Техничко образованиеРегулирање на сообрајќај
ОСНОВНИ ПРАВИЛА И ПРОПИСИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ        СТАНИЦА 1  Погледајте ја         Решете ги презе...
ОСНОВНИ ПРАВИЛА И ПРОПИСИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ         СТРАНИЦА 2 Погледајте ја          Реше те гипр...
ДВИЖЕЊЕ НА ВЕЛОСИПЕДИСТИ         СТАНИЦА 3 Погледајте ја        Реши гипрезентацијата        задачите
Свртување на раскрсница        СТАНИЦА 4Погледајте ја        Реши гипрезентација        задачите
РЕГУЛИРАЊЕ НА СООБРАЈЌАЈ НА РАСКРСНИЦИ       СТАНИЦА 5 Погледај те ја      Реши гипрезентацијата       ...
АСОЦИЈАЦИИРЕГИОНАЛНИ   МОТОРНО    ПРЕВОЗ   ДВЕ  ЈАВНИ    ТЕРЕТНО    ПАТНИЦИ  ВОЛАН ЛОКАЛНИ   ПРИКЛУЧНО...
АСОЦИЈАЦИИ ПЕШАК   ЦРВЕНО     ОПАСНОСТ  УНИФОРМА ЗЕБРА   ЗЕЛЕНО     НАРЕДБА  СВИРКАПРЕМИН   ЖОЛТО    ...
Техничко образованиеРегулирање на сообрајќај
Графичко комуницирање    Kвиз
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Pravila i propisi za dvizenje na peshacite

916 views

Published on

Pravila i propisi za dvizenje na peshacite

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
916
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Pravila i propisi za dvizenje na peshacite

 1. 1. Техничко образованиеРегулирање на сообрајќај
 2. 2. ОСНОВНИ ПРАВИЛА И ПРОПИСИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ СТАНИЦА 1 Погледајте ја Решете ги презентацијата задачите
 3. 3. ОСНОВНИ ПРАВИЛА И ПРОПИСИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ СТРАНИЦА 2 Погледајте ја Реше те гипрезентацијата задачите у
 4. 4. ДВИЖЕЊЕ НА ВЕЛОСИПЕДИСТИ СТАНИЦА 3 Погледајте ја Реши гипрезентацијата задачите
 5. 5. Свртување на раскрсница СТАНИЦА 4Погледајте ја Реши гипрезентација задачите
 6. 6. РЕГУЛИРАЊЕ НА СООБРАЈЌАЈ НА РАСКРСНИЦИ СТАНИЦА 5 Погледај те ја Реши гипрезентацијата задачите
 7. 7. АСОЦИЈАЦИИРЕГИОНАЛНИ МОТОРНО ПРЕВОЗ ДВЕ ЈАВНИ ТЕРЕТНО ПАТНИЦИ ВОЛАН ЛОКАЛНИ ПРИКЛУЧНО КАРТА ТРКАЛАМЕЃУНАРОДНИ ЗАПРЕЖНО ГРАДСКИ ДЕЦА ПАТ ВОЗИЛО АВТОБУС Велосипед СООБРАЈЌАЈ
 8. 8. АСОЦИЈАЦИИ ПЕШАК ЦРВЕНО ОПАСНОСТ УНИФОРМА ЗЕБРА ЗЕЛЕНО НАРЕДБА СВИРКАПРЕМИН ЖОЛТО ОБВРСКА ПАЛКАОБЕЛЕЖАН СВЕТЛО ТАБЛА ПЛАВИПЕШАЧКИ СЕМАФОР ЗНАК ПОЛИЦАЕЦ ПРЕМИН РАСКРСНИЦА
 9. 9. Техничко образованиеРегулирање на сообрајќај
 10. 10. Графичко комуницирање Kвиз

×