Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

безпека+молоді+в+інтернеті.Ppt

1,632 views

Published on

Безпека молоді в Інтернеті

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

безпека+молоді+в+інтернеті.Ppt

 1. 1. Молодь випереджає дорослих за кількістю часу, який вони проводять в Інтернете. Підлітки у віці між 8 і 13 роками складають половину загального числа користувачів Інтернету (дані Association for the Research of Communication Media). В Україні всесвітньою мережею вже користуються понад 200 тисяч дітей віком від 5 до 18 років. З кожним роком кількість молодих онлайн-користувачів збільшується більш ніж на 30%. За даними Європейської Комісії:За даними Європейської Комісії: 44% дітей, які використовують Інтернет, стикалися з матеріалами “дорослого” змісту, і про це згадують лише 15% батьків; 40% дітей спілкуються із людьми, які пропонували їм зустрітися особисто; 14% з цих дітей дійсно намагалися зустрітись; 75% дітей, що працюють у мережі Інтернет, згодні поділитися інформацією про себе або свою родину в обмін на подарунки; лише 25% підлітків, що зустрічалися з сексуальними домаганнями в мережі Інтернет, повідомили про це батькам.
 2. 2.  Небажаний зміст;  Азартні ігри;  Шкідливі і небажані програми;  Шахраї, хакери;  Інтернет-залежність (віртуальне заміщення реальності)  Сексуальні домагання  Некоректність спілкування  Інтернет-хулігани
 3. 3.  Починать треба коли діти ще маленькі;  Запитуйте дітей про інформацію, яку вони знаходять в онлайні;  Навчіть дітей перевіряти знайдену в Інтернеті інформацію за іншими джерелами;  Заохочуйте дітей використовувати не лише Інтернет, а й інші інформаційні джерела;  Навчіть дітей різних технік ефективного пошуку потрібної інформації в інтернеті;
 4. 4.  Контролюйте використання Інтернету дітьми;  Розкажіть дітям про прояви негативного ставлення в Інтернеті;  Поговоріть з дітьми про релігію, переконайте їх поважати вірування інших людей ;  Використовуйте програми фільтрації, що блокують небажаний зміст ;  Роз'яснювайте дітям небажаність використання ненормативної лексики;  Виховуйте норми гарної поведінки в Інтернеті.
 5. 5.  Діти завжди повинні мати можливість попросити Вас про допомогу;  Вимагайте дотримання певного етикету та ввічливості і при спілкуванні Ваших дітей в Інтернеті;  Не дозволяйте особистих зустрічей з новими знайомими з Інтернету без вашого схвалення;  Ніколи не відправляйте і не надсилайте небажані електронні листи (спам);  Забороніть залишати свою особисту інформацію в Інтернеті.
 6. 6. Згідно дослідження, проведеного у 2003 році, яке стосувалося використання Internet дітьми, дошкільнята зараз є найбільш швидко зростаючим сегментом користувачів Internet. Хоча діти в цьому віці приділяють не дуже багато уваги роботі в онлайні, картинки та звуки в Internet можуть стимулювати їхню увагу та збагачувати досвід. Що можуть робити в онлайні діти дошкільного віку Батьки або старші брати чи сестри можуть вийти в онлайн разом з дошкільнятами для відвідування дружніх до дітей Web-сайтів та грати з ними в онлайнові ігри. Для дітей цього віку батьки відіграють важливу роль у навчанні дітей безпечному використанню Internet і пильно контролюють реагування дітей на онлайновий матеріал
 7. 7. • Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви виходите в онлайн з дітьми у віці 2-4 років: • Завжди сидіть поруч з дітьми у цьому віці, коли вони знаходяться в онлайні. • Створіть персоналізоване онлайнове середовище для дітей, включивши прийнятні сайти до Списку вибраного (EN). • Використовуйте дружні до дітей сайти (такі як «Знайка»). • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль MSN Premium (EN)) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю. • Допоможіть захистити своїх дітей від агресивних саморозкривних вікон, використовуючи програми блокування таких вікон. Існує блокувальник саморизкривних вікон, вбудований в найостаннішу версію Windows XP (EN) та Панель інструментів MSN (EN). • Почніть розповідати дітям про піратство. Якщо сайт просить дітей зазначити свої імена для персоналізації вмісту Web, допоможіть дитині створити онлайнове прізвисько, яке не включає ніякої персональної інформації. • Усі члени родини мають бути зразком для наслідування для дітей, які тільки-но починають використовувати Internet. Підказки безпеки:
 8. 8. • Діти у віці 5—6 років зазвичай мають позитивне світосприйняття та є дуже сприйнятливими. Вони пишаються набутими навичками читання та рахування, і їм подобається спілкуватися та обмінюватися ідеями. Вони не тільки бажають добре поводитися, але вони також довіряють та рідко ставлять під сумнів чийсь авторите. Що можуть робити в онлайні діти 5—6 років • Діти цього віку можуть бути дуже здібними у виконанні команд на комп'ютері, використовуючи мишку, та в комп'ютерних іграх. Однак вони дуже сильно залежать від дорослих або старших братів чи сестер, які можуть допомогти їм знайти Web-сайти, зрозуміти онлайнову інформацію або відправляти електронну пошту.
