Pohja Konn

683 views

Published on

Esitlus laste joonistused "Pohja konna" muinasjutust, jutuke piltide jargi.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
683
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Pohja Konn

 1. 1. Põhja konn Friedrich Reinhold Kreutzwald ja Pärnu Koidula Gümnaasiumi 2 B klass
 2. 2. Ennemuiste elas kole elukas – Põhja konn. Tema tuli põhjamaalt. Ta sõi kõik elava ära. Tal oli härjavärki keha, kümne sülla pikkune maosaba tagumises keha otsas.
 3. 3. Tal olid konnavärki jalad ja ta liikus edasi hüpates. Mitmed mehed üritasid temast võitu saada, aga nende ettevõtmine läks nurja.
 4. 4. See elukas oli nii hirmus, et isegi tuli ei saanud temast jagu. Tema keha katsi soomused, mis olid tugevamad kui kivi või raud.
 5. 5. Põhja konnal olid suured hiilgavad silmad nagu küünlad ja kui keegi neisse vaatas, oli ta sama hästi kui surnud ja jalutas ise koletise lõugade vahele.
 6. 6. Üks julge mees läks Hommikumaale abi otsima. Ta kohtas tarka, kes õpetas talle lindude keel.
 7. 7. Kaks linnukest juhatasid mehe allika juurde, kus põrgupiiga end pesemas käis. Linnukesed teadsid, et kuningas Salomoni sõrmus, millest Põhja konna hävitamisel abi on, võib olla põrguneitsi käes või siis teab tüdruk, kust sõrmust otsida.
 8. 8. Istus mees puu alla maha ja jäi neitsit ootama. Kui põrgupiiga oli ennast allikas pesnud, muutus ta veel ilusamaks, nii et vapper mees ei saanud temalt silmi ära pöörata. Põrgupiiga kutsus vapra mehe enda juurde. Linnukesed soovitasid tal julgelt minna, aga hoolega tähele panna, et ta mitte ühtegi tilka verd piigale ei annaks.
 9. 9. Põrgupiigale hakkas ka see mees meeldima ja ta kosis teda endale meheks. Ühel päeval näitas ta mehele kuningas Salomoni sõrmust ja rääkis, mida kõike ta selle abil teha võib.
 10. 10. Joonistasid: Eliise, Artur, Christin, Marcus, Ilona, Kenzo, Maive, Markus ja Raian. Kirjutasid kõik natukene! Veebruar 2010 Pärnu

×