Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Багатофункціональний посібник для сенсорного розвитку
«Чарівні циліндрики».
Кожна людина , тільки-но народившись, уже гото...
кольоровікришечки для викладання на готовіформидля закріплення
кольорів.
Хустинки можна обіграти таким чином:
1. Запитати ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

0

Share

Download to read offline

Опис посібника "Чарівні циліндрики"

Download to read offline

Практичний психолог: Папіжук Людмила Леонідівна

Центр розвитку дитини, селища Романів, Житомирська обл.

  • Be the first to like this

Опис посібника "Чарівні циліндрики"

  1. 1. Багатофункціональний посібник для сенсорного розвитку «Чарівні циліндрики». Кожна людина , тільки-но народившись, уже готова до сприйняття навколишнього світу: вона здатна бачити , чути, відчувати тепло і холод тощо. Система, спрямована на сприйняття навколишнього світу, називається сенсорною, а формуванню повноцінного сприйняття сприяє сенсорне виховання. Його основне завдання – допомогти дитині накопичити уявлення про колір, форму, розмір предметів тощо. Пропонований посібник створений спираючись на сенсорні еталони: основні кольори спектру та , три розміри (великий, середній, малий). Посібник виготовлений з баночок для кави. Баночки потрібно обклеїти кольоровим папером, а в кришці зробити отвір. 1. Величина – якого кольоруциліндрик високий,нижчий, найнижчий . 2. Колір. Запропонуватипобудувативежу: поставитиспершу червоний циліндрик другий синій циліндрик… . Аналогічно можна побудувати потяг – спершу зелений вагончик, далі жовтий… . 3. Розвиток дрібноїмоторики рук. Покрутити циліндрики між долоньками, покотитив перед і назад по лівій та правій ніжці. 4. Профілактикаплоскостопості.Покотитив перед і назад стопою лівої та правої ноги. 5. Сухий басейн. Насипати в циліндрики крупу чи квасолю і заховати туди дві маленькі іграшки і запропонуватизнайти спершу правою, потім лівою рукою сховані іграшки. 6. Використатициліндрики для дидактичноїгри «Знайди свій будиночок». Роздатидітям кольоровіпрапорціз якими вони танцюють чи бігають під веселу музику. Колимузика стихне поставитипрапорці в будиночки, тобто в циліндрики такого ж кольорущо і прапорці. 7. Розвивати тактильнівідчуття. В циліндрики покласти різні речіз хутра, металу, дерева, пластмаси ,резини. Запропонуватидітям підійти до циліндрика і на дотиквизначити з чого виготовленийпредмет. 8. Використатияк сюрпризний момент. З отворащо в кришечці дістати різні речі. Наприклад хустинки такого ж кольорущо і циліндрики, лічильні палички для викладання різних фігурок,
  2. 2. кольоровікришечки для викладання на готовіформидля закріплення кольорів. Хустинки можна обіграти таким чином: 1. Запитати в дітей якого вони кольору. 2. Запитати якої вони форми. 3. Запропонуватиподивитися навколо себе через хустинку: якого кольорусвіт? 4. «Вмитися» хустинками – це елемент кольоротерапії. 5. Взяти хустинку за кутики і подути на неї легенько та сильніше, як літній та зимовийвітерець. 6. Підкинути та зловитихустинку. Література: 1. Інтернет ресурси: http://skviravo.ucoz.ru/elb/dosvid_onishhuk_n.p..pdf 2. Сенсорнийрозвиток:з досвідуроботи.5-6(7) років / Авт. Упоряд. М.Л.Кривоніс, О.Л.Дроботій. – Х.: Видавництво «Ранок», 2012. – 256 с. Практичний психолог Папіжук Людмила Леонідівна Центр розвитку дитини, селища Романів, Житомирська обл.

Практичний психолог: Папіжук Людмила Леонідівна Центр розвитку дитини, селища Романів, Житомирська обл.

Views

Total views

347

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

227

Actions

Downloads

1

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×