 9. 9. • Створіть персоналізоване онлайнове середовище для дітей, включивши прийнятні сайти до Списку вибраного . • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, де ви легко можете спостерігати за тим, що робить ваша дитина. • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль MSN Premium (EN)) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю. • Почніть розповідати своїм дітям про піратство. Скажіть їм, щоб вони ніколи не давали інформацію про себе або свою родину, знаходячись в онлайні. • У цьому віці не дозволяйте своїм дітям використовувати обмін миттєвими повідомленнями, електронною поштою, спілкуватися у чат-кімнатах або на дошках повідомлень. • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. Похваліть їх за таку поведінку і порекомендуйте звернутися до вас знову, якщо щось подібне трапиться знов. Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кіберхуліганами. Підказки безпеки:
 10. 10. • Семи-восьмирічні діти мають дуже сильне почуття родини. Вони тільки-но починають розвивати почуття своєї власної моралі та статевої приналежності, й зазвичай їх дуже цікавить те, що роблять інші діти й те, як вони живуть. Діти 7—8 річного віку довіряють іншим і зазвичай не ставлять під сумнів авторитет інших. • Що можуть робити в онлайні діти 7—8 років • Дослідження Web для пошуку розваг та інтерактивних ігор є найулюбленішим дозвіллям в онлайні для дітей у цьому віці. Ці діти напевно використовують електронну пошту та експериментують з Web-сайтами та чат-кімнатами, користуватися якими їм батьки не дозволяли.
 11. 11.  Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей.  Скажіть дітям, що вони можуть відвідувати лише ті сайти, на які ви дали згоду.  Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, де ви легко можете спостерігати за тим, що робить ваша дитина.  Заведіть спільний облікований запис електронної пошти для всієї родини у свого провайдера послуг Internet, замість того, щоб дозволяти вашим дітям створювати свої власні облікові записи.  Навчіть дітей завжди звертатися до вас, перш ніж давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах (EN), дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях.  Навчіть дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу.  Не дозволяйте дітям використовувати обмін миттєвими повідомленнями у цьому віці.  Дозволяйте дітям використовувати лише контрольовані чат-кімнати та дошки для обміну повідомленнями на дитячих сайтах, які користуються гарною репутацією.  Поговоріть із дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-які заняття в реальному світі, де вони почнуть знайомитися з новими людьми.  Поговоріть із дітьми про здорову сексуальність, оскільки діти можуть легко потрапити на сайти для дорослих або порнографічні сайти.  Заохочуйте свою дитину розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. Похваліть їх за таку поведінку і порекомендуйте звернутися до вас знову, якщо щось подібне трапиться знов. Підказки безпеки:
 12. 12. • Роки, що передують підлітковому віку, є часом стрімких змін в житті дітей. Хоча в цьому віці діти все ще є досить залежними від своїх сімей, вони прагнуть більшої незалежності. • Діти у віці 9-12 років також починають цікавитися світом навколо них, а стосунки з друзями стають більш важливими. Що можуть робити в онлайні діти 9—12 років • Діти цього віку використовують Internet для досліджень шкільних проектів. Вони також завантажують музику, використовують електронну пошту, грають в онлайнові ігри та голосують за своїх улюблених знаменитостей на сайтах фанів. Їхній улюблений спосіб спілкування зі своїми друзями — це обмін миттєвими повідомленнями (EN).
 13. 13. • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. • Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини. • Поговоріть із дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-які інші заняття. • Навчіть дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурсах. • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми без вашого дозволу — вони випадково можуть завантажити шпигунську програму або вірус.Також розкажіть своїм дітям, що спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права. • Розгляньте можливість виділення вашій дитині обмеженого облікового запису користувача (EN), щоб вона не могла брати участь в жодних діях, не повідомляючи вас про це. • Скажіть дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. Похваліть їх за таку поведінку і порекомендуйте звернутися до вас знову, якщо щось подібне трапиться знов. • Поговоріть із дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на гарні сайти про здоров'я та сексуальність. • Наполягайте на доступі до облікових записів дітей в електронній пошті та програмах обміну миттєвими повідомленнями, щоб ви могли перевірити, що вони не спілкуються з незнайомцями. • Поговоріть із дітьми про відповідальне та етичне поводження в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим. Підказки безпеки:
