W jaki sposób   Adwentpobudza nas do służbynaszym panom i mistrzom,  Bożym Ubogim?
TYDZI  1  Adwent może być czasemEŃ      odkrycia naszych    niepokojów i niepewności.    W Ewangelii na pie...
TY         WojnyDZIEŃ  1   Katastrofy naturalne         Bieda       Ludzka nędza    Katastro...
TY     Bądźcie czujniDZIEŃ  1    Módlcie się      Rozważajcie      Słowo Boże    Przyjmujcie Jezus...
TY        Adwent to czasDZIEŃ  2      świadomości i         oczekiwania.      W Ewangelii na d...
TYDZI  2       PoczątkiEŃ         Końce      Nowy rok liturgiczny    Koniec roku kalendarzowego ...
TY    Radujcie się tym, żeDZIE  2  Bóg jest z nami zawszeŃ     Dziękujcie Bogu za     Jego Przebaczenie  ...
TY       Adwent to czasDZIEŃ  3  nawrócenia do Chrystusa    i do naszego charyzmatu      W Ewangelii na...
TYDZIEŃ  3  Czy nawrócenie nie jest niczym     więcej jak tylko skokiem do      Jordanu i potem ulotnym   ...
TY      Otwórzcie sercaDZIEŃ  3   Chrystusowi, by     wszedł w nie, a On    łagodnie ukaże nowe    s...
TY        Adwent to czasDZIEŃ  4   odkupieńczego działania       W Ewangelii na czwartą      Nied...
TYDZ    Czy dla tych, którym służymy  4 szukamy jedynie tymczasowejIEŃ          ulgi?    W jaki sposób...
TYDZIEŃ  4      Bądźcie    misjonarzami: dzielcie      się Ewangelią,      przekazuje życie     ...
Niech Pan Jezus  obficie Was błogosławi      w czasieAdwentu i Bożego Narodzenia  na podstawie Listu na Adwent 201...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Refleksja na temat Listu na Adwent 2012 - "Droga do Chrystusa i naszego charyzmatu"

748 views

Published on

Rozważanie oparte na cytatach z Listu na Adwent 2012 Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misji, ks. Gregory'ego Gay'a CM.
Przeczytaj pełny tekst listu tutaj: http://goo.gl/goQnJ

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
748
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
43
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Refleksja na temat Listu na Adwent 2012 - "Droga do Chrystusa i naszego charyzmatu"

 1. 1. W jaki sposób Adwentpobudza nas do służbynaszym panom i mistrzom, Bożym Ubogim?
 2. 2. TYDZI 1 Adwent może być czasemEŃ odkrycia naszych niepokojów i niepewności. W Ewangelii na pierwszą Niedzielę Adwentu czytamy: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów … Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi.” (Łk 21, 25-26)
 3. 3. TY WojnyDZIEŃ 1 Katastrofy naturalne Bieda Ludzka nędza Katastroficzne wyzwania Ignorancja i obojętność wobec Boga i Kościoła Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 4. 4. TY Bądźcie czujniDZIEŃ 1 Módlcie się Rozważajcie Słowo Boże Przyjmujcie Jezusa w Eucharystii Uczyńcie Jezusa centrum Waszego życia Ufajcie Bogu Żyjcie dynamicznie Ewangelią
 5. 5. TY Adwent to czasDZIEŃ 2 świadomości i oczekiwania. W Ewangelii na drugą Niedzielę Adwentu czytamy: [JanChrzciciel głosił] „chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów… Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”(Łk 3, 2-3).
 6. 6. TYDZI 2 PoczątkiEŃ Końce Nowy rok liturgiczny Koniec roku kalendarzowego Ubolewania nad mijającym rokiem Świadomość naszej grzeszności Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 7. 7. TY Radujcie się tym, żeDZIE 2 Bóg jest z nami zawszeŃ Dziękujcie Bogu za Jego Przebaczenie Praktykujcie samodyscyplinę; unikajcie samoodpuszczenia Skupiajcie się na pięknie Pisma Świętego, hymnów Przybliżajcie Królestwo Boże na ziemi służąc Chrystusowi w ubogich
 8. 8. TY Adwent to czasDZIEŃ 3 nawrócenia do Chrystusa i do naszego charyzmatu W Ewangelii na trzecią Niedzielę Adwetu słyszymy, że chociaż tłum był bardzo zróżnicowany od prostych ludzi do celników i żołnierzy, to wszyscy zadawali to samo pytanie: „Cóż więc mamy czynić?” (Łk 3, 10). Odpowiedź Jana była jasna i bezpośrednia: rozdajcie wszystko co posiadacie potrzebującym, nie pobierajcie większych podatków niż wymagane; nie wymuszajcie i nie oskarżajcie fałszywie nikogo, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie (por. Łk 3, 11-15).
 9. 9. TYDZIEŃ 3 Czy nawrócenie nie jest niczym więcej jak tylko skokiem do Jordanu i potem ulotnym poczuciem ulgi? Czy naśladowanie Chrystusa to jedynie ezoteryczne ćwiczenia duchowe, albo abstrakcyjne doktryny religijne? Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 10. 10. TY Otwórzcie sercaDZIEŃ 3 Chrystusowi, by wszedł w nie, a On łagodnie ukaże nowe sposoby przeżywania prawd Ewangelii Zdecydujcie: na kogo i na co nastawię wasze serce? Śłużcie bliźnim tak jakby byli samym Jezusem Bądźcie „ambasadorami Chrystusa”
 11. 11. TY Adwent to czasDZIEŃ 4 odkupieńczego działania W Ewangelii na czwartą Niedzielę Adwentu czytamy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona!... Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana!” (Łk 1, 42-45)
 12. 12. TYDZ Czy dla tych, którym służymy 4 szukamy jedynie tymczasowejIEŃ ulgi? W jaki sposób radzimy sobie z troskami i niepokojami życia? Czy nadal, każdego roku zaczynamy od nowa, niezależnie od naszej codzienności, naszego wieku i naszej sytuacji życiowej? Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 13. 13. TYDZIEŃ 4 Bądźcie misjonarzami: dzielcie się Ewangelią, przekazuje życie ubogim. Poszukujcie nie tylko chwilowej ulgi, ale zbawczej zmiany. Pamiętajcie o tym, że w historii zbawienia zwyczajni ludzie byli powoływani przez Boga do odgrywania nadzwyczajnych ról.
 14. 14. Niech Pan Jezus obficie Was błogosławi w czasieAdwentu i Bożego Narodzenia na podstawie Listu na Adwent 2012 Przełożonego Generalnego G. Gregory’ego Gay’a CM opracowanie: © Vinformation.famvin.org 2012; wersja polska: © Toma’, Famvin.org Polska 2012

×