Advertisement

Концепція деокупації Донбасу

Jun. 20, 2017
Концепція деокупації Донбасу
Концепція деокупації Донбасу
Концепція деокупації Донбасу
Upcoming SlideShare
Полный текст закона о реинтеграции ДонбассаПолный текст закона о реинтеграции Донбасса
Loading in ... 3
1 of 3
Advertisement

More Related Content

Similar to Концепція деокупації Донбасу(20)

Advertisement

More from Юлія Банкова(16)

Advertisement

Концепція деокупації Донбасу

  1. Проект КОНЦЕПЦІЯ проекту Закону України «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України» Правовий режим антитерористичної операції, запроваджений у квітні 2014 року дозволив, з одного боку, зупинити розширення російської агресії та локалізувати її у Донецькій та Луганській областях. Також цей правовий режим дозволив провести президентські, парламентські і місцеві вибори. Водночас, ні за масштабами, ні за характером ні за часом проведення сьогодні антитерористична операція не відповідає завданням звільнення окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей. Саме тому постала нагальна необхідність створити нову правову рамку для вирішення цього завдання. Запропонований законопроект як раз і має створити необхідні правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України у Донецькій і Луганській областях, розширюючи можливості для ЗСУ, інших військових формувань, водночас не виходячи за рамки Мінських домовленостей. Важливою складовою цього законопроекту є надання Президенту України права застосовувати Збройні Сили України та інші військові формування у Луганські та Донецькій областях. Варто нагадати, що чинне законодавство визначає дві основні підстави для застосування військ – це стан війни і АТО. 1. На окремі райони Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, поширюється правовий режим тимчасово окупованої території України. 2. Особливості державної політики з відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей базуються на міжнародному праві та національному законодавстві.
  2. 2 3. Метою державної політики з відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей є: звільнення окупованих територій на відновлення конституційного ладу на всій території України; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії; зміцнення незалежності, державного суверенітету і єдності незалежної, суверенної, демократичної, правової, соціальної Української держави. 4. Державна політика щодо відновлення територіальної цілісності України ґрунтується на таких засадах: відновлення територіальної цілісності України у міжнародно- визнаному кордоні; додержання Україною її міжнародних зобов’язань і норм міжнародного права; випереджальний розвиток оборонних і безпекових спроможностей України; пріоритетність політико-дипломатичних шляхів відновлення територіальної цілісності України; пріоритетність виконання безпекових положень, визначених Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року, Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року та Комплексом заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, як передумови для політичного врегулювання; використання всіх законних можливостей для захисту прав і свобод громадян України і всебічне сприяння відновленню і розвиткові гуманітарних і культурних зв’язків з громадянами України, що проживають на тимчасово окупованих територіях; опора на власні сили при максимальній реалізації потенціалу міжнародного співробітництва як на двосторонній основі, так і з використанням можливостей та інструментарію міжнародних організацій. 5. Для безпосереднього керівництва заходами із забезпечення національної безпеки у Донецькій та Луганській областях, силами та
  3. 3 засобами, які залучаються до їхнього здійснення, утворюється Оперативний штаб. На Оперативний штаб покладається планування, організація та контроль виконання завдань із забезпечення оборони, державної, економічної, інформаційної та екологічної безпеки у Донецькій та Луганській областях. Оперативний штаб підпорядковується Президентові України, а з питань оборони – начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України та очолюється начальником, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України. З питань національної безпеки і оборони Оперативний штаб взаємодіє із Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій, іншими державними органами України відповідно до їх компетенції, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян та населенням. Оперативний штаб керує діяльністю військово-цивільних чи військових адміністрацій у разі їхнього утворення у Донецькій та Луганській областях з питань національної безпеки і оборони. Повноваження, функції, завдання та порядок діяльності Оперативного штабу, а також термін початку його роботи визначаються положенням, яке затверджує Президент України. 6. Президент України у період дії цього Закону може приймати у встановленому порядку рішення про запровадження правового режиму воєнного стану, а також рішення про застосування Збройних Сил України, інших передбачених законами України військових формувань у Донецькій та Луганській областях для відновлення територіальної цілісності України, стримування та відсічі збройної агресії, забезпечення охорони та оборони Державного кордону, лінії розмежування, відбиття нападів, які загрожують життю військовослужбовців чи інших громадян.
Advertisement