Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Літературно-мистецький календар

276 views

Published on

Лмпень 2017

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Літературно-мистецький календар

 1. 1. КАЛЕНДАР ПIДГОТУВАВ IНФОРМАЦIЙНО- БIБЛIОГРАФIЧНИЙ ВIДДIЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БIБЛIОТЕКИ ДЛЯ ЮНАЦТВА IМ.Б. ЛАВРЕНЬОВА
 2. 2. У 1970–74 роках на Одеській кіностудії художніх фільмів брав участь в оформленні кінокартин: «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо», «До останньої хвилини», «Рейс перший, рейс останній». Викладав у Херсонської студії образотворчого мистецтва. Брав участь у численних виставках, персональні виставки відбулися у Херсоні, Сент-Етьєні, Руані (Франція). Виконані переважно у техніках акварелі та пастелі картини приваблюють свіжістю, гармонійним сприйняттям природи. Окремі полотна зберігаються у Херсоні.
 3. 3. 8 липня – 110 років від дня народження ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА (Олег Олександрович Кандиба) (1907-1944) Український поет, науковець, громадський діяч Син відомого письменника і поета Олександра Івановича Кандиби (Олександра Олеся). Автор поетичних збірок «Рінь», «Вежі» та посмертно виданої «Підзамче», перевиданих у збірках «Поезії» та «Величність»: збірки прозових, літературно-критичних і публіцистичних творів «Незнаному воякові», а також низки грунтовних досліджень з археології, серед яких «Schipeniz-Kunst und Gerete eines neolitisches Dorfes» Справив помітний вплив на літературу української діаспори. Активний діяч Організації українських націоналістів (ОУН). У 1941-1942 роках Олег Ольжич жив у Києві, налагоджував підпільну мережу ОУН в Україні. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944 р. у концентраційному таборі Заксенгаузен.
 4. 4. 10 липня – 70 років від дня народження АНДРІЯ ВСЕВОЛОДОВИЧА ДМИТРУКА (1947) Український письменник-фантаст, сценарист Написав понад сотню сценаріїв науково- популярних, документальних і художніх фільмів. У 1967 році в київському видавництві «Веселка» вийшла його перша книга — збірник коротких оповідань «Велика місія цивілізаторів». Активно публікувався в 1970–1980-х роках, написав кілька десятків оповідань українською та російською мовами. Усього випустив п'ять фантастичних збірок (дві українською та три російською мовами), а також романи «Битва богов» та «Смертеплаватели». 1990 року опублікував збірку «Сліди на траві», після 1991 року друкувався лише епізодично. У 2016 році вийшла фантастична повість "История сердобольного вампира" та книга- документ "Мы - дети Днепра".
 5. 5. 12 липня - 110 років від дня народження ПЕТРА ДАНИЛОВИЧА ГАЙДАМАКИ (1907-1981) Український композитор Диригент Харківського обласного радіо, директор Харківського театру опери та балету, художній керівник Харківської філармонії. Був головою Харківського відділення Спілки композиторів України. Автор творів для симфонічного оркестру – сюїта «Молоді літа», «Партизанська симфонія», «Рапсодія»; концертів для балалайки, для гобоя; вокальних циклів – «Мелодії», «Дніпровські сонети»; романсів, хорів, пісень, обробок народних пісень.
 6. 6. 16 липня – 80 років від дня народження АДИ МИКОЛАЇВНИ РОГОВЦЕВОЇ (1937) Українська актриса театру та кіно Знялася у фільмах Київської кіностудії художніх фільмів: Гафійка («Кривавий світанок»), Оксана («Прапори на баштах»), Наталія Башкирцева («Приборкання вогню»), Ана Корякіна («Розплата»), суддя Сомова («Сімейне коло») та інші. Автор збірки поезій «Мамині молитви» (1996). Удостоєна Шевченківської премії 1981 року за виконання ролей Раневської («Вишневий сад» А. Чехова), Лесі Українки («Надеяться» Ю. Щербака), Надії («Хазяйка» М. Гараєвої) на сцені Київського російського драматичного театру ім. Л. Українки. Лауреат Театральної премії «Київська Пектораль» за видатний внесок у театральне мистецтво (2004).
 7. 7. 19 липня – 70 років від дня народження ЛЕОНІДА ВОЛОДИМИРОВИЧА МАРЧЕНКА (1947) Херсонський письменник та журналіст Перші друковані твори з’явилися в 1977 році. Письменницький діапазон Л. Марченка не обмежений одним жанром: він є автором книг сатири та гумору, художніх прозових і поетичних, публіцистичних, із патріотичною тематикою. Пише як для дорослих, так і для дітей. Член Національної Спілки журналістів України (1987), Національної спілки письменників України (1998), Міжрегіональної спілки письменників (2003), Херсонського літературно¬-мистецького гурту “Малючок-Степовичок” (1996). Дипломант Міжнародного конкурсу дитячої та юнацької художньої літератури ім. О.М.Толстого (2006) за книгу для дошкільнят „Маркиза на даче”, лауреат літературної премії ім. “Молодої гвардії” (2008) за книгу „Клятве остались верны”, ім. Б. А. Лавреньова (2010).
 8. 8. 24 липня – 50 років від дня народження ВІТАЛІЯ та ДМИТРА КАПРАНОВИХ (1967) Українські письменники, видавці, громадські діячі За період своєї активної літературно- видавничої діяльності вони написали і видали низку романів, серед яких «Приворотне зілля», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки», «Забудь-річка», книгу статей «Закон Братів Капранових». Засновники видавництва «Зелений пес» (2000). Започаткували перший Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка (2011). Епатажні, креативні, цікаві та відкриті до спілкування. Їхні твори завжди легко сприймаються.
 9. 9. 29 липня – 200 років від дня народження ІВАНА КОСТЯНТИНОВИЧА АЙВАЗОВСЬКОГО (1817-1900) Всесвітньо відомий художник-мариніст Завдяки своєму таланту й титанічній праці за 60 років творчого життя він створив понад 6 тисяч полотен, переважну більшість з яких було присвячено морській стихії. Ранні твори, такі як «Морський берег», «Дев'ятий вал» та ін., написані під впливом романтизму. Пізніше у творчості художника оселилися реалістичні мотиви: «Чорне море» , «Серед хвиль». Як баталіст відомий картинами: «Облога Севастополя», «Узяття Карса», «Ялта», «Місячна ніч у Гурзуфі» та інші. Чимало творів присвятив Україні. Найвідоміші твори цієї тематики: «Очерет на Дніпрі біля містечка Олешки», «Млин на березі річки. Україна», «Весілля на Україні» та інші. Деякі полотна присвятив перебуванню О. Пушкіна на берегах Чорного моря. Шедеври великого майстра, що нині перебувають у найкращих музейних зібраннях світу та у приватних колекціях, обезсмертили його ім’я.

×