Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Oleksandr oles

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 14 Ad
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Oleksandr oles (20)

Advertisement

More from tryvit (19)

Oleksandr oles

 1. 1. Олександр Олесь (Олександр Кандиба) 1878-1944
 2. 2. Біографія Олександр Олесь – український, поет, драматург, перекладач, представник символізму. Його син – Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч.
 3. 3. Біографія Олександр Олесь в м. Білопілля (Сумська область) в чумацько- селянській сім'ї. Батько, Іван Федорович, працював на рибних промислах в Астрахані, Музей Олександра Олеся в Білопіллі де втопився у Волзі, коли Сашкові було 11 років.
 4. 4. Біографія Будинок на вулиці Петропавлівській у Сумах, де періодично (1893 —1917) жив Олесь Мати Олександра сама виховувала трьох дітей. У 4 роки Сашко вмів читати. У віці 15 років вступив до хліборобської школи у містечку Деркачі.
 5. 5. Біографія Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт», в яких з'являються його вірші. 1903 Олесь вступив до Харківського ветеринарного інституту.
 6. 6. Біографія Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття пам'ятника І. П. Котляревському в Полтаві у 1903 р., де він познайомився з Б. Грінченком, М. Коцюбинським, Лесею Українкою.
 7. 7. Творчість Творчість Олеся виразно поділяється на два періоди — в Україні (1907–1918) та в еміграції (1919–1944). Перша збірка поезій О. Олеся вийшла в світ у 1907 році в Петербурзі під назвою "З журбою радість обнялась".
 8. 8. Біографія У 1919 р. поет покинув свою батьківщину і опинився у таборі націоналістичної еміграції. 25 років прожив він за межами України. З 1923 року до останнього дня свого життя жив він у Чехословаччині.
 9. 9. Біографія Перебуваючи в еміграції, у Відні Олесь друкує збірку сатиричних поезій «Перезва» . Останні роки поет жив у самотині та бідноті. Звістка про смерть сина 10 червня 1944 р. остаточно підкосила сили Олеся. Він помер через місяць.
 10. 10. Біографія Олександр Олесь і його дружина - Віра Кандиба поховані на Ольшанському кладовищі в Празі. Поруч - символічна могила їхнього сина Олега Ольжича, замученого нацистами у концтаборі Заксенгаузен.
 11. 11. Ушанування пам’яті У 2010 році в м. Білопіллі було встановлено пам'ятник Олександру Олесю. У Сумах на вулиці Петропавлівський, 83 встановлена меморіальна дошка.
 12. 12. Теорія літератури Символізм — літературно-мистецький напрям кінця ХІХ — початку ХХ ст., основоположники якого проголосили основою мистецької творчості символ — таємну ідею, приховану у глибині всіх навколишніх, а також і потойбічних явищ, що її можна розкрити, збагнути й відобразити тільки з допомогою мистецтва, зокрема музики й поезії.
 13. 13. Теорія літератури Зумовлена цією установою поетика символізму вирізнялася глибоким культом «слова, як такого» («світ слова»), великою увагою до музичності, формальних пошуків, ускладнених образів й асоціацій, нахилом до таємничості, а то й містичності, що виявлявся особливо у використанні натяків і недомовок, в уживанні великих літер у деяких словах для підкреслення їх особливого значення тощо.
 14. 14. Корисні посилання Стаття про Олександра Олеся в україномовному розділі Вікіпедії http://vsiknygy.net.ua/person/99/ Кандиби: геометрія стосунків http://www.ex.ua/view/12488653 Аудіокнига Чари ночі. Лірика

×