Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

0

Share

Download to read offline

заняття смирниченко о.л.

Download to read offline

Конспект інтегрованого заняття

“ВЧИМОСЬ ЗМІНЮВАТИСЬ У ПРИРОДИ”
(старша група)

  • Be the first to like this

заняття смирниченко о.л.

  1. 1. 1 УКРАЇНА УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА - САДОК) № 82 «ЧОМУЧКА» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ вул. Дніпровська, 6-а, м. Краматорськ,, Донецька область, 84306, тел. (06264) 66833, Код ЄДРПОУ 35655281 , Е-mail: sadok82@ukr.net Конспект інтегрованого заняття “ВЧИМОСЬ ЗМІНЮВАТИСЬ У ПРИРОДИ” (старша група) Підготувала: муз. керівник ДНЗ № 82 Смирниченко Олена Леонідівна
  2. 2. 2 Тема: “ВЧИМОСЬ ЗМІНЮВАТИСЬ У ПРИРОДИ” Вчити * визначати характер музичних творів; * вміння висловлювати своюдумку; * грати на нетрадиційних музичних інструментах; * виконувати танцювальні рухи за характером, динамікою і темпом мелодії *імпровізувати, рухатись розкуто, виражати емоційний стан, почуття, діставати задоволення від самовираження в діях під музику * Співати, показуючи напрямокруху; Розвивати: * інтерес дітей до пізнання музики; * творчууяву, увагу, мислення * співочі навички; * звуковисотнийслух, почуття ритму, уяву, асоціативне мислення * * інтонаційно правильно співати за допомогою супроводу: * почуття ритму; Закріплювати:  вміння злагоджено співати у тріо, ансамблі;  рухатись ритмічно, згідно характеру музики. Виховувати:  любов до прекрасного;  емоційно-естетичне задоволення від музичного заняття;  доброзичливеставлення один до одного.
  3. 3. 3 Хід заняття: (Діти під веселу музику заходять до залу) Музкерівник: Добрийранок, діти любі Чи усе у вас гаразд? Ви довколароззирніться, Одне одномувсміхніться Щоб ніхто не сумував З усіма радів і грав Подивіться, діти, у нас сьогоднібагато гостей, давайте із ними привітаємось. «Вітання-діалог» Діти: - Дуже раді ми гостям! Гості: - Раді й ми, малята, вам! Діти: - Добрийдень, від нас до вас! Гості; - Добрийдень, від нас до вас! Діти: - Як дістались? Гості: - Все гаразд! Діти: - Як ваш настрій? Гості: - Просто клас! Діти: - Просим вас не сумувати Дружно всім аплодувати! А зараз я пропонуювам привітатись одинз однимзадопомогою інструментів, зробленихвласноруч .Подивіться, що я вам приготувала (Діти беруть стаканчики з-пуд йогуртів та резиночки, ) Що потрібно зробити, щоб резиночказвучала, як струна?
  4. 4. 4 Отже, в коло всі вставайте Один одного вітайте! Гра «Музичне привітання» під музику Л.Деліба « Піццикато» Діти рухаються по колу, на акцентовані закінчення фраз, зустрівшись з партнером, вітаються із ним , смикаючиза резиночкута ритмічно промовляють словав такт музики: «Привіт» Музкерівник А у мене є для вас загадка: Тріщіть на річці сивийлід, Гуркочеі ламається, А сонце шле землі привіт І лагідно всміхається. Коли це буває? (Навесні) Музкерівник Діти, у вас сьогоднігарний настрій? ( Так) Але так буває, що вас хтось образив, та настрій ваш зіпсувався. У мене від зимизалишився шматок льоду, уявіть, що тут всі нашіобрази. Давайте своїм теплом розтопимо цей лід непорозуміння , та я пропоную, передаючи його, назвати свої бажання одинодному. Сідайте всі в коло починаємо грати та лід передавати, якщо музика спинилась будемо бажання називати. Гра « Розтопимо лід непорозуміння» ( Діти передають лід, та називають свої бажання = щоб людибуди добрими, чуйними, щоб не було війни) Подивіться, наш лід розтанув. Звичайно, коло бажаєш найкращого одинодному - тане лід і радіє душа!
  5. 5. 5 А зараз візьміть серветки та витремо свої долоньки. Прислухайтесь, який в нас звук вийшов? (музичнийчи шумовий?) А як ще можна створитишумовий звук? ( Відповіді дітей) (чути плач) Музкерівник Діти, хто ж це плаче, можливо йому потрібна наша допомога? Сідайте зручно, подивимось, що трапилось? ( На екрані з’являється музично-дидактичнагра) Гусениця в лісочку Сиділа на горбочку Так голосно ридала На допомогузвала. Хочу дуже я співати Ладна й спати не лягати Тільки я співать не можу Хто ж мені тут допоможе? Малята, давайте допоможемомаленькій гусениці! «Співоча гусениця» Діти, як приємно допомагати Що аж хочеться співати
