Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Naerukajakas

3,683 views

Published on

naerukajaka kirjeldus, fotod

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Naerukajakas

  1. 1. Sissejuhatus Naerukajakas Pildid Naerukajaka toit Naerukajaka pesakond Kokkuvõtte Kasutatud materjal
  2. 2. Naerukajaka nimi tuleb häälest mida ta teeb. See on omapärane naeru meenutav hääl. Naerukajakas on üks tavalisemaid kajaka liike. Neid võib kohata igalpool veekogude ääres, järvedel, jõgedel ja ka mererandadel. Isegi linnas erit kevadel, kui jää veekogude ääres veel sulanud pole.
  3. 3. Naerukajakas on pruuni peaga, valge lind. Võrreldes kõige tavalisema kajakaga on naerukajakas väiksem ning saledam. Talivitub ta Kesk-Euroopas. Nad on tavalised ka väljaspool Eestit ning pole looduskaitse all.
  4. 4. Toiduks püüavad naerukajakad igalt poolt õhust, maast ja veest endale pisikesi loomi – putukaid, nende vastseid, tigusid, vihmausse, hiiri, konni ja sügisel ka seemneid. Naerukajakad hävitavad kahjureid ja on põllumehe sõbrad.
  5. 5. Naerukajakad elavad alati koos ja pesitsevad parvedena. Pesa ehitavad nad veekogude kaldale. Selle ehitus materjaliks on kuivanud kõrred. Mais või juunis koorub munadest 2...4 poega, 6 nädalaga omandavad nad kõik elu tarkused. Naerukajakad võivad elada kuni 18 aastat vanaks.
  6. 6. Naerukajakate nimi tuleb omapärasest naeru moodi häälest. Nad elavad parvedena veekogude ääres ja söövad kahjureid. Naerukajad on pruuni peaga valged linnud. Tavalistest kajaktest väiksemad.
  7. 7. www.bio.edu.ee www.vikipedia.ee

×