Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Consumer Identity Game - STEM/MARK

7,206 views

Published on

Výzkumný nástroj, který jsme prezentovali na konferenci "Kdo si hraje prodává". Staví na teorii, že lidé mají mnoho identit a právě jejich spotřebitelská identita do značné míry určuje, jak tvarují svůj život a jak nakládají se svými volnými prostředky. No a taky je to zábava.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Consumer Identity Game - STEM/MARK

 1. 1. Consumer Identity Game „We are a stream of becoming, not a finished product “. Carl Rogers
 2. 2. Consumer Identity Game je výzkumný nástroj, kde se respondenti ocitají v roli prodejců. Představíme jim typologii zákazníků s popisem, který jim umožnuje se s zákaznickými typy identifikovat – najít se v nich. Poté jim představíme sérii produktů a necháme je prodávat zákaznickým typům – přiřazovat typu produkt, který by si s největší pravděpodobností pořídil. Nakonec se i respondenta samotného zeptáme, který z produktů by si vybral. Právě možnost identifikace sebe sama s některým z typů slouží k odhalení preferencí respondenta. Zbavíme se deklarace a zjistíme, kterou spotřebitelskou identitu by respondent rád měl.
 3. 3. Inspirace
 4. 4. Online hra pro zaměstnance ČSOB Trénink prodejních dovedností Seznámení s výsledky výzkumu Žebříček prodejců Úspěch u prodejců i managementu Test opravdových prodejců
 5. 5. Dva principy
 6. 6. Chceme být někdo trochu jiný. Máme svojí spotřebitelskou identitu. Chceme to, co chce člověk, kterým chceme být.
 7. 7. Jsme sociální bytosti. Přemýšlíme jak přemýšlejí ostatní. Víme o nich víc, ve věcech které si nechtějí přiznat. (póza, impulsivnost, inteligence,…) Ale musí nás být více.
 8. 8. Jak hra vypadá ?
 9. 9. Vezmi statusové předměty Vytvoř typy, se kterými se lidé snadno identifikují. Zjisti, který typ respondent je. Nech lidi prodávat předměty jednotlivým typům.
 10. 10. Různé telefony, různé kategorie, soupeři Různé typy, dostatečně kvantifikované
 11. 11. Výsledky
 12. 12. Cross-Check typologie s výběrem respondentů Vhodný telefon, pro typ : Šéf
 13. 13. Prodali typu který jsou vs. vybrali si sami. Typ Úředník, korelace = 0.86 Typ Holka z banky, korelace = 0.73
 14. 14. Odpovědi na otázky, na které byste se měli ptát. Vypada jako manualne pracujici clovek, asi nebude mit rad dotykovou obrazovku a novinky vybírala jsem ze střední třídy - Samsungu nevěřím a Nokia bývá předražená - výsledek Huawei Nadupanej, must have bez ohledu na vyssi cenu ať je vidět, že na to má - nemůže mít horší mobil než zaměstnanci libi se mi ze ma OS Win8 a docela i za rozumnou cenu Kvalita Apple ale bohužel nemá android. windows 8 je spíše určený k pracovnímu využití nižší cenová relace, operační systém a mobil spíše pro muže.
 15. 15. Děkuji za pozornost. Jaké máte otázky ? fait@stemmark.cz

×