 14. 14. • Для підлітків є розповсюдженим той факт, що інколи вони переживають періоди низької самооцінки, шукають підтримки від своїх друзів та менше бажають виправдовувати очікування своїх батьків. Старші підлітки мають потребу ототожнювати себе з якоюсь групою, та бажають незалежності, й вони схильні порівнювати цінності своєї сім'ї та своїх товаришів. У старшому підлітковому віці діти є більш зрілими та готові взаємодіяти зі світом на інтелектуальному рівні. Загалом підлітки відкриті новим ідеям, але їм бракує життєвого досвіду для того, щоб оцінювати себе. Важливо, щоб батьки продовжували відігравати активну роль у контролі використання дітьми Internet. Що роблять в онлайні підлітки • Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями (EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат- кімнати (EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.
 15. 15.  Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей.Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.  Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.  Поговоріть із дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються , про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.  Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.  Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.  Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.  Навчіть дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.  Навчіть дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.  Скажіть дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять.  Поговоріть із дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.  Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на «сміттєву» пошту та використовувати фільтри електронної пошти.  Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.  Навчіть дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.  Переконайтеся, що діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.  Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики іздітьми-підлітками. Нагадайте їм, що азартні розваги в онлайні є незаконними. Підказки безпеки:
 16. 16. • Ніколи не завантажувати картинки з незнайомих джерел – вони можуть мати відверто сексуальний характер. • Використовувати фільтри електронної пошти. • Негайно повідомляти дорослих, якщо в Інтернеті відбувається щось, таке, що лякає або викликає дискомфорт. • Не повідомляти свою персональну інформацію, відомості про свою родину, не заповнювати онлайнові персональні форми. • Припинити будь-яке спілкування електронною поштою, розмови через служби обміну миттєвими повідомленнями або чатами, якщо хтось ставить запитання, що занадто особисті або мають сексуальний підтекст.
 17. 17.  Дізнайтеся все, що ви можете, про Internet і про те, щодіти роблять в онлайні. Попросіть дітей показати вам, які місця вони відвідують в онлайні та що їм подобається. Нехай ваше спілкування буде відкритим, щоб ваші діти могли без вагань прийти до вас за допомогою, якщо їх щось турбує.  Складіть угоду про роботу в онлайні разом з вашими дітьми. Угода має містити чіткі інструкції щодо того, які сайти вони можуть відвідувати в Internet і що вони там можуть робити.  Стежте та контролюйте використання Internet дітьми. В основному діти молодше 10 років не володіють навичками критичного мислення для того, щоб перебувати у мережі самим. Було б добре тримати комп'ютери, приєднані до Internet у відкритій зоні, а не у дитячій кімнаті.  Розкажіть дітям про прояви негативного ставлення в онлайні. Молоді люди краще зможуть відрізнити та уникнути інформації, яка спонукає до негативного ставлення, якщо ви навчите їх стратегіям, які використовують люди, що викликають негативне ставлення, а також історії расизму. Допоможіть їм розпізнати інформацію та символи з ненависним контекстом на Web- сайтах, наприклад, свастики, принизливе ставлення до певних рас або сексуальної орієнтації, а також відображення у мультиплікаційній формі різних етнічних та расистських угрупувань.  Дізнайтеся про програми фільтрації. Хоча фільтри можуть допомогти блокувати певні матеріали, які містять жорстокість і негативне ставлення, ці технології все одне не вирішують проблему остаточно. Негативне ставлення в онлайні часто просочується в таких формах, які важко розрізнити, і не завжди визначається фільтрами.  Практикуйте норми гарної поведінки в онлайні. Заохочуйте дітей бути добрими та ввічливими у тому, що вони пишуть в онлайні, і не заохочуйте повідомлення, які містять негативне ставлення, злість та образу, які відправляються іншим. Нагадайте їм, що ніщо в онлайні не є цілком приватним.

×