Successfully reported this slideshow.

Neden EMSA Yeditepe

0

Share

1 of 12
1 of 12

More Related Content

Related Books

Free with a 14 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 14 day trial from Scribd

See all

Neden EMSA Yeditepe

 1. 1. Söze başlarken... Sizlere değerler yaratmak için çalışıyoruz. Çünkü bizim için değerlisiniz! Öğrenci odaklı çalışma starejisi ile tıp öğrencilerine "değerler yaratmak" vizyonunu kovalayan EMSA-Yeditepe emin adımlarla ilerliyor. Bireylerin yeteneklerine gereken önemi vererek, birliğin ve gelişimin gönüllülükte yattığını unutmadan çalışmalarımızı büyük bir heyecanla gerçekleştiriyoruz. Avrupa entegrasyonuna sürekli katkı sağlamak ve Yeditepe Tıp Fakültesi' nden daha çok tıp öğrencisini uluslar arası arenaya taşıyıp, üniversitemizin ve Türkiye' nin temsil gücünü artırarak daha çok dünya oyuncusu yetiştirmek en temel hedefimizdir. Bütün Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'yi de dünden çok daha farklı bir EMSA bekliyor artık.Yenilediği tüzüğüyle,oluşturduğu çalışma gruplarıyla ve etkinliğini artırdığı projeleri ile EMSA, tüm Avrupa’da büyük bir değişim hareketinide başlatmış durumda. EMSA-Yeditepe’nin bu yeniden yapılanma içerisinde etkin bir rol edinebilmesi için profesyonelliği kendi içerisinde yakalaması lazım. 2011-2012 döneminde, yine birbirinden önemli yerel, ulusal ve uluslar arası projeyi sizlerin desteğiyle gerçekleştirecez. Bu doğrultada 2011-2012 EMSA-Yeditepe Ekibi' ni belirlerken bir kuyumcu titizliği çalıştığımızı ve fakülte öğrencilerinin potansiyelini ortaya çıkarmak adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımızı belirtmek isteriz. EMSA-Yeditepe Yönetimi
 2. 2. NEDEN EMSA-Yeditepe “Çünkü; 1. EMSA Yeditepe üyesi olmak eşsiz bir deneyimdir. 2. EMSA Yeditepe vizyon ve misyon sahibi “farklı” öğrencilerin takımıdır. 3. EMSA Yeditepe' nin oyuncuları "EMSA gelişiminin" öncü neferleridir. EMSA-Yeditepe Ekibine Katılın Yetenekli ve istekli öğrenciler için sınırsız ve çeşitli fırsatlar sunan çok uluslu bir platformda EMSA kariyerinize başlamak üzeresiniz. EMSA-Yeditepe Yönetimi bu kariyeri başlatmak ve size kariyer yolunuz boyunca gereken desteği sağlamak için yanınızda olacaktır. Amacımız, öğrenci esaslı projelerimizi, ulusal ve uluslararası standartlar düzeyinde uygulamak ve birlikte daha iyi bir geleceğe ulaşmaktır. Bu çerçeve içinde EMSA Yeditepe üyelerinin gereksinim duyduğu eğitim ve becerileri geliştiren programları sağlamak üzere en ileri performans yönetimi sistemlerinden profesyonelce yararlanılacaktır.
 3. 3. Katılmak için 10 neden 1. Ekip olmayı ve ekip ruhunu projelere yansıtmayı öğren 2. Tıp dünyasındaki eğitim fırsatları ile tanış 3. Tıp camiasının önemli isimlerinden eğitim al 4. Avrupalı yetkili kurumlarda çalışma, önemli kişilere kendini tanıtma fırsatı yakala 5. Tüm Avrupa’ da sağlık politikasına yön veren kişilerden sağlık camiasının inceliklerini dinle, Özel hazırlanmış eğitimlerden faydalan 6. Başarılı proje nasıl üretilir, uzmanlarla birlikte deneyimle 7. Geleceğin sağlık sistemi ile sınırların kalktığı noktada buluş 8. Bu eşsiz deneyim ile özgeçmişine değer kat 9. Yeteneğini keşfet ve yeteneğini bilgi ile taçlandır. Unutma! Yeteneğin ülken ve dünya için değerlidir. 10. Ömür boyu sürecek sıkı arkadaşlıklar edin
 4. 4. EMSA-Yeditepe Ekibine Başvuru ve Seçme Süreci Başvurularınızın bize ulaşması ile birlikte, başvuru süreciniz başlamış demektir. Başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru formuna web sayfamızdan ulaşabilirsiniz (www.emsayeditepe.com) Duyurulan boş pozisyonlara başvuru yapabileceğiniz gibi, ilerde oluşacak pozisyonlarda da değerlendirilmek üzere "Genel Başvuru" da yapabilirsiniz. Yaptığınız başvuru ilk olarak bilgi ve deneyimleriniz değerlendirilmekte ve boş pozisyonlarımızla eşleştirilmektedir. Bize sunduğunuz bilgiler ve belirttiğiniz özellikler doğrultusunda bir eşleştirme olabileceği belirlendiğinde sizinle temasa geçilerek başvuru görüşmesine davet edilirsiniz.
