Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Адвокаційна діяльність бібліотек

1,268 views

Published on

Методичні рекомендації з елемантами тренінгу

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Адвокаційна діяльність бібліотек

 1. 1. Адвокаційна діяльність бібліотек: залучаємо владу до бібліотеки
 2. 2. Що означає поняття “адвокація”, (“адвокасі”) бібліотек?  Поняття «адвокасі» походить від грецьких «ad» – «тут, в даний момент» і «voca» - кликати, закликати. Цей термін охоплює принципи роботи багатьох організацій – відстоювання інтересів конкретної групи осіб або певної громади, просування актуальних ідей або прав, лобіювання окремих питань тощо.
 3. 3. Лобіювання  Діяльність зацікавлених осіб, яка сприяє прийняттю органами влади тих чи інших рішень з використанням неформальних комунікацій в органах влади.  Це форма адвокації, яка передбачає прямий “вихід” на законодавців з питань, що грають важливу роль в сучасній політиці
 4. 4. Визначальна риса адвокації – вплив на особу, яка приймає рішення
 5. 5. В адвокації виділяють два головні напрями: Перший - це відстоювання, захист справедливих інтересів осіб або групп; Другий - утвердження та просування нових суспільних та громадських ідей, цінностей, норм. Третій – представлення інтересів бібліотек
 6. 6. Види адвокації  Само-адвокація, тобто самозахист – захист своїх прав, думок та інтересів.  Громадська адвокація - коли хтось заступається за іншого, але обов’язково за згодою останнього.  Юридична адвокація – коли людина, маючи досвід у юридичній сфері, допомагає захистити права інших. Це може бути, наприклад, адвокат, юрисконсультант.  Колективна адвокація – люди із подібними інтересами спільно виступають на лобіювання певного питання.  Адвокація ровесників – хтось, маючи аналогічний досвід, захищає інтереси іншого.
 7. 7. Інструменти та методи адвокації  Листи  Подача документів  Ділові зустрічі  Діалог  Прес-релізи  Коаліції  Телефонні дзвінки  Рекламні заходи  Петиції  Демонстрації  Забастовки
 8. 8. Вибір залежить від:  вибраної в якості мішені особи (групи осіб);  предмета адвокаційної діяльності;  задач адвокації;  досвід і ресурсів;  часу проведення адвокаційної діяльності.  При виборі методів слід творчо підходити до цього процесу, враховувати сильні і слабкі сторони кожного з них.
 9. 9. Визначення аудиторії для адвокаційної кампанії  Спочатку слід визначити, хто може допомогти досягти мету. У більшості випадків зусилля вашої кампанії з адвокації повинні скеровуватися на ключових впливових особах: адміністрації, працівниках органів освіти, органах виконавчої влади на місцях, законодавцях національного та обласного рівнів, а також тих, хто має вплив на вищезазначені групи: засобах масової інформації, інших посадових особах, громадських лідерах та виборцях.
 10. 10. Партнерство - важлива умова адвокації  Адвокація нерозривно пов’язана з встановленням партнерських взаємин, вміння відчути лідерів, знайти з ними спільну мову і донести головний меседж:  Сутність адвокації полягає в тому, щоб людям, що прийматимуть рішення, потенційним партнерам, спонсорам і зацікавленим сторонам сказати наступне: «Те, що ми Вам можемо запропонувати, може допомогти у здійсненні Ваших планів»
 11. 11. ПРИЧИНИ ЗАЛУЧЕННЯ МЕДІА ДО РЕКЛАМНО-ПРОПАГАНДНОЇ КАМПАНІЇ  Інформування  Здійснення тиску на посадовців, що приймають рішення.  Можливість впливати на хід подій.  Здобуття контролю.  Залучення громади
 12. 12. Ключові адвокаційні положення щодо бібліотек  У світі, в якому знання є силою, бібліотеки роблять усіх сильнішими.  Бібліотеки об’єднують людей та ідеї. Уявіть бібліотеку вітальною кімнатою вашої громади.  Бібліотеки унікальні. Де ще ви можете мати доступ до практично будь-якої інформації, що міститься на CD, DVD, у мережі Інтернет або на папері? До того ж, де ще надаються індивідуалізовані послуги та допомога у пошуку інформації?  Бібліотеки стирають розмежувальну лінію між тими, хто має доступ до інформації, та тими, хто його не має. Це, в першу чергу, стосується найменш забезпечених родин, в яких немає персонального комп’ютера.
 13. 13. Поважати погляди та пріоритети інших людей  Багато бібліотекарів вважають себе жертвами того, що ірраціонально і несправедливо урізують бюджет, відповідно до людей, що приймають ці рішення вони зазвичай замість поваги відчувають злість. Вони почуваються зрадженими. У такому випадку активістам, що займаються адвокацією, слід замість того, щоб жаліти себе, намагатися зрозуміти ситуацію, у якій знаходиться чиновник. Ми повинні старатися збагнути прийняття таких рішень у ширшому контексті, і не зводити все на особистий рівень. Ми повинні навчитися поважати роль людини, що приймає рішення, зрозуміти перешкоди, з якими вона стикаються щоденно, побачити її власні потреби, пріоритети та амбіції і переваги для суспільства. Коли ми будемо звертатися до чиновників на такому рівні, то вони будуть більш схильні вислухати нас і діяти.
 14. 14. Підсумок  Адвокація – спосіб мислення  Ефективне представництво зменшує необхідність захисту  Починати ніколи не пізно  Сьогодні наші читачі – завтра посадовці  Найкраща адвокація – наша якісна робота!
 15. 15. Дякую за увагу!
 16. 16. “Єдина річ, яку ти точно повинен знати, - де знаходиться бібліотека.”

×