Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Лубенська ЦРБ

436 views

Published on

Лубенська ЦРБ

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Лубенська ЦРБ

  1. 1.  2005 рік – у Лубенській ЦРБ з’являється перший комп’ютер  2006 рік – придбана міні версія автоматизованої бібліотечно- інформаційної програми ІРБІС  2007 рік – комп’ютерний парк ЦРБ – 3 комп’ютери, підключених до мережі Інтернет (один з них до послуг користувачів)  2010 рік – бібліотеки Лубенської ЦБС беруть участь у першому раунді конкурсу проектів «Огранізація нових послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» за програмою “Бібліоміст”. За браком знань та досвіду проект не отримує підтримки.  2011 рік – друга спроба і – перемога! Центральна районна бібліотека ім. Малика та бібліотеки – філії: Засульська, Ісківецька, Новаківська. Бібліотекарі стають ньюсмейкерами Лубенського району:  урочисто проходять відкриття центрів за участю керівників району, представників місцевої громади, працівників культури, учнів місцевих шкіл.  в місцевих газетах “Лубенщина” та “Вісник”, передачах ТРК “Лубни” відбувається активна рекламна компанія нових послуг в бібліотечних закладах Лубенщини.
  2. 2. В 2012 році в центральній районній бібліотеці ім. В.К. Малика був створений відділ інформаційного сервісу та автоматизації бібліотечних процесів.
  3. 3. Освіта у суспільстві, що постійно змінюється, - умова повноцінного життя людей будь якого віку. Освіта людей поважного віку допомагає:  у вирішенні життєвих проблем (моральних та матеріальних);  сприяє задоволенню потреб у новій інформації;  реалізує потребу у спілкуванні та психологічному комфорті.
  4. 4.  значний життєвий досвід;  професійний досвід;  досвід навчання на різних етапах свого життя (школа, професійне навчання, здобуття вищої освіти, різні форми дозвілля);  досвід негативних життєвих ситуацій (проблеми, кризи, хвороби);  соціальні компетенції у спілкуванні з іншими людьми;  фантазія, енергія, творчі здібності.  Моніторинг потреб кожної людини;  Індивідуалізація процесу навчання;  Гендерні особливості;  Усно – слухове сприйняття інформації;  Позитивний емоційний настрій;  Постійний “зворотній зв'язок”.
  5. 5. Лубенська ЦРБ ім. В.К. Малика запроваджує нову послугу для людей похилого віку – безкоштовне навчаня комп’ютерної грамотності та пошуку інформації в Інтернеті. Навчання здійснюється в партнерстві з територіальним центром надання соціальних послуг Лубенської міської ради (факультет Інформаційних технологій Університету третього покоління). В період з березня по жовтень 2012 року пройшли навчання 10 груп студентів (50 осіб ) та розпочали 14 груп (70 осіб). Також пройшли навчання 2 групи працівників районного будинку культури (10 осіб), проводяться індивідуальні заняття для користувачів, створюється електронний каталог (ретроспекція з 2006 року).
  6. 6.  В центр вільного доступу до Інтернет нашої бібліотеки звернулася мешканка міста Лубен 76-річна В'юницька Анастасія Олексіївна. Жінка більше десяти років не бачилася зі своїм сином, який проживає в далекому зарубіжжі. Анастасія Олексіївна попросила допомогти їй створити поштову скриньку, щоб було можливим їхнє спілкування з сином (електронну адресу сина вона знала). Ми навчили жінку навикам роботи в Інтернет - мережі. Анастасія Олексіївна щотижня приходить до бібліотеки з чудовим настроєм і дуже вдячна за допомогу.  Жорушкін Юрій Петрович - активний користувач нашої бібліотеки і потомствений колекціонер. В його колекції - оригінальні марки та конверти з марками періоду Радянського Союзу. Певні обставини змусили Юрія Петровича зайнятися пошуком збуту своєї колекції. Читач звернувся до Інтернет - центру бібліотеки, адже свого комп'ютера Юрій Петрович не має. Бібліотекарі Центру допомогли йому знайти сайт, де виставляються колекції марок. Через деякий час ми отримали позитивний результат: марки Юрія Петровича почали продаватися. Чоловік дуже вдячний працівникам Інтернет - центру за їхню допомогу.
  7. 7.  самореализація;  саморозвиток;  знаходження змісту життя;  встановлення соціальних контактів;  культурне збагачення;  матеріальний зиск.
  8. 8. Саме за такою адресою Ви зможете знайти всю необхідну Вам інформацію про роботу бібліотек Лубенської ЦБС. МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС ЩОДЕННО З 9.00 ДО 17.00!

×