Mobile Advertising Network
2013
madreport Q4 2013 çıktı!

madreport’un tüm sayılarına
mobilike.com’dan ulaşabilirsiniz!

Hangi konularla karşılaşacaksınız...
Yeni teknoloji iBeacon ile erkekler bile
alışverişi sevecek
Mağazaya girdiğinizde ürünlerle ilgili tüm
bilgilerin, mağazad...
Apple’dan yeni bir teknoloji
 Steve Jobs’dan sonra iPhone’un sonunun
geleceğini düşünenler, borsada hisse
değerlerinin dü...
iBeacon nedir?
 Nedir iBeacon? iPhone 5s ile hayatımıza
giren BLE (Bluetooth Low Energy) teknolojisi
ile çalışan bu tekno...
iBeacon, NFC’ye göre daha avantajlı!
 Henüz hayata geçen NFC teknolojisini bile
geride bırakacak olan iBecon, telefonunuz...
Ödemeler kolaylaşıyor!
 Bu teknoloji sayesinde belki de artık
oturduğumuz yerden sipariş verebilir ve
hatta ödeme yapabil...
Kaynaklar
 Techcrunch
 Teknoblog
 eticaretmag
Teşekkürler
team@mobilike.com
+90 212 281 33 55
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

iBeacon

951 views

Published on

madreport Q4 2013 içerisinde yer alan iBeacon konusunu sunumdan inceleyebilirsiniz.

madreport Q4 2013'ün tamamını goo.gl/ENWqXz linkinden inceleyebilirsiniz

Published in: Technology
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
951
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

iBeacon

  1. 1. Mobile Advertising Network 2013
  2. 2. madreport Q4 2013 çıktı! madreport’un tüm sayılarına mobilike.com’dan ulaşabilirsiniz! Hangi konularla karşılaşacaksınız? • Konumunuz artık birileri için çok önemli • Mobilde fark yaratan projeler • Twitter’dan mobile büyük adım • Gözümüz ikinci ekranlarda • Online videoların yükselişi (infografik) • İki cihaz karşılaştırması: iPad Air ve iPad 4 • Yeni teknoloji iBeacon ile erkekler bile alışverişi sevecek • Mobil rakamlar • Dijital yayıncılığın yükselen yıldızları: Tablet dergiler • Uygulamaların vazgeçilmezi: Güncelleme • İki uygulama karşılaştırması: AccuWeather ve Yahoo! Weather • Bunları biliyor muydunuz?
  3. 3. Yeni teknoloji iBeacon ile erkekler bile alışverişi sevecek Mağazaya girdiğinizde ürünlerle ilgili tüm bilgilerin, mağazada bulunan indirim, promosyon, fırsatların akıllı telefonunuza bildirim olarak gelmesini sağlayan iBeacon teknolojisi ile kasa kuyruğu beklemeye son!
  4. 4. Apple’dan yeni bir teknoloji  Steve Jobs’dan sonra iPhone’un sonunun geleceğini düşünenler, borsada hisse değerlerinin düşeceğini söyleyenler, diğer rakip firmaların geliştirdiği yeni teknolojilerle birlikte Apple’ın ilerisinin iyi olmadığını belirten haberlere kulak asmadan yolun devam eden şirket her geçen gün yeni bir teknoloji geliştiriyor.  Bazıları duyuluyor bazıları ise sessiz sedasız ilerliyor. İşte iBeacon’da Apple’ın geliştirdiği, sessiz sedasız lansmanının yapıldığı teknolojilerden biri.
  5. 5. iBeacon nedir?  Nedir iBeacon? iPhone 5s ile hayatımıza giren BLE (Bluetooth Low Energy) teknolojisi ile çalışan bu teknoloji alışveriş keyfini daha da eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getiriyor. Herhangi bir yere yerleştirilen wireless sensörleri sayesinde verilmesi istenen bilgiler kullanıcının iPhone’una transfer ediliyor.  Örneğin bir mağazaya girdiniz diyelim. Telefonununuz, içeriye önceden yerleştirilmiş sensörler ve BLE bulunan cihazınız aracılığı ile mağazada olduğunuzu anlıyor ve ürünler hakkında telefonunuza bildirim şeklinde bilgi gönderiyor. Sadece bilgi değil; kuponlar, indirimler, promosyonlar hakkında bilgi almak da bu şekilde mümkün oluyor.
  6. 6. iBeacon, NFC’ye göre daha avantajlı!  Henüz hayata geçen NFC teknolojisini bile geride bırakacak olan iBecon, telefonunuzu cebinizden çıkarmaya gerek duymadan ödeme yapma imkanı sunuyor. Kasa kuyruğu beklemek böylece sona eriyor. NFC teknolojisinde cihazınızı NFC cihazına yaklaştırmanız gerekirken iBeacon ile buna bile gerek duymadan ödeme yapabiliyorsunuz.  Apple’ın hiçbir zaman NFC teknolojisine yaklaşmama sebebi olarak gösterilen iBeacon, NFC’ye göre daha avantajlı. NFC (Near Field Communication) adından da anlaşılacağı üzere çok yakından temassız işlem olarak biliniyor. NFC ile ödeme yapabilmek için cihazın NFC cihazına 4cm’ye kadar yaklaşması gerekiyor. iBeacon ile cihaz, sinyalleri 50 metreden algılamaya başlıyor, 10 metreden itibaren de sorunsuz çalışıyor.
  7. 7. Ödemeler kolaylaşıyor!  Bu teknoloji sayesinde belki de artık oturduğumuz yerden sipariş verebilir ve hatta ödeme yapabiliriz gibi görünüyor.  PayPal şu anda uygulamasını bu teknoloji ile entegre etmiş durumda. Telefonunuza PayPal indirdiğiniz takdirde, eğer iBeacon sistemi mağazada kullanılıyorsa telefonunuza oradaki ürünlerle ilgili bildirimler geliyor ve alışverişinizi kasaya bile yaklaşmadan, söz ile onayladıktan sonra bitirebiliyorsunuz. Teknolojinin gelişmesiyle indoor pazarlamanın yeniden yapılanması gerekeceğe benziyor.
  8. 8. Kaynaklar  Techcrunch  Teknoblog  eticaretmag
  9. 9. Teşekkürler team@mobilike.com +90 212 281 33 55

×