 5. 5. Yetkinlikler Yeteneğinizin, kişiliğinizin, motivasyonunuzun ile birlikte ilgi, bilgi ve deneyim gibi başarıya doğrudan önemli etkileri olan özelliklerin, davranışlarınızda izlenmesine yetkinlik denir. Ekip üyelerimizden üstlendikleri görev ve sorumluluklar doğrultusunda beklenmekte olan yetkinlikler tanımlıdır. EMSA Yeditepe ekip üyelerinin yetkinlik değerlendirmeleri, içinde yer aldıkları fonksiyonel alanlara bağlı olarak tanımlanan yetkinlikler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu değerlendirmeler, EMSA Yeditepe Yönetimince yapılan ve ekip üyelerinin sahip olması gerekli ortak "kilit yetkinlik" ler edindiğimiz deneyimlerden tanımlanmıştır. Bunlar : · kişisel motivasyon · iletişim becerisi · takım çalışmasına yatkınlık · bilgi paylaşımı · yenilikçilik · bilgi güvenliği · kaynak yönetimi yetkinlikleridir. Yönetici pozisyonlarında ise kilit yetkinliklerimize ek olarak arananlar : · Vizyonerlik · Yürütme · Harekete Geçirme · Başarı Enerjisi · Tutkuyla Bağlılık yetkinlikleridir.
 6. 6. Ekip Eğitimi ve Kişisel Eğitim EMSA-Yeditepe platformuna katıldığınızda, Türkiye’ nin en büyük ve en başarılı öğrenci kulüplerinden birinde muhteşem bir çalışmaya başlıyorsunuz demektir. Bizler, kulübümüzün Avrupa çapındaki prestijinin kalıcılığı için ekip üyelerimizin eğitimlerle desteklenmesinin ve gelişimlerinin sağlanmasının ne kadar önemli ve gerekli olduğunun bilincindeyiz. Eğitim programlarımız, üyelerimizin ve kulübümüzün değişen EMSA şartlarına ayak uydurarak en iyi ve hızlı şekilde gelişimlerini sağlayacak içerikte tasarlanmıştır. Size özel planlanan eğitimleriniz ile gerekli tüm teknik bilgilere ulaşacak, kişisel becerilerinizi arttıracak, gelişiminizi sürekli hale getireceksiniz. EMSA dan edineceğiniz eşsiz birikim ile gerçekleştireceğiniz bu gelişim, sizi fakülte arkadaşlarınızdan her zaman bir adım öne çıkaracaktır. EMSA’ da Kariyer Gelişimi EMSA Yeditepe, EMSAi lerin güçlü ve gelişmeye açık noktalarını ortaya koymak ve buna dönük gelişim ve ilerleme planları hazırlamak üzere yoğun çalışmalar yürütmektedir. Gerek yereldeki arkadaşlarımızla gerekse uluslar arası kademelerde görev almış EMSA Yeditepe üyeleriyle sürekli bir diyalog içinde bulunan EMSA Yeditepe
 7. 7. Yönetim Kurulu profesyonellerimiz, sizlerin EMSA’ da kariyer gelişimini desteklemek üzere pek çok proje üzerinde çalışmaktadır. Periyodik aralıklarla yürütülmekte olan “EMSA Yeditepe Ekibi Toplantıları” ile kulübümüzün belirlediği hedeflere dönük kısa, orta ve uzun dönemli planların gerçekleşebilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler üzerinde durulmakta ve ekip üyelerinin kişisel gelişim hedeflerine doğru başarı ile ilerlemelerini sağlayacak alt yapı gereksinimleri belirlenmektedir. "Organizasyon Komitesi Görüşmeleri" ile EMSA Yeditepe’ nin yıl içerisinde gerçekleştireceği çalışmaların o an ki performansı değerlendirilir, gelecek zaman için hedefler ve gelişim alanları belirlenir. Bu görüşme komite üyeleri ve komite başkanının beklentilerini karşılıklı olarak ortaya koyarak, ekibin kapasite ve performansına dönük geri bildirimlerin sunulduğu önemli bir zemin oluşturmaktadır.
