Rozcvičky

403 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
403
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
19
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Rozcvičky

 1. 1. Nauč sa – Precvičuj - Skontroluj Rozcvičkypre všetky hlavičky z matematiky Autokorektívne karty
 2. 2. Ako sa to všetko začalo?o som učiteľka matematikyo moja dcéra Rebeca sa veľmi rada hr{ a matematiku nemusío môj syn Michal miluje hlavolamy, skladačky a matematikuo hľadala som „hračku“ ktor{ by uspokojila každého z nás
 3. 3. Autokorektívne karty„samoopravné“ karty 9,90 € + 6,50 € 9,90 € + 8,90 € 10 kariet 16 kariet
 4. 4. Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky 1 Sú určené na n{cvik z{kladných matematických spojov sčítania a odčítania v obore do 20, ktoré si majú deti v 1. ročníku ZŠ osvojiť a zautomatizovať.Kapitoly označené veľkýmitlačenými písmenami(A, B, C, D, E, F) sledujúpostupné rozširovaniečíselného oboru, v ktoromdeti počítajú.
 5. 5. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Prvú úroveň tvoria úlohy obsahujúce len základné spoje. Jej riešenie by mali zvl{dnuť všetci prv{ci.
 6. 6. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Druh{ úroveň vyžaduje viacero matematických oper{cií, jej matematick{ n{ročnosť však zost{va na rovnakom stupni ako v úrovni 1.
 7. 7. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Tretia úroveň je určen{ žiakom, ktorí z{kladné spoje zvl{dli bez problémov. Väčšinou ide o úlohy vyžadujúce si viac počtových oper{cií pri ich riešení. Tieto úlohy sú zamerané prevažne na porovn{vanie alebo na prácu s viacerými sčítancami.
 8. 8. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Štvrt{ úroveň poskytuje priestor najmä deťom, ktoré majú rady geometriu a hlavolamy. Mnohé z úloh tejto úrovne sú určené na rozvoj logického myslenia.
 9. 9. Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky 2 Sú pokračovaním Rozcvičiek 1. Rozcvičky 2 sú určené na n{cvik základných matematických spojov sčítania a odčítania v obore do 100, ktoré si majú deti v 2. ročníku ZŠ osvojiť a zautomatizovať.Kapitoly označené veľkýmitlačenými písmenami(A, B, C, D, E, F) sledujúpostupné rozširovaniečíselného oboru, v ktoromdeti počítajú.
 10. 10. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Prvú úroveň tvoria úlohy obsahujúce len základné spoje. Jej riešenie by mali zvl{dnuť všetci prv{ci.
 11. 11. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Druh{ úroveň vyžaduje viacero matematických oper{cií, jej matematick{ n{ročnosť však zost{va na rovnakom stupni ako v úrovni 1.
 12. 12. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Tretia úroveň je určen{ žiakom, ktorí z{kladné spoje zvl{dli bez problémov. Väčšinou ide o úlohy vyžadujúce si viac počtových oper{cií pri ich riešení. Tieto úlohy sú zamerané prevažne na porovn{vanie alebo na prácu s viacerými sčítancami.
 13. 13. Štruktúra kapitol Každ{ kapitola sa sklad{ zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 úrovne obtiažnosti úloh. Štvrt{ úroveň poskytuje priestor najmä deťom, ktoré majú rady geometriu a hlavolamy. Mnohé z úloh tejto úrovne sú určené na rozvoj logického myslenia.
 14. 14. Ako to vlastne funguje?• Lepšie ako 100-kr{t počuť je 1-kr{t vidieť :) Video n{jdete na www.orbispictus.sk v sekcii PRE UČITEĽA• V tejto sekcii n{jdete aj karty, ktoré sa do knižky nezmestili.• Na rozdiel od iných PZ sa do Rozcvičiek nepíše. Dieťa môže úlohy na jednotlivých kart{ch riešiť niekoľkokr{t, až kým sa mu nepodarí zažiť pocit úspechu.• Snažíme sa byť st{le lepší a aj preto by sme s vami radi otestovali interaktívnu verziu rozcvičiek.
 15. 15. Posledný argument Úroveň A – F = 6 Za zošit zaplatíte 3,30 € 6 . 4 – 1 = 23 kariet. Zakladač je súčasťou zošita. 2,50 €
 16. 16. viac na www.orbispictus.sk Ďakujem za pozornosť totka.m@gmail.com

×