Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Bryły do prezentacji UV 2011

841 views

Published on

S

Published in: Education
 • Be the first to comment

Bryły do prezentacji UV 2011

 1. 1. <ul><li>Każdy plik, który zapiszesz w folderze Dropbox jest automatycznie zapisywany na serwerach zewnętrznych.
 2. 2. Nawet jeśli Twój komputer "padnie", dysk ulegnie zniszczeniu wszystkie Twoje pliki zapisane w folderze Dropbox są bezpieczne. Ich kopie znajdują się na serwerze gdzieś w bezpiecznym miejscu.
 3. 3. Możesz w każdej chwili odzyskać je wszystkie.
 4. 4. Przy użyciu Dropbox'a możesz bardzo łatwo udostępniać całe foldery, pojedyncze pliki i zdjęcia innym użytkownikom sieci.
 5. 5. Po prostu umieść folder, który chcesz współdzielić w folderze Dropbox i zaproś ludzi do niego.
 6. 6. Możesz dzielić się również pojedynczym plikiem i udostępniać galerie zdjęć. Dropbox jest więc świetnym narzędziem do pracy grupowej.
 7. 7. Aplikacja, która synchronizuje Twoje pliki w sieci i pomiędzy różnymi komputerami.
 8. 8. Za każdym razem, gdy zapiszesz swoje pliki w folderze Dropbox automatycznie pojawią się one w sieci na serwerze Dropbox.com oraz na wszystkich komputerach, na których zainstalowałaś aplikację Dropbox.
 9. 9. Nie ma znaczenia jakiego systemu używasz - Apple MacOS, Windows czy Linux.
 10. 10. wszystkie Twoje pliki są zawsze synchronizowane i aktualne.
 11. 11. Edytujesz dowolny dokument zapisany w folderze Dropbox. Gdy tylko naciśniesz Zapisz, Dropbox synchronizuje ten plik na wszystkich Twoich komputerach i urządzeniach mobilnych oraz w sieci. Natychmiast i automatycznie. To tak jakbyś zapisał ten plik na wszystkich komputerach i w sieci.
 12. 12. Co z tego masz? Możliwość pracy gdziekolwiek i z dowolnego komputera i pewność, że zawsze masz dostęp do swoich plików oraz, że są one najbardziej aktualne.
 13. 13. Za każdym razem gdy zapisujesz plik w folderze Dropbox zostają one zapisane na zewnętrznym serwerze.
 14. 14. Dropbox przechowuje ostatnie wersje Twoich plików, więc nawet jeśli niezamierzenie nadpisałaś jakiś plik możesz wrócić do poprzedniej jego wersji.
 15. 15. Możesz również odzyskać pliki, które skasowałaś!!! To nie magia - to Dropbox:)
 16. 16. Domyślnie Dropbox przechowuje historię Twoich działań przez 30 dni. </li></li></ul><li><ul><li>Socialbookmarking – Społecznościowe zakładki
 17. 17. Delicious pozwala Ci przechowywać i dzielić się zakładkami (ulubionymi stronami) w sieci.
 18. 18. Dostęp do wszystkich zakładek z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci.
 19. 19. Publiczne i otwarte udostępnianie zakładek. Choć możesz również ukryć niektóre z nich.
 20. 20. Znajdź ludzi, którzy otagowali interesujące strony i dodaj ich linki do swojej kolekcji. Każdy dodaje swoje zakładki do Delicious z jakiegoś powodu. Masz więc dostęp do stron, które warto zapamiętać i odwiedzić. Zobaczysz czy daną stronę wybrało pięcioro czy tysiąc ludzi.
 21. 21. Delicious– serwis, który pozwala Ci tagować, zapisywać, zarządzać i dzielić się ulubionymi stronami www.
 22. 22. Zamiast przechowywać adresy swoich ulubionych stron na jednym komputerze, dbać o ich archiwizację, katalogowanie, sprzątanie, kopiowanie na inne urządzenia – wypróbuj Delicious.com (lub Diigo.com).
 23. 23. Wszystkie Twoje zakładki będą w jednym miejscu, zawsze dostępne, nawet na komputerze w kawiarni internetowej, Sali komputerowej czy telefonie komórkowym.
 24. 24. Twoje zakładki są widoczne dla wszystkich (chyba, że postanowisz inaczej). Łatwo jest dzielić się nimi, przesłać, zaproponować je znajomym.
 25. 25. Jeśli znajdziesz użytkowników o podobnych zainteresowaniach – możesz subskrybować ich zakładki. Jeśli znajdą oni coś interesującego w sieci – Ty również będziesz o tym wiedział.
 26. 26. Możesz stworzyć sieć (network) użytkowników aby być na bieżąco z ich znaleziskami.
 27. 27. W przeciwieństwie do Google to ludzie zapisują i tagują strony na Delicious. Jest to pewnego rodzaju recenzja, rekomendacja strony.</li></li></ul><li><ul><li>Zrób zdjęcie wizytówki swoim telefonem i wklej do Evernote - łatwy sposób na przechowywanie i wyszukiwanie kontaktów
 28. 28. Jeżeli zobaczysz lub wymyślisz coś wartego zapamiętania - Evernote pozwoli Ci to zanotować. Zapisz notatkę, Wklej stronę internetową, zdjęcie, zrzuć ekran.
 29. 29. Wszystko co tylko wrzucisz do Evernote jest automatycznie przetworzone, indeksowane i łatwe do odszukania. Możesz dodatkowo dodać tagi (słowa klucze) do notatek lub grupować je w różnych notatnikach.
 30. 30. Przeszukasz swoje notatki używając dowolnych słów, tytułów lub tag'ów. Co ciekawe Evernote w sposób zupełnie magiczny sprawia, że dokumenty skanowane i pisane ręcznie również można przeszukiwać
 31. 31. Przechowuj notatki ze spotkań w jednym miejscu.
 32. 32. Zrób zdjęcie tablicy a będziesz mogła je później odnaleźć,
 33. 33. Zaplanuj Swoją następną podróż lub urlop.
 34. 34. Wklejaj strony, mapy, przewodniki.
 35. 35. Zachowaj widoki, dźwięki, smaki i co jeszcze tylko chcesz.
 36. 36. Notuj przepisy, listy zakupów i pomysły - będą zawsze tam gdzie Ty, dostępne przez dowolny komputer podłączony do sieci a nawet przez telefon komórkowy.
 37. 37. Pamiętaj o rzeczach, o których pamiętać powinnaś. Twórz listy rzeczy do zrobienia, zostawiaj notatki głosowe, odręczne i ... Tak dalej i tak dalej.
 38. 38. Udostępniaj swoje notatki. </li></li></ul><li>

×