Uued koolituskursused Tallinna Ülikoolis

1,027 views

Published on

Ülevaade uutest koolituskursustest Tallinna Ülikoolis

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,027
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Uued koolituskursused Tallinna Ülikoolis

  1. 1. UUED KOOLITUSKURSUSED TLU-S Priit Tammets TLU IFI HTK tammets@tlu.ee
  2. 2. 1. M-ÕPE 2. E-PORTFOOLIO PROFESSIONAALSE ARENGU TOENA 3. ÕPIOBJEKTIDE REPOSITOORIUMID
  3. 3. M-ÕPE Veebipõhise kursuse kontaktpäevad toimuvad 09.10 ja 06.11 Tallinna Ülikoolis Sihtrühm: üldhariduskoolide õpetajad, õppejõud, haridustehnoloogid, magistrandid, doktorandid.
  4. 4. M-ÕPE Kursuse eesmärk: tutvustada uudseid mobiiltehnoloogia vahendeid ja tehnoloogiaid, metoodikat nende rakendamiseks õppetöös ning m-õpet toetavaid pedagoogilisi teooriaid (eelkõige kogemusliku õppe, õuesõppe ja aktiivõppe käsitlusi)
  5. 5. M-ÕPE Tehnilised vahendid m-õppes (GPS-seadmed, pihuarvutid, nuti-telefonid); M-õppe pedagoogilised lähtekohad; M-õppe projektide ettevalmistamise ja läbiviimise metoodika; Rollimängud ja simulatsioonid õuesõppes; Õpitulemuste hindamine m-õppes.
  6. 6. M-ÕPE Kursuse läbiviijad: Priit Tammets ja Mart Laanpere (TLÜ Haridustehnoloogia keskus) Kursuse hind: 1800.- Alguse kuupäev 05.10.2009 Lõpu kuupäev 22.11.2009 Õppeasutus Tallinna Ülikool
  7. 7. E-PORTFOOLIO PROFESSIONAALSE ARENGU TOENA Kursuse eesmärk: anda õpetajatele praktiline kogemus, kuidas kasutada ePortfooliot enda personaalse õpikeskkonnana ning teoreetiline ülevaade ePortfoolio kasutamisega seotud Õpetaja professionaalse arengu kavandamisele ja pädevusepõhisele koolitusele, personaalse õpikeskkonna mõiste, privaatsuse ja andmekaitse probleemid ePortfoolio kasutamisel, ePortfoolio hindamisest ja digitaalsest minast. Kursuse loomisel on eeskujuks MOSEP projekti koolitused: http:// www.mosep.org/
  8. 8. E-PORTFOOLIO PROFESSIONAALSE ARENGU TOENA, TEEMAD Pädevuspõhise koolituse alused, meetodid ja hindamine; ePortfoolio mõiste, tüübid, standardid ja erinevad tarkvaralahendused; Personaalse õpikeskkonna kontseptsioon. ePortfoolio kui personaalne õpikeskkond; Kogemusliku õppe teooriad portfoolio rakendamise lähtekohana; Refleksioon ePortfoolios, refleksiooni toestamine ja analüüs; Digitaalne mina: ePortfoolio ja identiteet. ePortfoolio esitlusvahendina; Enda professionaalse arengu kavandamine ja juhtimine ePortfoolio abil; Privaatsuse ja andmekaitse probleemid ePortfoolio kasutamisel; ePortfoolio hindamine.
  9. 9. E-PORTFOOLIO PROFESSIONAALSE ARENGU TOENA Sihtrühm: kõrgkoolide õppejõud, haridustehnoloogid, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad. Kursuse läbiviijad: Kairit Tammets ja Mart Laanpere (TLÜ HTK). Kursuse hind: 2500.- Kestus 02.11.2009 - 29.01.2010
  10. 10. ÕPIOBJEKTIDE REPOSITOORIUMID Sihtrühm: e-õppest huvitatud õppejõud ja õpetajad. Kursuse eesmärk: omandada teadmised metaandmete ja repositoriumide olemusest, kasutusvaldkondadest ja vajalikkusest, osata praktikas otsida õpimaterjale erinevatest andmebaasidest ja suurendada omaloodud materjalide leidmise tõenäosust kirjeldades neid sobivate andmetega.
  11. 11. ÕPIOBJEKTIDE REPOSITOORIUMID Kursusel käsitletavad teemad: Õpiobjekt (LO); Õpiobjektide standardid; Õpiobjekti metaandmed (LOM); Metaandmete standardid; Õpiobjektide repositoorium (LOR); Repositooriumide standardid; Repositooriumide näited; Repositoriumide liidud; Õpiobjektide otsimine; Õpiobjektide ja metaandmete loomine ning avaldamine.
  12. 12. ÕPIOBJEKTIDE REPOSITOORIUMID Kursuse läbiviija: Martin Sillaots (TLÜ Haridustehnoloogia keskus). Kursuse hind: 2500.- Kestus 02.11.2009 - 18.12.2009
  13. 13. TÄNAN! Täpsemalt sisust ja muust: Kairit Tammets - kairit@tlu.ee

  ×