  6. 6. 6 То ж давайте зараз всі Заспіваєм пісню ми. Пісня «Крап, крап, крап» Музкерівник Ось ми з вами і зробилидобрусправу: допомоглигусениціпідняти настрій та розтопилилід непорозуміння. Скажіть, а який був лід? (Твердий, колючий, холодний…) А яка вода? (Прозора, чиста, жива…) А ви знаєте, що вода, це сила, яка дає життя. Та вона має своюмову, і ,навіть, може співати. У мене є музичніінструменти, але вони не звичні. Давайте відтворимо музику води. Оркестр «Музика води» Музкерівник Діти, ві всі молодці, дружно грали, та не сварились. Виявляється, якщо ви сваритесь, то вода запам’ятовує ваші слова і стає неживою та несмачною. А якщо ви будете казати добрії слова – вода стане живою та смачною і даже цілющою. Навіть, різна музика по різному впливає на кристали води. Подивіться, будь ласка, на екран. На екрані з’являється презентація – «Як кристали води реагують на музику» Музкерівник Малята, а я хочу відкрити вам таємницю, виявляється, що вода – чарівниця!
  7. 7. 7 Вона може бути твердою, рідкою і легкою, непомітною тобто парообразною. Скажіть, а де у житті ми можемо спостерігати , як вода перетворюється на пар? Мені здається, що самий музичним буде чайник. Давайте разом покажемо, як закипає чайник. Мовленево-ритмична вправа «Терпение кипение» А ви знаєте, що з нашим паром станеться далі? Відповіді дітей: Він підіймається у повітря, охолоджується, перетворюється в хмари випадають у вигляді дощу. Як це називається?(Коловоротводиу природі) А зараз уявіть, що ви маленькі краплинки. Рухлива гра «Краплинки» Під музику муз керівник декламує текст, діти виконують відповідні рухи до нього. Падали з хмаринки маленькі краплинки – діти бігають урозтіч залою, Ось краплинки зустрічаються – з’єднуються по двоє, У струмочкивсієднаються – парами біжуть по колу, Струмочкив річечку злилися – з’єднуються у одинланцюжок, І течією понеслися. – бігають змійкою. Річка швидко поспішала – стають кружка В синє море завітала. – біжать навшпиньки по колу Море з океаном поєдналось, - зупиняються у колі Й хвилі величезні в нім піднялись. – тримаючись заруки. Гойдають ними Тут краплиночкизустрілись
  8. 8. 8 І швиденько подружились. – обіймають одне одного Одна одній усміхнулась – Всі до сонця потягнулись. – кружляють навколо себе, піднімаючи руки угору. Ось і сонечко, зазирнуло у віконечко Але у природіпогода, як і наш настрій, буває різноманітна Коли світить сонечко, нам весело та радісно, якщо похмуро та іде дощ, нам сумно. Таночки теж мають свій настрій. Ну, а щоб не сумувати Будемо ми танцювати. Бо таночки всі в нас різні Є мажорні, дивовижні Є сумні, мінорні, милі Затанцюєм разом всіми.. Танок-попурі. Діти, мені здається, що всі ваші мрії, про які ви казали на початку заняття, обов’язково збудуться. Бо сьогодніна прикладі водими побачили, як можна себе змінити Звичайно, вода чарівниця – вона буває така різна: тверда, м’яка і , навіть непомітна Так і людина якщо не хоче поступатися, стає твердою та колючою, як лід. Але якщо навчитися змінюватись, світ стане добрішим і всі ваші мрії обов’язково збудуться. Діти: Я всього лише дитина. Та мрія доросламоя:
  9. 9. 9 Хочу, щоб кожна людина Любила життя так, як я! Хочу, щоб в небі веселка Місточком до сонця була, І дружба, щоб завжди від серця До іншого серця вела. Хочу, щоб сонцесвітило Усій дітворі на Землі. І разом під повним вітрилом Дорослійшли і малі. Музкарівник: Хай збудеться мрія дитяча! Бажаєм усім доброти! У серці палкім і гарячім ЇЇ по життю пронести! Ми зробилиподарунки І у цей ранковийчас Щоб ви нас не забували Подаруємо для вас! Композиція «Країна мрій»

Конспект інтегрованого заняття “ВЧИМОСЬ ЗМІНЮВАТИСЬ У ПРИРОДИ” (старша група)

Views

Total views

370

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

186

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×