dat jinak výkonným segmentem
různá multiplikace napříč kampaní
text...
QS PO SEGMENTECH
Například v reportu skóre kvality pro nesegmentovanou kampaň bych nezjistila, že pro publikum
zákazníků j...
QS PO SEGMENTECH
Podobně ve složce QS (skóre kvality) očekávaná míra prokliku se jednotlivé segmenty dost liší.
(Pro analý...
NEVÝHODY?
spravovatelnost
dělení dat
Blbý na tom je, že tím násobím množství kampaní v účtu, účet se zvětšuje, je to možná...
DĚLÁM TO PRO VŠECHNY KAMPANĚ? NE
jen vybrané výkonné kampaně
po delším běhu, ne na startu
Sklik - ne RLSA, geo
AdWords - n...
DTTO V SKLIKU
V Skliku pak proto například stejnou brandovou kampaň z úvodního slajdu mám segmentovanou
jen pro mobily.
DĚKUJI ZA POZORNOST
facebook.com/vetrovkacz
@vetrovka
petravetrovska
petra.vetrovska@gmail.com
www.vetrovka.cz & www.zakli...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Detailní segmentace kampaní (PPC camp)

1,224 views

Published on

Detailní segmentace kampaní - PPC camp 2016 (25. 6.)

Published in: Marketing

Detailní segmentace kampaní (PPC camp)

 1. 1. DETAILNÍ SEGMENTACE KAMPANÍ
 2. 2. CÍL SEGMENTACE CHCI DÁT MAXIMUM DO TOHO, CO MÁ SMYSL (A NAOPAK) Hledám segmenty, které mají výrazněji odlišný výkon. Ty, které fungují lépe, chci maximálně využít, nabízím za ně více. Na těch, které mají horší výkon naopak náklady ušetřím. Ty nejvýznamnější segmenty odděluju už na úrovni kampaní.
 3. 3. NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL SEGMENTACE 1 RLSA 2 zařízení 3 geo Segmenty, které nejčastěji odděluju do samostatných kampaní jsou remarketingová publika zákazníků nebo návštěvníků versus akviziční kampaně na nové zákazníky, mobilní versus desktopové kampaně a oddělení nejdůležitějších lokalit, obvykle Praha, případně Brno.
 4. 4. RŮZNÝ VÝKON V RŮZNÝCH SEGMENTECH ? Abych na první pohled viděla odlišný výkon segmentu, nemusím si zobrazovat jednotlivé segmenty, vidím je na první pohled. Díky tomu lépe pracuju s cenou. Na nebrandových kampaních potom získávám právě díky úspoře na výrazněji prodělečných segmentech.
 5. 5. KONTROLA VÝKONU TEXTU Zároveň mi rozdělení do kampaní umožňuje přizpůsbit texty i cílové stránky publiku - vím, že uživatel vyhledává z Prahy nebo už u nás nakoupil. A/B testuju texty oproti původním, abych ověřila, jestli má jiný text smysl. Získám tak další prostor pro zvýšení CTR i konverzního poměru.
 6. 6. ROZLOŽENÍ VÝKONU V REMARKETINGU I v remarketingu se snažím o co nejužší segmenty, zejména v délce seznamu, abych ověřila, který den uživatelé přestávají mít zájem, a jak velká část konverzí proběhne zejména v prvním dni, kdy je přínos samotné remarketingové kampaně poměrně diskutabilní.
 7. 7. PROČ MI NESTAČÍ MULTIPLIKÁTORY? data na ráně zkreslení dat jinak výkonným segmentem různá multiplikace napříč kampaní text reklamy a cílová stránka reporty pro segmenty SQR, rozšíření, auction instights, QS, … automatická změna Cenovou optimalizaci lze zajistit i multiplikátory, ale data chci vidět na první pohled, ne se pořád chodit dívat na segmenty. Chci data nezkreslená o dobrý nebo špatný segment. Multiplikátor nabízí na všechny sestavy stejné navýšení ceny, ale reálně nejsou všechny sestavy v daném segmentu o stejné % výkonnější. Multiplikátor řeší jen cenu, změnit chci ale i texty a cílové stránky. Všechny další reporty (jaký výkon mají tyto sitelinky v kampani pro remarketingové publikum, jakou mám konkurenci v mobilech, atp.) a grafy pro segment bez oddělení do kampaně dostupné nejsou. Pokud chci měnit ceny automatizovaně a různě pro různé segmenty, s multiplikátory si nevystačím.
 8. 8. QS PO SEGMENTECH Například v reportu skóre kvality pro nesegmentovanou kampaň bych nezjistila, že pro publikum zákazníků je kampaň relevantnější. Hned vím, v které části kampaní je opravdu problém.
 9. 9. QS PO SEGMENTECH Podobně ve složce QS (skóre kvality) očekávaná míra prokliku se jednotlivé segmenty dost liší. (Pro analýzu složek QS je použito http://noca.cz/skorekvality od Pavla Jaška z PBS 2016)
 10. 10. NEVÝHODY? spravovatelnost dělení dat Blbý na tom je, že tím násobím množství kampaní v účtu, účet se zvětšuje, je to možná méně přehledné. Zároveň zmenšuju objem dat na jednotlivými sestavami, takže mám méně dat pro testy textů, apod. Ale získávám homogennější kampaň a konktrolu nad výkonem, což je pro mě důležitější.
 11. 11. DĚLÁM TO PRO VŠECHNY KAMPANĚ? NE jen vybrané výkonné kampaně po delším běhu, ne na startu Sklik - ne RLSA, geo AdWords - ne zařízení Nedělám samozřejmě X segmentů pro všechny kampaně. Vybírám si ty nejdůležitější - ty, které přináší hodně konverzí a / nebo stojí hodně peněz. U ostatních si vystačím s multiplikátory. Nedělám to hned po spuštění kampaní. Nejdřív chci mít dost dat, abych věděla, který segment má smysl oddělit a kampaně chci mít v tu chvíli také co nejlépe vyladěné (právě kvůli spravovatelnosti, přidávání dalších sestav je nad “duplicitními” kampaněmi složitější). Protože Sklik remarketingové cílení ve vyhledávání nemá, tak to tam nedělám vůbec, omezené možnosti jsou ttu také v cílení na další města kromě Prahy a na zahraničí. V AdWords je naopak komplikace s cílením na mobily (což by se ale mělo brzy změnit).
 12. 12. DTTO V SKLIKU V Skliku pak proto například stejnou brandovou kampaň z úvodního slajdu mám segmentovanou jen pro mobily.
 13. 13. DĚKUJI ZA POZORNOST facebook.com/vetrovkacz @vetrovka petravetrovska petra.vetrovska@gmail.com www.vetrovka.cz & www.zaklik.cz

×