Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Корисні копалини

358 views

Published on

Навчальний проект для 3 класу

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Корисні копалини

 1. 1. Характеристика проекту: за діяльністю: дослідницько-інформаційний, творчий; за кількістю навчальних предметів: міжпредметний; за кількістю учасників проекту: груповий; за характером контактів: внутрішній; за тривалістю виконання: короткостроковий; за характером партнерських взаємодій: кооперативний. Мета та завдання: формувати навички роботи з енциклопедичною та довідковою літературою; залучати учнів до набуття нових знань на основі реальної життєвої практики; формувати в учнів поняття «корисні копалини»; поглиблювати уявлення про різноманітність корисних копалині; формувати потребу в пізнанні природи; з’ясувати значення корисних копалин для людини; учити здійснювати проектну діяльність на основі дослідження; формувати в учнів природознавчу компетентність, здібності розв’язувати проблеми пошукового характеру; тренувати навички роботи в групі; учити шукати відповіді на цікаві запитання; розвивати вміння обмінюватися думками; формувати мотивації успіху та досягнень, творчої самореалізації; виховувати бережливе ставлення до корисних копалин , любов до природи; виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу; прищеплювати розуміння необхідності вивчення теми для загального рівня розвитку; виховувати вміння дотримувати правил спілкування під час спільної роботи, товариськість, організованість, доброзичливе ставлення до оточення.
 2. 2. • Вони залягають на різних глибинах, • Хоч дещо у нас під ногами лежить. • Без них обійтися не може людина, • Без деяких просто не зможе прожить. Корисні копалини
 3. 3. Природний газ являє собою утворення вуглеводневої маси, яка виникає при розкладанні органічних речовин в надрах землі. У його складі переважає метан (80-97%). Він може перебувати в землі на глибині від одного до декількох кілометрів. Там газ розташовується в мікроскопічних порожнечах - порах
 4. 4. Нафта - рідке паливо. Це горюча масляниста рідина зі специфічним запахом, розповсюджена в осадовій оболонці Землі і є найважливішою корисною копалиною.
 5. 5. Пісок – це пухка порода, що складається з мінеральних частинок розміром від 2 мм до п’яти сотих міліметра. Колір у нього буває різним – чорним, зеленуватим, червонуватим, хоча жовтий і білий пісок зустрічається найчастіше. І це залежить від того, з якої породи він утворився, бо пісок – вторинна порода.
 6. 6. Глина – осадова порода. Вона, як і пісок, утворюється в результаті вивітрювання різних гірських порід. При ущільненні під тиском верхніх шарів і товщі морської води глина перетворюється на глинистий сланець.
 7. 7. Кам’яна сіль-це мінеральна речовина, тверда, прозора (у чистому вигляді),солона на смак,безбарвна але частіше забарвлена домішками , видобувається з родовищ.
 8. 8. Вапняк - натуральний природний камінь, який являє собою м'яку породу органічного або органо- хімічного походження. Часто до його складу входять домішки кварцу, кремнію, піщані частинки, а також вапняні залишки скелетів мікроорганізмів. Крейда являє собою осадову породу білого кольору, крихка, не має запаху. Вона не розчиняється у воді і має органічне походження. Крейда зустрічається в багатьох місцях і утворює великі поклади.
 9. 9. В Україні - найбільший запас марганцевої руди у світі, 2.3 мільярда тонн або близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас немало залізної руди - 7% світових запасів.
 10. 10. Найстаріший за часом відкриття й експлуатації в Україні регіон по видобуванню нафти — це Карпатський нафтовидобувний регіон. За запасами нерудних (неметалевих) корисних копалин Україна посідає одне з провідних місць у світі.
 11. 11. В Україні найбільші в світі запаси сонячного каміння – бурштину.
 12. 12. В Закарпатській області понад 200 років видобувають сіль вищої категорії. В 1968 р. вирішили використовувати мікроклімат солотвинських копалень для лікування хворих бронхіальною астмою. Тут було відкрито алергологічну лікарню на 250 ліжок.

×