Integrovaná komunikace na Facebooku - case study - Dřevojas

428 views

Published on

Pro Dřevojas, v. d. zajišťujeme marketing na sociálních sítích. Začínali jsme téměř od nuly a díky kontinuální práci s obsahem a s Facebook Ads se nám podařilo udělat z facebookové stránky Dřevojas číslo jedna na českém Facebooku v oblasti koupelnového nábytku.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
428
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
57
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Integrovaná komunikace na Facebooku - case study - Dřevojas

 1. 1. Dřevojas, výrobní družstvo Integrovaná komunikace na Facebooku case study
 2. 2. Představení klienta Významný český výrobce a dodavatel koupelnového nábytku a nábytku na zakázku pro český a evropský trh. Ryze česká společnost bez zahraničního kapitálu, přes 60 let zkušeností s výrobou nábytku. Vyrábí vlastní keramická umyvadla dreja®.
 3. 3. Cíle správy Udělat z Facebook stránky Dřevojas největší facebookovou stránku zaměřenou na koupelnový nábytek v České republice. Šířit prostřednictvím virální komunikace povědomí o koupelnovém nábytku Dřevojas. Vytvořit základnu relevantních fanoušků a učinit tak z Facebooku regulérní komunikační kanál. Podpořit obchodní výsledky.
 4. 4. Výchozí stav 1. 12. 2012 bylo na stránce 1826 fanoušků. Interakce s příspěvky se pohybovaly v řádu jednotek. Stránka zaostávala za konkurencí absencí přidané hodnoty (Ravak) i počtem fanoušků (Siko koupelny).
 5. 5. Správa Facebook page Komunikaci jsme rozdělili na tři hlavní okruhy: Zábavné, graficky atraktivní příspěvky s koupelnovou tematikou. Užitečné tipy, rady, vychytávky. Produktové příspěvky, novinky, chystané akce. Zaměřili jsme se na aktivování stávajících fanoušků a šíření povědomí o stránce prostřednictvím zábavné komunikace s virálním potenciálem. Hned po prvním týdnu začaly všechny sledované metriky růst.
 6. 6. Správa Facebook page Obecná zábavná komunikace, jejíž cílem bylo především vyvolat množství interakcí.
 7. 7. Správa Facebook page V rámci komunikace přinášíme i užitečné tipy, zlepšováky, rady…
 8. 8. Správa Facebook page I na produktové příspěvky aktivovaní fanoušci hojně reagují.
 9. 9. Aplikace na Facebooku Abychom do imageové komunikace zapojili i výkonové prvky, vytvořili jsme aukční aplikaci. Aplikace přímo zapojuje prodejní prvek. Na stránce funguje kontinuálně. Představuje další přidanou hodnotu.
 10. 10. Aplikace na Facebooku
 11. 11. Plnění cílů Stránka funguje jako skvělý zdroj zpětné vazby.
 12. 12. Plnění cílů Stránka funguje jako komunikační kanál směřující k široké veřejnosti. Z široké veřejnosti se stávají zákazníci.
 13. 13. Plnění cílů Během šesti měsíců, od 1. 12. 2012 do 31. 5. 2013 jsme na stránku přivedli 6 213 fanoušků. Důležité však je, že fanoušci jsou relevantní, tz. Zajímá je publikovaný obsah, interagují s příspěvky, zajímají se o prezentované produkty, zapojují se do nákupního procesu.
 14. 14. Plnění cílů Co do počtu fanoušků i jejich aktivity je stránka Dřevojas číslo jedna v rámci koupelného nábytku na českém Facebooku.
 15. 15. Děkujeme za pozornost www.sunmarketing.cz Facebook.com/SunMarketing Twitter.com/Sun_Marketing

×