 8. 8. “Liderlik Gelişim ve Eğitim Programları” kapsamında yüksek potansiyele sahip ekip üyelerimizin yetkinliklerini geliştirmeye ve geleceğin EMSA liderlerini belirlemeye yönelik olarak değerlendirmeler yapılmakta ve bu kişilerin mentorluk gibi çeşitli süreçleri başlatılmatılmaktadır.Yüksek potansiyelli ekip arkadaşlarımızın ayrıca European European Board (EEB) gibi global bir havuzda yer alarak uluslararası pozisyonlara EMSA Yedite tarafından aday gösterilir, bu pozisyonlar için gelişim planları hazırlanır. Kariyer planlaması sürecinde önemli bir faktör, kişilerin öncelikle kendi bilgi, beceri, potansiyel ve yeteneklerinin farkında olmaları, ilgi alanlarını sorgulamaları ve gelişme noktalarını öncelikle kendilerinin tanımlamalarıdır. Doğru değerlendirmeler üzerine yapılandırılmış kariyer planları, belirlenen hedeflere erişimde önemli bir rol oynamaktadır. Farklılığımızı yaratan en önemli unsur; mesleğinde en iyi olmak için eğitimine önem veren, uluslararası deneyim ve özelliklere sahip olmayı amaçlayan, kendini sosyal gönüllüğe adamış, özverili ve tabiki “EMSAi” olmaktan gurur duyan üyelerimizdir.
 9. 9. Sınırları aşan ortaklık EUROPEAN SUPPORT DIVISON EMSA ve European Support Divison-ESD arasındaki ilişki, EMSA üyelerinin EMSA Europe’ da aktif olarak görev alarak EMSA’ nın birer ortağı olması ile sağlanır. Ortaklığın temelleri, 2009 yılında Almanya Heilderberg’ de gerçekleşen General Assembly 2010-2011 dönemi EEB si tarafından atılmıştır. ESD ile EMSA, üye fakültelerdeki herbir üyeye Avrupa arenasında global bir oyuncu olma şansı tanıyor. Gelişen EMSA dinamizmine gerekli işgücünü sağlayan EMSA üyeleri kendi gereksinimlerinede odaklanarak tüm Avrupa coğrafyasını ilgilendiren projelerde aktif olarak çalışarak EMSA’ nın özenle yetiştirilmiş neferleri olmaktadırlar. European Support Division, yerelle yetinmeyip sınırları aşmak isteyen öğrenciler için geliştirilmiş genç bir oluşum. Bu platformda belki de en önemli şey kendi yeteneklerinizi keşfedip ne tür bir gelecek istediğinizin farkına varacak olmanızdır. Siz de ESD ailesinin bir üyesi olarak daima gelişen ve sürekli girişimciliğini sürdüren bu birliğin bir parçası haline gelebilirsiniz. EMSA içerisinde faaliyet gösterip farklı bir yere sahip olan EMSOC* ve Cultural Injection projesi ile sanat ve müziğe ilgi duyan arkadaşlarımız ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirebilecek ve sanatsal kariyerlerinde yeni açılımlar sağlayacak uluslarası fırsatlar yakalayacaklardır.
 10. 10. Son olarak Yerelle yetinmeyip sınırları aşmak istiyordunuz... Daha üretken daha aktif bir öğrenci olmak için arayışlara başladınız ve EMSA ile tanıştınız. Uluslararası toplantılar, kongreler, bilimsel araştırmalar, takım organizasyonları derken, bir de bakıyorsunuz ki tek adımda dünyaya açılarak global bir oyuncu olmuşsunuz. Daha ileri gidip ekip yönetmeye, Avrupa' daki bazı resmi kuruluşlarla ortak çalışmaya, resmi toplantılara katılıp Avrupa' daki tıp öğrencilerini temsil etmeye başladınız... Evet, EMSA ailesinin neferleri olarak sizde bir ömür sürecek dostluklar edinip, hatırınızdan asla silinmeyecek anılarınız olacaktır. Avrupa' da sizin gibi birçok tıp öğrencisi bu uluslar arası platformda birçok güzellikler yaşadı ve yaşamakta. BAŞVURU FORMU İÇİN LÜTFEN WEB SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ www.emsayeditepe.com
 11. 11. EUROPEAN MEDICAL STUDENTS’ ASSOCIATION-YEDITEPE İLETİŞİM BİLGİLERİ Süleyman Yıldız EMSA-Yeditepe Başkanı 2009-2011 EMSA-Europe Medical Education Director 2010-2011 EMSA-Europe Secretary General 2011-2012 secretary@emsa-europe.eu Ceren Sultan Altay EMSA-Yeditepe Başkanı 2011-2012 EMSA-Yeditepe Etik Koordinatörü 2010-2011 EMSA-Türkiye Ulusal Koordinatörü 2010-2011 president@emsayeditepe.com Emine Şenkal EMSA-Yeditepe Başkan Yardımcısı 2011-2012 EMSA-Yeditepe TBH Koordinatörü 2010-2011 vice-president@emsayeditepe.com

×