Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Число і цифра 8
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0

Share

Download to read offline

Konspekt integrovanogo zanyattya_z

Download to read offline

Конспект інтегрованого заняття з
Математики для старшої групи
« Півникова мандрівка»

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

Konspekt integrovanogo zanyattya_z

  1. 1. Конспект інтегрованого заняття з Математики для старшої групи « Півникова мандрівка» Вихователь Гіптенко С. М., ДНЗ № 29 « Барвінок « 2017рік Програмові завдання: закріпити знання дітей про цифри,величину і форму предметів, уміння лічити в межах 10 ( пряма та зворотня лічба ); рахувати з допомогою зорового та слухового апарату, правильно називати дні тижня, знати порядковий номер, розв’язувати приклади на додавання та віднімання одиниці, назву та послідовність частин доби, утворювати з геометричних фігур задані фігурки. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, кмітливість, спритність, вміння використовувати прислів’я та приказки з математичною основою в повсякденному житті. Викликати інтерес до математики, бажання працювати самостійно. Виховувати уважність, товаристкість, зосередженість, допитливість, любов до казки, вміння слухати вихователя та товаришів. Матеріал: дидактична гра «Частини доби», дидактична гра «Математичний колосок», дидактична гра «Відшукай цифру», кольорові олівці, математичні набори, вірші, прислів’я, лист з завданням, рахувальні палички, геометричні фігури, м’які іграшки – півник та двоє мишенят. ХІД ЗАНЯТТЯ - Діти, сьогодні ми з вами будемо героями казки. - А якої казки ви дізнаєтесь трошки пізніше. - Яка зараз пора року? - Яке свято ми з вами святкували недавно? (Нов.рік) - Який в нас зараз рік? (2017) - Під знаком якої тваринки називається цей рік? (рік Півня) - Що любить клювати півник? - А яку казку ви знаєте, в якій розповідається про півника, який знайшов зернятка? ( Колосок ) Цей рік на землі господарює півник. Він дуже розумний і працьовитий і любить своїм друзям задавати різні запитання: 1. Назвіть три дні підряд, не користуючись ані назвами днів, ані числами. ( Вчора, сьгодні, завтра )
  2. 2. 2. Що буде з вороною коли їй мине сім років? ( настане восьмий рік ) 3. У якої геометричної фігури немає ні початку, ні кінця? ( коло, овал ) 4. Якщо з’їсти сливу, що залишиться? ( кісточка ) 5. Який палець на руці найкоротший? (великий ) 6. Скільки ніг у карася? ( жодної ) 7. Скільки ніг у сороконіжки? ( сорок ) - Молодці, я бачу, що ви теж розумні діти, не тільки півник. ( Стук в двері. Лист від мишенят.) « Любі друзі! На нас розгнівався півник за те, що ми йому не допомогали. І сказав, що повернеться лише тоді, коли ми дамо відповідь на всі математичні завдання. Нам самим не справитись. Ми просимо вашої допомоги, щоб повернути півника в казку. Мишенята.» -Діти, допоможемо мишенятам? 1. Потрібно викласти з геометричних фігур півника та мишку. ( Діти діляться на дві підгрупи і одна викладає півника, інша мишку ) З яких геометричних фігур складається «півник», «мишка»? ( відповіді дітей ) 2.Побудуй цифровий ряд від 1 до 10 і навпаки ( Дітям роздаються цифри і вони стають в порядку зростання, а потім в порядку спадання цифр, тримаючи в руках. ) 3. З скількох частин складається доба? ( в кожної дитини на столі лежить лекало доби. Діти повинні розглянути його і заштрихувати ту частину доби, яка не заштрихована. Звернути увагу, щоб діти правильно використали кольори ). 4. Порахуйте скільки разів в вірші зустрічається слово «два». Для зручності можна використати палички або пальці. До півника на гостину Завітала вся родина Два півника на току, Дві гусочки у садку Дві качечки на воді, Дві курочки в лободі, Дві синички мов сестрички У зеленому гаю Два веселих соловейка Співають пісеньку свою. ( діти рахують і відповідають )
  3. 3. 5. Прочитати вірш про півника та його родину. ( фізхвилинка ) Ми не лише знаємо вірш про півника, а й вміємо його імітувати. Півник на базар ходив (крок на місці ) Подарунки всім купив ( руки на пояс, вперед ) Собі піджак ( руки на пояс, повороти в сторони) Хустину квочці (руки до плечей, повороти) Черевички своїй дочці ( нахил вперед ) Сорочки купив синам ( нахил в сторони ) А нам пісню заспівав ку – ку – рі – ку. ( стрибки на місці з змахом рук ). 6. «Відшукати цифру, що заблукала « ( на стенд виставляють картинки-гусинички, де намальовані в Кружечках цифри. Діти визначають пропущені в кружечках цифри.) ( 1….5…9.) , ( 10..7..4.2.) , ( 3..6..9.) , ( 8..5.3.1) . 7.Півник дуже любить клювати зернятка, але зернята знаходяться в колосочках. В нас теж є колосочки, але вони незвичайні, вони математичні. Ви повинні порахувати скільки зерняток в кожному із колосочків. ( Виконуються приклади на додавання або віднімання 1 або 2 ) 8. Скільки різних цифр у рядку. ( 12133455 ) , ( 3356447 ) , ( 557866978 ) 9.Назвати прислів’я та приказки з математичним змістом, щоб зустрічалось число . ( Діти стають у коло, кидають по черзі м’яч, до кого попав м’яч, той промовляє прислів’я .) - Одна голова добре, а дві краще. - Сім раз відмір, а раз відріж. - Семеро одного не ждуть. - Один у полі не воїн. - П’ять братів, як одна сім’я. - Сім баб, сім рад. - Робить, як три дні хліба не їв. - Сім п’ятниць на тиждень. - Десята вода на киселі. - Йому слово, а він тобі сто. - Сім бід один отвіт. 10. Назвати дні тижня і їх порядковий номер. Потрібно доповнити віршовані речення назвою тижня. ( Читаю вірш не по порядку )
  4. 4. 1. Всі ми привітаєм ділом 1-й день цей (понеділок) 2. Ніченька минає скоро 2-й день прийде (вівторок) 3. До нас третя молода Поспішає (середа) 4. А четвертий день тепер Називається (четвер) 5. Діло добре ладиться В 5-й день у (п’ятницю) 6. Дома скрізь кипить робота Шостий день у нас (субота) 7. 7-м днем із хлібом-сіллю Завіта до нас (неділя) Діти ми всі завдання з вами виконали. Я думаю, що півнік нашими відповідями буде задоволений і повернеться назад у казку. Мишенята вам дуже дякують.

Конспект інтегрованого заняття з Математики для старшої групи « Півникова мандрівка»

Views

Total views

4,734

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

4,092

Actions

Downloads

8

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×