Startup Stage #6 Money - Przemysław Kadula

534 views

Published on

Przemek talk about how he raised funds.

Published in: Business
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
534
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Startup Stage #6 Money - Przemysław Kadula

 1. 1. Pozyskiwanie inwestycji — True story Przemek Kadula
 2. 2. Negocjacje: 6 aniołów biznesu, 9 funduszy inwestycyjnych. Inwestycje: 4 aniołów biznesu, 1 fundusz inwestycyjny. Liczby:
 3. 3. Marcin Szeląg Czerwiec 2011
 4. 4. Argumenty na „tak” Sam miał problem z notatkami, Mieliśmy bazę notatek (SEO, wartość dla uż), Studenci to dobry target, Uczelnie działają powoli.
 5. 5. Co było po? Napisanie kodu od „0”, Uproszczenie Notatka, Założenie spółki, Focus na notatki.
 6. 6. Richard Lucas Lipec 2012
 7. 7. Argumenty na „tak” Founder: zaangażowanie, determinacja, dobra organizacja, Studenci to dobry target, Jest za wykorzystywaniem nowych technologii w procesie uczenia się.
 8. 8. Co było po? Nowy layout, Pierwsze działania promocyjne, Nowe (ważne) funkcje w Notatku, Większa stabilność działania, Większa wiarygodność.
 9. 9. Greg Gorczyca, Marcin Skotniczny Luty 2013
 10. 10. Argumenty na „tak” Ciekawy, niezagospodarowany rynek, Benchmarki z zagranicy, Zadowolenie ze wcześniejszej współpracy.
 11. 11. Co było po? Testowanie hipotez — skalowanie, Back to MVP, Nowy model biznesowy.
 12. 12. Argumenty na „tak” Founder, Produkt zaspokaja rzeczywistą potrzebę, Duży potencjał budowania usług dodatkowych, Interesująca grupa docelowa.
 13. 13. Co było po? Skalowanie, skalowanie, skalowanie, SEO, Focus na produkt.
 14. 14. Jak szukać? Eventy branżowe, Internet – aplikacja mailowa, Po znajomości – intro., Robić PR-y – niech zgłosi się sam :)
 15. 15. Jak wygląda proces? Zapoznanie, Zaciekawienie, Rozmowy o biznesie, Rozmowy o wycenie i kwocie inwestycji, Term sheet’y, Negocjacje umowy, Notariusz, Formalności w sądzie.
 16. 16. Ile kosztuje inwestycja? Prawnicy to zależy (w Notatku 2,5k) Notariusz ok. 1k Rejestracja w sądzie 0,5k Nie liczę kosztów alternatywnych :)
 17. 17. Co dobrze mieć? One-pager, Deck, Zmierzone wskaźniki, Plany rozwoju, Budżet, Benchmarki z zagranicy, Founderów z różnymi kompetencjami, Najlepiej: Proof of concept lub wszystko inne, co zmniejsza ryzyko.
 18. 18. Co trzeba wiedzieć? Wielkość rynku, Wysokość wyceny, Kwotę inwestycji, Możliwości synergii, Jak chcemy rosnąć, Na czym będziemy zarabiać, Preferencje, jakie ma inwestor.
 19. 19. Moje przemyślenia: Nie spóźniać się na spotkania z inwestorami :) Proces jest czasochłonny, Dobre przygotowanie przed (różni inwestorzy), Najtrudniej z pierwszym, Gadać z kilkoma na raz, Gadać z tymi, którzy są zainteresowani, Zachować tempo projektu, Jest w tym dużo psychologii,
 20. 20. Moje przemyślenia: Umowę dać prawnikom, PR projektu jest ważny, Pytać o metodę wyceny, Brać pod uwagę poza fin. aspekty inwestycji, Inwestorzy często działają wspólnie, Brać tyle kasy, ile naprawdę potrzeba, Patrzeć na osiągnięcia i zrobić wywiad.
 21. 21. Moje przemyślenia: Mieć dystans i wierzyć w swój projekt.
 22. 22. Dziękuję za uwagę! przemek@notatek.pl

×