Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

چرایی تغییر دیدگاه شرکت های انحصاری نسبت به نرم افزار آزاد

مایکروسافت، فیسبوک، اپل و چندین شرکت دیگر که در گذشته به صورت انحصاری فعالیت می‌کردند امروز به ویژگی‌های نرم‌افزار آزاد پی برده‌اند و اکنون خود بسیاری از محصولات خود را متن‌باز و آزاد کرده‌اند تا جایی که مایکروسافت و فیسبوک و گوگل جزو ۱۰ شرکت برتر در گیت‌هاب هستند و بیشترین کانتریبیوت‌ها را در گیت‌هاب دارند.
مایکروسافت، برترین شرکت در گیت‌هاب از لحاظ تعداد کانتریبیوت‌ها و دارای یکی از برترین ریپوزیتوری‌های گیت‌هاب فعالیت بسیار خوب و جالبی را در زمینهٔ نرم‌افزار آزاد داشته است. این شرکت در سرویس Azure خود حتی از لینوکس استفاده کرده است تا بتواند خدمات بهتری را در زمینه سرویس‌های ابری خود به نمایش بگذارد.
فیسبوک هم در نرم‌افزار آزاد فعالیت بی‌نظیری را به نمایش گذاشته است این شرکت یکی از بهترین فریم‌ورک‌های جاوااسکریپت را به صورت آزاد منتشر کرده است که نام آن React است. همچنین فیسبوک یک ماشین مجازی آزاد را منتشر کرده است که HipHop VM نام دارد و با هم به این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.
اپل هم برای عقب نماندن از رقبا شروع به فعالیت در حوزه نرم‌افزار آزاد و متن‌باز کرد و زبان برنامه‌نویسی Swift را متن‌باز کرد.
توییتر نیز یکی از برترین فریم‌ورک‌های موجود برای طراحی وبسایت را عرضه کرده است که نام آن را بسیاری از ما شنیده‌ایم Bootstrap یکی از برترین فریم‌ورک‌ها برای طراحی سایت است که توسط بسیاری از سایت‌های دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

چرایی تغییر دیدگاه شرکت های انحصاری نسبت به نرم افزار آزاد

 1. 1. ‫دیدگاه‬ ‫تغییر‬‫های‬‫شرکت‬ ‫انحص‬‫ــ‬‫اری‬‫نس‬‫به‬ ‫ـــبت‬ ‫افزار‬‫نرم‬‫آزاد‬
 2. 2. ‫است‬ ‫سرطان‬ ‫مانند‬ ‫لینوکس‬! "‫استیو‬‫بالمر‬" #‫بزرگان‬‫سخن‬ ‫آزاد‬ ‫افزار‬ ‫نرم‬ ‫و‬ ‫مایکروسافت‬ ‫رابطه‬ ‫آغاز‬ ‫سر‬
 3. 3. ‫الینسنس‬‫مایکروسافت‬
 4. 4. ‫فعالیت‬‫ها‬‫شرکت‬‫در‬‫هاب‬‫گیت‬
 5. 5. ‫نخستین‬‫ارتب‬‫ــ‬‫اط‬‫مایکروساف‬‫ت‬ ‫در‬ ‫لینوکس‬ ‫از‬ ‫استفاده‬Azure Microsoft Azure + Linux
 6. 6. ‫افزار‬ ‫نرم‬ ‫آزاد‬ ‫عرضه‬VSCode
 7. 7. ‫و‬.net core‫آزاد‬ ‫کامال‬!
 8. 8. ‫چیزها‬ ‫اینترنت‬ ‫نسخه‬ ‫ویندوز‬ ‫میشه‬ ‫آزاد‬ ‫احتماال‬!
 9. 9. ‫و‬ ‫آزاد‬‫باز‬‫متن‬‫شدن‬
 10. 10. ‫آزاد‬ ‫و‬ ‫مجازی‬ ‫ماشین‬‫فیسبوک‬ HHVMH i p H o p Virtual Machine
 11. 11. ‫برنامه‬ ‫زبان‬‫نویسی‬‫باز‬‫متن‬‫آزاد‬ ‫و‬Apple Swift
 12. 12. ‫دیدگاه‬ ‫تغییر‬‫های‬‫شرکت‬ ‫انحص‬‫ــ‬‫اری‬‫نس‬‫به‬ ‫ـــبت‬ ‫افزار‬‫نرم‬‫آزاد‬

×