Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sallast- Sallasse

558 views

Published on

Published in: Art & Photos
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Sallast- Sallasse

 1. 1. SALLAST -SALLASSE 2011-2012
 2. 2. 24-27.märts 2011. PAIKi eestvedamisel algatatud rahvusvahelise projektiSallast Sallasse raames osales EAK esindus külaskäigul Soome Vabariiki Salla valda.
 3. 3. Rakke Spordiklubi ja PAIK esindajatega osaleti seminaril geopeituse ja ühisekodulehekülje teemadel. Kuulasime Salla valla ja Vallovaara küla kogemusi
 4. 4. Kuulasime Salla valla jaVallovaara küla kogemusi suusaradaderajamisel, hooldamisel, v ajaliku tehnika soetamisel. Salla valla spordijuht tutvustas ka valla poolt pakutavaid teisi sportimisvõimalusi. Saime süveneda Sallast- Sallasse projekti eesmärkidesse ja ülesannetesse ning arutada Eesti Salla poolset panust ja võimalusi.
 5. 5. 30.aprillil 2011 toimusid Emumäel talgud. Töötegijaid oli kokku 34 ning koospuhastati võsast vaatetornini viivat teed.
 6. 6. Töö tehtud, asuti emumemmede valmistamise juurde. Supi ja tee kõrvale arutasime kuidas saaksime kasutada Sallast-Sallasse projekti jooksul nähtut jakuuldut meie piirkonna heaks ja Emumäe arendamiseks. Tehti ettepanek piirkonnamatkamarsruutide koostamiseks ning piirkonna meenete näidiste valmistamiseks.
 7. 7. Õhtul avasime pidulikult Emumäe puhkeala hooaja - lauluga ja tantsuga. Kringelmaitses hästi, kuum tee andis sooja. Maitule ääres tantsisime ja lustisime pimedani.
 8. 8. 20. mai 2011 valmisSalla Põhikooli geopeituse rännumees, mis saadeti oma rännakut alustama Soome Sallasse.
 9. 9. 28.mai 2011 - EMUMÄE jooks ja laat
 10. 10. 17-21.juuli 2011. Järjekordne Eesti esindus oli külastamas Soome Sallat. Seekordsaime saata kingitusteks juba oma piirkonna meeneid ja tooteid, koostasime viimaseaja tegemistest slaidiprogrammi, tegime ettepaneku Vallovaara külale sõpruskülade kokkuleppe sõlmimiseks.
 11. 11. 06.augustil 2011 toimus KÜLADE PÄEV SALLAS. Esmaettekandele tuli Salla valss. Külas oli Soome Salla valla esindus, kelle auks laulsime ka Soome Salla valssi. Külalistele jagasime valsi sõnu ja viisilehti. Loomulikult kasutasime võimalust projekti Sallast- Sallasse tutvustamiseks, Soome poole esindajad kasutasid võimalust ning võtsid aktiivselt sõna.Külade päeva auks istutame üheskoos kastani, soome sõpradelt saime kingiks kadaka.
 12. 12. 20. augustil toimunud Rakke valla päeval kostitasid Emumäe Arenduskeskuse ja Salla Mõisa Seltsi tublid koogiküpsetajad tänavakohvikus kohalikku rahvast. Lisaks maitsvatele küpsetistele sai tutvuda ka seltside tegevusega ja soetada endale kauneid tänulilli Emumäe toetuseks. Tutvustasime Sallast-Sallasse projekti raames toimunut.
 13. 13. 30.10.2011 toimus piirkonna külade ümarlaud. Seltsid-ühingute esindajad tutvustasid tehtud ja tulevikuplaane, arutasime projektiga Sallast-Sallasse seonduvat. Ümarlaual osalesid ka vallavanem ja volkogu esinaine.
 14. 14. 30.aprillil 2012 avasime Emumäel suvehooaja ja tähistasime volbriõhtut. Esinesid tantsugrupid Rakkest ja Simunast, pakkusime kringlit ja teed, valisime stiilsemanoore nõia (vanad nõiad olid luuatuuril ja ei tahtnud maapeale hindamisele tulla).
 15. 15. 26. mai 2012 - EMUMÄE 8. JOOKS JA 2. LAAT Maikuu viimasel laupäeval olid kõik jooksu- ja käimissõbrad oodatud Emumäejooksule. Jooksuga samaaegselt toimus ka Emumäe laat. Laadale ootasime omakäsitööd ja taimi müüma eelkõige kohalikke inimesi. EAK poolt pakkusime müükipiirkonna meeneid, infomaterjale, tutvustasime matkaradu ja jagasime selgitusi Sallast-Sallasse projekti kohta.
 16. 16. 12.-13. juulil toimus õppereis marsruudil Salla - Avinurme - Kauksi - Iisaku Venevere. Avinurmes tutvusime Elulaadikeskuse, Avinurme kiriku ja Puiduaidaga. Puiduaidas osalesime erinevates töötubades: valmistada sai laastukorve, maalida puidule jameisterdada küünlaid. Päev jätkus elava aruteluga Emumäe ja Salla piirkonna meenete üle.
 17. 17. 21.juuli 2012 osalesime Veneveres Avatud Külaväravate päeval. MüüsimeEmumäe piirkonna tooteid ja meeneid, jagasime infomaterjale, tutvustasime Sallast-Sallasse projekti.
 18. 18. 4. augustil 2012 käisime Jõgevamaal Juula külaseltsi kutsel "Heade mõtetemessil". Lisaks suurepärasele korraldusele saime näha nende imekena külakoda jakülaplatsi, osaleda teematubades ja muidugi promoda Emumäge ja Sallast-Sallasse projekti.
 19. 19. 15. septembril 2012 toimus Emumäel suur sünnipäevapidu- vaatetorn sai 15aastat vanaks. Ühtlasi avati valla kultuurikollektiividele ja mittetulundusühingutele pühendatud kujude allee. EAK esindus jagas infomaterjale, meeneid ja tutvustas Sallast-Sallasse projekti tegevusi.
 20. 20. Koostanud: Piret Nurmetalu ja Triinu Pohlak

×