Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Günlük Çalışma Ödevlerinin Kontrolü Nasıl Yapılır? - Teokul Ogretmen Uygulamasi

150 views

Published on

Bir tek öğrenciye, bir grup öğrenciye veya sınıfın tamamına toplu olarak ödevler verebilirsiniz. bu ödevlerin daha sonra kontrollerinin yapılması, yaptı-yapmadı durumlarının belirlenmesi ve haftalık karne de görünecek şekilde kısa yorumlar yapılması için teokul öğretmn uygulamasındaki ödev kontrol özelliğini kullanabilirsiniz.
Sunum bu özelliğin kullanımını anlatmaktadır.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Günlük Çalışma Ödevlerinin Kontrolü Nasıl Yapılır? - Teokul Ogretmen Uygulamasi

 1. 1. www.teokul.com info@teokul.com
 2. 2. TeOkul Öğretmen Uygulaması http://ogretmen.teokul.com adresinden teokul öğretmen uygulamasına erişilir. Yandaki Kullanıcı Girişi ekranından sisteme giriş yapılır.
 3. 3. Öğretmen Uygulaması –Menü Kullanıcı Girişi sonrasında sistemin ana menüsü resimde görüldüğü şekilde görüntülenir. Menüden “Günlük Ödev Listesi” butonuna tıklanır.
 4. 4. Günlük Ödevler Günlük Ödevler butonuna tıklanarak, solda görülen “Günlük Ödevler” bölümüne erişildikten sonra; Ekranda daha önce verilmiş olan ödevleri hafta hafta görebilirsiniz. Ödev kontrolü yapmak istediğiniz ödevi seçiniz. Adına veya ikonuna tıklayabilirsiniz.
 5. 5. Ödevin Detayları ve Kontrol -Ödev listesinden bir ödeve tıkladığınızda, yandaki gibi ödevi alan öğrencilerin listesi gelecektir. -Tek veya bir grup öğrenciye verdiyseniz, sadece o öğrencilerin listede olduğunu görebileceksiniz.
 6. 6. Ödevin Detayları ve Kontrol -Yapmadı (Y), Eksik Yaptı (EY) veya Tam Yaptı (TY) butonlarına basarak, ödevin yapılma durumunu girebilirsiniz. -Yapma durumlarından herhangi bir butona tıkladığınızda, işaret doğrudan kaydedilir. Ayrıca bir Kaydet işlemi yoktur. -Her öğrenci için ekranda Y, EY ve TY butonları bulunmaktadır. Her birisi için sonucu ayrı ayrı girebilisiniz.
 7. 7. Ödevin Detayları ve Kontrol -Ödevi yapma durumlarına dair sonucu toplu olarak da işaretleyebilirsiniz. -Toplu İşlem yazan ilk satırdaki Y,EY ve TY butonlarından birisine tıkladığınızda, listedeki tüm öğrenciler için bu işarete tıklamış gibi kayıt yapılır. -Sonra içerisinden değiştirmek istediklerinizi yine değiştirebilirsiniz.
 8. 8. Ödevin Detayları ve Kontrol -Her öğrencinin sonucu için ayrıca birer ader yorum alanı bulunmaktadır. -Yorum alanına öğrencinin ödevinin sonucu olarak kısa bir yorum girebilirsiniz. -Yorumları otomatik kaydedilmez. -“Yorumları Kaydet” butonuna tıklamalısınız.
 9. 9. www.teokul.com info@teokul.com

×