Principy prodeje - Sylvie Šulcová

888 views

Published on

Prezentace z Odpoledne se Seznamem pro startupy 25.7.2013

0 Comments
3 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
888
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
17
Comments
0
Likes
3
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Principy prodeje - Sylvie Šulcová

 1. 1. SylvieŠulcová TrenérobchodníchdovednostíSeznam.cz Principy prodeje
 2. 2. www.seznam.cz Jak byste prodali tuto botu? EVO II M Black 2 989,- Kč
 3. 3. www.seznam.cz Fakta Největší výhodou je… 5 mm silná podrážka !!!
 4. 4. www.seznam.cz Další fakta… 5 mm silná podrážka je super, protože podrážky pod 6 mm umožňují maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku tím, že se co nejvíce přibližuje chůzi naboso.
 5. 5. www.seznam.cz Nestačilo?
 6. 6. www.seznam.cz Možná vás přesvědčí, že… Podrážka je měkká, 5 mm silná, oděruvzdorná, ultratenká, s unikátním dezénem pro dokonalý pohyb v terénu a s patentovanou ochranou proti propíchnutí. Vyjmutelná vnitřní vložka: 5 mm silná, vyjmutelná, tlaková vložka z EVA materiálu s Dri-Lex® vláknem sloužící proti prochladnutí. Vnější část boty je ze vzdušné síťoviny a vnitřní část boty z Soft Dri-Lex® vlákna odvádějící vlhkost, s antibakteriální ochranou Aegis. Boty váží pouhých 224 g!!! A navíc! Boty jsou 100% neživočišného původu, z netoxických materiálů, podrážka obsahuje 20% recyklované gumy!!!
 7. 7. www.seznam.cz
 8. 8. www.seznam.cz
 9. 9. www.seznam.cz Výhody Chůze s podrážkami do 6 mm: • přirozeně posiluje nejen svaly chodidel, ale i lýtka, stehna, hýždě, dolní část břicha a zad • zpevňuje držení celého těla • snižuje dopad na kolena, kyčle a záda • redukuje zranění • spoří výdej energie • zdokonaluje techniku běhu.
 10. 10. www.seznam.cz
 11. 11. www.seznam.cz
 12. 12. www.seznam.cz Užitek
 13. 13. www.seznam.cz Užitek Užitek je individuální přínos konkrétnímu člověku (firmě). Užitek vzniká až v rozhovoru se zákazníkem na základě zjištění jeho jedinečných potřeb.
 14. 14. www.seznam.cz Potřeby klientů Obchodník: Co děláte za sport? Zákazník: Běhám. Obchodník: Čeho chcete během dosáhnout? Zákazník: Chci vydržet uběhnout maraton.
 15. 15. www.seznam.cz
 16. 16. www.seznam.cz Užitek Zákazník: Chci vydržet uběhnout maraton. Obchodník: Aha. Tyto boty vám pomohou vydržet déle běžet, protože umožňují využít nejen energii stehenních svalů, ale také svalů chodidel a lýtek.
 17. 17. www.seznam.cz =
 18. 18. www.seznam.cz Příklad
 19. 19. www.seznam.cz Riziko monologu Obchodník: „iMenu propojené s pokladním systémem snižuje potřebu početnějšího personálu v restauraci.“ Klient: „To my nepotřebujeme, my tu máme jednu servírku a ta to stíhá.“
 20. 20. www.seznam.cz Výhoda dialogu Obchodník: „Co byste chtěl ve vaší restauraci změnit?“ Klient: „Já bych chtěl, aby se lidi nebáli vyzkoušet i věci, které neznají. Oni se třeba někdy stydí něco objednat jenom proto, že to neumí vyslovit…“ Obchodník: „To bychom mohli s iMenu zařídit. Umožníme vaším hostům, aby si o všech pokrmech mohli přečíst, poznat je. Chtěl byste, aby výslovnost byla u jídla napsaná nebo si ji hosté mohli poslechnout?“
 21. 21. www.seznam.cz Co musíte udělat 1. Sepsat si, jaký přínos (výhodu) mají pro zákazníka všechny parametry vašeho produktu. 2. Sepsat si otázky, které vedou k potvrzení potřeby těchto přínosů. 3. Zákazníkovi prezentovat nejdříve ten přínos, který potvrdil, že potřebuje, tj. užitek. 4. Další výhody prezentovat pouze v případě, že zákazník váhá a „potřebuje slyšet víc“.
 22. 22. www.seznam.cz Fakta: Uzpůsobení grafické podoby dle Corporate Identity dané restaurace. Výhody: Jídelní lístek posiluje atmosféru restaurace. Jídelní lístek podporuje ztotožnění se značkou. Podle prvního dojmu z jídelního lístku mohou zákazníci soudit úroveň restaurace. Zjištění potřeb: „Na čem vám ve vaší restauraci záleží?“ „Pro mě jsou důležité detaily. Nábytek i kostýmy obsluhy odkazují na japonské tradice. Chci, aby lidé vnímali, že to bereme vážně.“ Užitek: „Tento jídelní lístek přizpůsobíme japonskému vzhledu vaší restaurace, aby tak lidé i z tohoto detailu viděli, že to berete vážně.“
 23. 23. www.seznam.cz Shrnutí 1. Veďte dialog. 2. Mějte zájem o potřeby klienta, až poté naplňujte ty své. 3. Fakta a výhody mějte v záloze jako podporu, jednání stavte na užitku. 4. Používejte slova klienta, kterým rozumí. 5. Vyprávějte svým klientům příběh, ve kterém se uvidí.
 24. 24. www.seznam.cz Sylvie Šulcová, Senior trenér, sylvie.sulcova@firma.seznam.cz

×