Jak dokáže televize zachránit vztah

336 views

Published on

Odlehčený, leč robustní výzkum toho, jak se projevuje spokojenost s partnerským vztahem na televizním chování - a také naopak. Ředitel Tuček svým přednesem je totiž pevným bodem programu DigiMedia 2014 a tak nemohl chybět ani letos. Omlouváme se Marku Vašutovi, ale nenašli jsme obrázek svalnatějšího Supermana..

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
336
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Jak dokáže televize zachránit vztah

 1. 1. Jak může televize zachránit vztah Jan Tuček Ředitel
 2. 2. Výzkum Televizní chování vypovídá o spokojenosti ve vztahu? Nejtěžší výzkumnický úkol je rozetnout uzel obrácené kauzality. Dvě zdánlivě nesouvisející témata na různých místech dotazníku. Spokojenost ovlivňuje to, jak se doma koukáme na televizi?
 3. 3. Koho jsme se ptali? Domácnosti, kde společně bydlí dospělý pár. Respondent je jeden z tohoto páru, věk 20-60 let. Online dotazníky. Jeden Dva Tři Více Bez dětí Děti doma Děti už jsou pryč Jiné zřízení Zdroj dat je Český národní panel. N=511. Struktura internetové populace, 20-60 let.
 4. 4. Kdo řídí domácnost? Muž, žena nebo televizní program?
 5. 5. Kdo drží, neřídí Ale domácnost častěji ovládá žena. Muž Žena Oba stejně Já Partner(ka) Více než třetina mužů třímá ovladač a nebojí se to přiznat. Téměř 40% je demokratických. Nebo má prostě dvě televize.Muž Žena Oba stejně Já Partner(ka)
 6. 6. Když už koukat, tak spolu a dost mluvit. 4.98 5.10 4.80 4.68 4.35 Do 24% 25-49% 50% 51-75% 76-100% Spokojenost se vztahem (6=maximum) Kdo tráví více než ½ svého televizního času před obrazovkou sám - je nešťastný… že bych tam seděl právě proto? Kolik % času koukáte na televizi sami Ø 4,83 Společné sledování televize je horší než společné dělání něčeho jiného. Ale když už koukat, tak mluvit. 4.37 4.67 5 5.23 Nemluví a koukají Nemluví a nekoukají Mluví a koukají Mluví a nekoukají Spokojenost se vztahem (6=maximum) Ø 4,83 Čas strávený povídáním a sledováním TV
 7. 7. Usurpátoři ovladačů. Muži, co příliš mluví. Metoda klasifikačních stromů neúprosně odhaluje, jak se televizní spolu pojí televizní chování a spokojenost. Jeden z páru usurpuje ovladač Shodnou se sledování zahraničních seriálů nebo reality show Muž u televize mluví víc než žena U televize si povídají Dohadují se, na co koukat Jeden z páru sleduje sám diskusní pořady Nespokojení… Spokojení…
 8. 8. Jak vztahu prospívá odlišný televizní vkus?
 9. 9. Cesta ke štěstí: Zahraniční seriály společně 53% domácností sleduje televizi každý den společně. Z hlediska cílení reklamy jsou nejspolehlivější sport, dokument a vaření. Jsou vždy jen pro jednoho. Společná spokojenost…. 4.75 4.84 4.90 4.90 4.92 4.94 4.97 4.98 5.01 Současný český seriál Česká filmová klasika Sport České novější filmy Zahraniční filmy Starší český seriál Dokumenty Pořady o vaření Zahraniční seriály Nikdo Jeden z nás Oba společně
 10. 10. Jak to dopadne když, … Český současný seriál prohrává téměř jen proti zahraničním filmům. Ty pak sledují společně. Sport a český současný seriál jsou neslučitelné. Nejčastěji se každý dívá sám. Sport je obětován a film sledován společně.
 11. 11. Jak se preference odráží ve spokojenosti Nejčastější shoda = společné sledování české filmové klasiky. Nejméně spokojeni jsou ti, kde žena baží po pořadech o vaření a muž po sportu. Nedívají se spolu. Nejspokojenější jsou ti, kde muž chce dokumenty a žena současné české seriály. Dívají se ale každý na své.
 12. 12. Statisticky neprůkazná fakta Mít více než 4 televize je silný předpoklad nešťastného vztahu. Existuje 13% zvláštních domácností, kde si partneři povídají více než 5 hodin denně. Tyto vztahy jsou výrazně spokojenější. 11% žen silně nenávidí dokumentární pořady. 6% mužů sleduje reality show a partnerky z toho šílí.
 13. 13. Děkuji za pozornost Jan Tuček Director tucek@stemmark.cz @stemmark

×