Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

2 percenta pre TIS

804 views

Published on

Published in: Business, Economy & Finance
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

2 percenta pre TIS

  1. 1. Odkiaľ viete, že 43% veľkých verejných tendrov vminulom roku malo len jediného uchádzača, čo je znakom zle fungujúceho systému obstarávania?Z Otvoreného vestníka obstarávaniaod Transparency InternationalSlovensko:
  2. 2. Kto upozornil na to, že kvôli legislatívnej diere pri premlčacích lehotách sú členovia vlády za korupciu prakticky nestíhateľní? ŠtúdiaTransparency International Slovensko:
  3. 3. Odkiaľ viete, že v minulom roku sa každá deviatadomácnosť stretla so žiadosťou o úplatok, najmä v zdravotníctve, súdnictve a štátnej správe?Z prieskumu Globálny barometerkorupcie od TransparencyInternational Slovensko:
  4. 4. Odkiaľ viete, že zo sto najväčších samospráv na Slovensku je najotvorenejšou Šaľa a najmenej transparentnou Zlaté Moravce?Z rebríčka Otvorená samosprávaod TransparencyInternational Slovensko:
  5. 5. Transparency je najcitovanejšou neekonomickou mimovládnou organizáciou na Slovensku. (Gabriel Šípoš, Pavel Nechala, Emília Sičáková-Beblavá, Ivan Rončák, Vladimír Pirošík) Patrí k najvplyvnejším hlasom, ktoré podporujúzavedenie elektronických aukcií, zverejňovanie verejných zmlúv či posilnenie občianskej kontroly práce sudcov. V minulom roku sme pomohli v našej poradni 200občanom s ich sťažnosťami a korupčnými podozreniami.
  6. 6. Podporte Transparency cez 2% z Vašich daní, a my pre Vás aj v ďalšom roku budeme sledovať otvorenosť, zodpovednosť a efektívnosť verejných inštitúcií a politikov voči Vám, občanom. Ďakujeme. Pred-vyplnené formuláre a inštrukcie nájdete na našej stránke.

×