Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Case study - Lead Ads v oblasti nemovitostí

463 views

Published on

Lead Ads nejsou na sociálních sítích žádnou novinkou. Vyzkoušeli jsme je u široké škály klientů, ale jednoznačně nejvíce se nám osvědčily v oblasti nemovitostí. Společně s klientem SATPO, který zprostředkovává prodeje nemovitostí, jsme nasadili Lead Ads a porovnali výsledek s kontinuálními konverzními kampaněmi vedenými na webový formulář. Díky tomuto formátu jsme zaznamenali růst konverzí o 1 013 % při snížení CPA o 92 %.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Case study - Lead Ads v oblasti nemovitostí

 1. 1. Case study: Lead Ads v oblasti nemovitostí Pavla Čubrová
 2. 2. Lead Ads jako formát na sběr kontaktních údajů Social Ads
 3. 3. Co jsou to Lead Ads? Formát reklamy na sociálních sítích pro PC i mobily, který slouží k získávání kontaktních údajů. Většina zobrazení proběhne právě na mobilech v rámci umístění: Příběhy Kanál Marketplace
 4. 4. Kdy Lead Ads využít? Náhrada za formulář na webu. Uživatelé se zájmem o naši nabídku. Aktivace stávajících zákazníků.Výměnou za kontakt dostanou zvýhodnění (např. slevu na další nákup). Akvizice nových uživatelů.Výměnou za kontakt dostanou slevu na první nákup.
 5. 5. Výhody / Nevýhody
 6. 6. Formulář na webu Napojení na IS. Pomalejší. Nebývá optimalizován pro mobil. Více informací. Pro uživatele více obvyklé. Lead Ads Lze napojit na IS, ale… Velmi rychlé. Snadné na mobilu. Méně informací v inzerátu. Uživatel se může zaleknout. Horší kvalita leadů. Netřeba se přesouvat z FB na web. Zpravidla nižší cena / kontakt.
 7. 7. Case Study City Home Group, s.r.o.
 8. 8. Představení klienta Společnost City Home zprostředkovává prodeje v oblasti nemovitostí, právní, finanční a odborné poradenství včetně doplňkových služeb. Nabízí projekty, které zahrnují byty, kanceláře i obchody. S klientem spolupracujeme již od roku 2016. Podílíme na prodeji vybraných nemovitostí.
 9. 9. Výchozí stav Pro jednotlivé projekty využíváme konverzní kampaně, vedené na web. Cílem je odeslání formuláře na webu. Chtěli jsme otestovat LeadAds ve srovnání právě s konverzními kampaněmi vedených na web pro projekt Ruská. Období testu – červenec a srpen 2019.
 10. 10. Nastavení testu Rozpočet Stejný pro obě testované kampaně v řádech tisíců. Cíl Navýšení počtu odeslaných formulářů. Kreativa Grafika i text stejný pro obě testované kampaně. Cílení a umístění Využití lookalike publik pro obě testované kampaně. Umístění automatické.
 11. 11. Výsledky LeadAds dosáhly oproti klasickým konverzním reklamám o mnoho lepších výsledků: Více konverzí o 1 013 % Nižší CPA o 92 % Počet formulářů CPA Konverzní kampaně Lead Ads
 12. 12. Kvalita Lead Ads LeadAds obvykle získávají leady s nižší kvalitou, než jsou webové formuláře. Zjišťovali jsme tak od klienta City Home, jak je to s kvalitou v našem případě.
 13. 13. Co se týká kvality leadů, tak pokud se na to podíváme černobíle, mohou se zdát jako méně kvalitní.Tzn. po kontaktování klienta v mnohem větší míře naši prodejci uslyší, že klient nemá zájem, neví, že na něco kliknul apod. (na rozdíl např. od reakce na inzerát v řádkové inzerci). Nicméně, když se na to podíváme ze širšího a strategického hlediska, pak je pro nás zásadní: • Hodnota kontaktu – rozšíření databáze, práce s kontaktem do budoucna, validní emaily. • Zvolený typ získání kontaktu – např. v porovnání s PPC nebo Adform, zde máme přímo kontakty a víme o klientovi o co přesně projevil zájem. • Obecně je třeba zhodnotit nabízený produkt (bydlení), tzn. konverzní poměr je nízký. Celkově tedy cena / výkon je pro nás velmi dobrá. Tereza Tomšů, specialistka marketingu SATPO a City Home
 14. 14. Další úspěšné projekty SATPO, Karlín Group, City Home
 15. 15. SATPO: Rezidence Sacre Coeur2 Luxusní rezidence na Praze 5. Cíl – maximalizace odeslaných formulářů se zájmem o nemovitost. Nasazení LeadAds, které nahradily stávající konverzní kampaně.
 16. 16. City Home: Radlická Nebytové prostory k pronájmu na Praze 5. Cíl – maximalizace odeslaných formulářů se zájmem o pronájem. Nasazení LeadAds, které nahradily stávající konverzní kampaně.
 17. 17. Testování proběhlo při totožných rozpočtech a cílových skupinách.
 18. 18. Výsledky Sacre Coeur2 ▲ konverzí o 575 % ▼CPA o 85 % Radlická ▲ konverzí o 2 400 % ▼CPA o 96 %
 19. 19. Pavla Čubrová +420 733 120 788 pavla.cubrova@sun.cz SocialAds Expert
 20. 20. Díky za pozornost!

×