Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Twitter

416 views

Published on

Twitter

Published in: Education, Technology, Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Twitter

 1. 1. TUBA ÖZER 20071169 Twitter
 2. 2. Twitter’ın Tarihçesi • Mart 2006'da, Jack Dorsey tarafından San Fransisco'da prototip olarak iki haftalığına ortaya çıkan Twitter'ın resmi başlangıcı Ağustos 2006'ya denk geliyor. Bu başlangıcın şirket haline gelmesinin Mayıs 2007'de gerçekleştiğini belirtirsek geldiği noktayla başarı kelimelerinin ne kadar örtüştüğü ortaya çıkıyor.
 3. 3. Twitter Eski Görünümü
 4. 4. Yenilenen Twitter • Artık Twitter’da Resim, video paylaşımları görüntülenebilir olacak. Bir yandan tweetleri takip ederken diğer yandan videolara göz atabileceksiniz. Peki bu yeniliklere kimler destek veriyor: DailyBooth, DeviantART, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, TwitVid, USTREAM, Vimeo, yfrog ve YouTube…
 5. 5. Ana Ekran
 6. 6. Profil Görünümü Sık kullanılan alanlara (profil, takipçiler, liste, favoriler) daha kolay erişim sağlandı.
 7. 7. Mini Profil Kullanıcı adı tıklandığında sağ tarafta kullanıcının bilgileri, son bildirimleri kısacası yeni bir sayfa açılmadan mini profilini görüntüleyebiliyoruz.
 8. 8. Kullanıcı Bildirimleri Kullanıcının herhangi bir tweetine tıkladığımız zaman o bildirinin ve geçmiş bildirilerinin olduğu pencereyi görebiliyoruz.
 9. 9. Video Desteği Video olarak arama yapıldığında bile, özellikle youtube linkini tıkladığımızda linkin altında videoyu görüntüleyebiliyoruz.
 10. 10. TEŞEKKÜRLER…

×