Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Bernhardiin referaat

1,372 views

Published on

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Bernhardiin referaat

  1. 1. BERNHARDIIN Koostas: Victoria Lyn Juhanson
  2. 2. KES ON BERNHARDIIN? Taon isepäine nagu kass, Ta on pehme nagu talleke, Tal on suured kõrvad nagu elevandil, Tal on jalad nagu ninasarvikul, Tal on saba nagu rebasel, Tal on pea nagu jõehobusel, Tal on süljeeritus nagu kaamelil, Ta on mänguhimuline nagu ahv, Tal on suur süli nagu karul, Ta jookseb nagu hobune.
  3. 3. VÄLIMUS Bernhardiine on kahte tüüpi: lühikarvalised ja pikakarvalised, värvus valge väiksemate või suuremate punakaspruunide laikudega. Minimaalne turjakõrgus on isastel 70cm, emastel 65cm, kaal 50-90 kg.
  4. 4. ISELOOM Bernhardiin - see on 90 kilo heasüdamlikkust ja armastust. Ideaalne perekoer, kes naudib laste seltskonda isegi siis, kui need tal otsas turnivad või teda oma mängudes sugugi mitte koeralikesse rollidesse sunnivad. Ta armastab talve, kuuma suve on tal aga raske taluda.
  5. 5. SÜNNIMAA JA BERNHARDIINI TÖÖ Bernhardiini sünnimaaks on Šveits Tema tööks oli alpides lumevangi jäänud rändurite leidmine. Bernhardiin oskas ennustada lumetorme ja laviine, otsis üles kadunud inimese ning soojendas teda oma kehaga.
  6. 6.  Oma jahedalembuse tõttu võib ta suurepäraselt õues elutseda, ent kõige õnnelikum on bernhardiinimürakas siis, kui saab oma inimeste seltskonnas olla. Ta on loomult truu ja kuulekas. Koolitamist tuleb alustada varakult, eelkõige praktilistel põhjustel: pontsakast bernhardiinijuntsust käib inimese jõud veel üle. Ja kuigi täiskasvanud bernhardiingi tavaliselt perekonna diktaatoriks ei pürgi, siis oma koeralikud soovid ja tahtmised on tal siiski.
  7. 7. TÄNAN KUULAMAST!

×