Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Öğrenciye Özel - Kişisel Günlük Çalışma Ödevi Verme - Teokul.com Ogretmen Uygulamasi

224 views

Published on

Teokul.com öğretmen uygulaması ile sınıfa toplu ödev verilebildiği gibi, sınıf içerisinde belli öğrencilere veya sadece bir öğrenciye özel ödev verilebilir.
Kişiye veya gruba özel çalışma ödevi verme işlemlerine dair bilgileri bu sunumda görebilirsiniz.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Öğrenciye Özel - Kişisel Günlük Çalışma Ödevi Verme - Teokul.com Ogretmen Uygulamasi

 1. 1. www.teokul.com info@teokul.com
 2. 2. TeOkul Öğretmen Uygulaması http://ogretmen.teokul.com adresinden teokul öğretmen uygulamasına erişilir. Yandaki Kullanıcı Girişi ekranından sisteme giriş yapılır.
 3. 3. Öğretmen Uygulaması –Menü Kullanıcı Girişi sonrasında sistemin ana menüsü resimde görüldüğü şekilde görüntülenir. Menüden “Günlük Ödev Listesi” butonuna tıklanır.
 4. 4. Günlük Ödevler Günlük Ödevler butonuna tıklanarak, solda görülen “Günlük Ödevler” bölümüne erişildikten sonra; Ekranda daha önce verilmiş olan ödevleri hafta hafta görebilirsiniz. Bir öğrenciye veya bir grup öğrenciye, öğrenci seçerek yeni çalışma ödevi vermek için “Öğrenciye Çalışma Ödevi” butonuna tıklanır.
 5. 5. Çalışma Ödevi Ders Seçimi - Ödev vermek istediğiniz öğrenci dersine girdiğiniz sınıflarda olmalıdır. -Ödevi vermek için sınıfı seçiniz. -Sınıflar ders gruplu olduğu için aynı zamanda hangi dersten ödev vermek istediğinizi de seçimiş olursunuz.
 6. 6. Günlük Ödev Ekleme - Ders seçince günlük çalışma ödevi verme ekranına erişilir. -Burada öğrencisi getirilecek sınıf ve ödev verilecek ders belirlidir. 1. Ödev verilecek olan öğrenciler seçilerek listeye eklenir. 2. Verilecek olan ödevin başlangıç ve bitiş (teslim) tarihleri seçilir. 3. Ödevin İçeriği girilir 4. Ödevi Gönder butonuna tıklandığında, detayı girilen ödev belirtilen öğrencilere verilmiş olur.
 7. 7. Günlük Ödev Ekleme -Eklenmiş ödevleri “Ödev Listesi” ekranından görebilirsiniz. -Ödev listesi ekranında sınıf olarak görürsünüz. -Ancak o sınıfta ödev sadece ilgili öğrencilere verilmiştir. -Ödevin üzerine tıklayarak gittiğiniz ekranda, hangi öğrencilerin ödevi almış olduğunu görebilir ve teslimden sonra ödevin kontrolünü yapabilirsiniz.
 8. 8. Ödevin Detayları ve Kontrol -Ödev listesinden bir ödeve tıkladığınızda, yandaki gibi ödevi alan öğrencilerin listesi gelecektir. -Tek veya bir grup öğrenciye verdiyseniz, sadece o öğrencilerin listede olduğunu görebiliceksiniz.
 9. 9. www.teokul.com info@teokul.com

×