Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

презентация Тижня ПДР у ДНЗ №21

презентация Тижня ПДР у ДНЗ №21

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

презентация Тижня ПДР у ДНЗ №21

 1. 1. Матеріали до Тижня знань Правил Дорожнього руху по ДНЗ №21“Казка” на тему: «Ми – за безпеку руху!» (проведений з 11.09.2017р. по 15.09.2017) м.Світловодськ Дошкільний навчальний заклад №21 вул. Будівельників,22
 2. 2. Мета Тижня: популяризація знань правил дорожнього руху серед дітей та їх батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно-масової роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху, а саме: закріплення з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчання приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховання бережливого ставлення до свого життя, закріплення знань, що люди ходять по тротуару, розуміння призначення сигналів світлофора, закріплення значення дорожніх знаків, навчання розрізняти дозволяючі та запобігаючі знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховання у дітей дисциплінованості на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки. Розвивати увагу, спостережливість, мислення. Виховувати бережне ставлення до здоров’я та життя, як свого так і інших.
 3. 3. УКРАЇНА УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №21 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «КАЗКА» Наказ від 18.08.2017року №45 Про проведення місячника безпеки руху: «Увага! Діти на дорозі!» в закладі. Відповідно плану роботи управління освіти Світловодського міськвиконкому, плану спільних заходів управління освіти та служби безпеки дорожнього руху Світловодського відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області, керуючись наказом управління освіти Світловодського міськвиконкому від 18.08.2017р. №254 «Про проведення місячника безпеки руху: «Увага! Діти на дорозі!» та з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму, - наказую: 1. Провести в період з 22.08.17року по 25.09.17року місячник безпеки руху: «Увага! Діти на дорозі!» 2. Протягом місячника організувати проведення занять, розваг, конкурсів малюнку, тематичних ігор щодо дотримання правил дорожнього руху. 3. В період з 11.09.17року по 15.09.17року провести Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему: «Ми - за безпеку руху!». 4. Вихователю – методисту Жарій Л.О. розробити та затвердити у керівника заходи щодо проведення Тижня знань Правил Дорожнього руху. 5. Педагогічним працівникам неухильно виконувати затверджені заходи. 6. Створити робочу комісію у складі: Голова комісії: Жара Л.О. Члени комісії: Кам’янович В.І. Туз О.А. для перегляду матеріалів проведення заходів під час Тижня і підведення підсумків. 7. Робочій комісії відібрати кращі матеріали і оформити окрему папку. 8. Підсумки проведення Тижня підвести 18.09.17 року. 9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою. Завідувач ДНЗ №21 Михно Н.М.
 4. 4. «Затверджено» завідувач ДНЗ №21 Михно Н.М. План – графік проведення Тижня знань Правил Дорожнього руху «Ми – за безпеку руху!» Дата Захід Відповідальна особа Понеділок 11.09.17р. Тема дня: «Транспорт. Його роль в житті людини» 1.Відкриття Тижня знань Правила Дорожнього руху на тему: «Ми – за безпеку руху!». 2. Провести розвагу для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати». 3.Організувати виставку матеріалів та дидактичних посібників. (з метою методичної допомоги педагогам у плануванні та проведенні Тижня безпеки дорожнього руху) 4.Підготувати матеріали та оформити стенд на тему: «Маленькі пішоходи». 5. Обновити батьківські куточки яскравим інформаційним матерілом. 6. З метою ознайомлення дітей та закріплення правил дорожнього руху проводити: тематичні, практичні ігри – заняття, бесіди, дидактичні та сюжетно – рольові ігри, розгляд і обговорення сюжетних картин. Завідувач Михно Н.М. Вихователь – методист Жара Л.О. Музичні керівники Вихователі дошкільних груп Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі усіх вікових груп Вихователі усіх вікових груп Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі усіх вікових груп
 5. 5. Вівторок 12.09.17р. Середа 13.09.17р. Тема дня: «Безпечні та небезпечні вулиці і дороги» 1.Облаштувати Автомістечко на території дошкільного навчального закладу». 2.Організувати і провести цільові прогулянки до дороги (проїжджа частина, тротуар). 3.Виготовлення колажу "Вулиці нашого міста”. 4.Провести розвагу на свіжому повітрі для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Будь обережним на дорозі». 5.Консультація для педагогів на тему: «Що повинен знати педагог про правила дорожнього руху». Тема дня: «Дорожні знаки. Правила дорожнього руху» 1.Оновити ширми для батьків на теми: - «Дошкільник повинен знати!»; - «Виховуємо правила поведінки на вулиці!»; - «Вмійте передбачити приховану небезпеку!». 2.Провести театральну виставу для дітей молодшого дошкільного віку на тему: «Пригоди Колобка на дорозі». 3.Перегляд мультфільму на тему: «Дітям про правила дорожнього Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі усіх вікових груп Вихователі середніх та старших груп Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі старших груп Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі усіх вікових груп Вихователі старших груп Вихователі дошкільних груп
 6. 6. Четвер 14.09.17р. П’ятниця 15.09.17р. руху». 3. Оформити картотеку дидактичний ігор на тему: «Все про дорожній рух». Тема дня: «Світлофорова наука» 1.Провести майстер – клас з батьками дітей старшого дошкільного віку на тему: «Будь уважний». 2.Провести зустріч батьків дітей середньої групи за «круглим столом» на тему: «Ігрові технології в навчанні дітей дошкільного віку з правил дорожнього руху». 3.Провести конкурс дитячих робіт на тему: "Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає.” Тема дня: «Ми - пішоходи» 1.Моделювання небезпечних дорожніх ситуацій: - «Переходимо вулицю»; - «Ми йдемо вулицею»; - «Переведи малюка через дорогу»; - «Перейди через дорогу з мамою». 2. Консультація для батьків на тему: « Роль батьків у вихованні дітей - грамотних пішоходів». 3. Аналіз результатів проведеного Тижня знань Правил Дорожнього руху «Ми – за безпеку руху!». Вихователі дошкільних груп Вихователі старших груп Вихователі середніх груп груп Вихователь – методист Жара Л.О. Вихователі старших та середніх груп Вихователі дошкільних груп Вихователі усіх вікових груп Завідувач Михно Н.М. Вихователь – методист Жара Л. Робоча комісія
 7. 7. План – сітка проведення Тижня знань Правил Дорожнього руху на тему: «Ми – за безпеку руху!». Дата Молодша група №1 Молодша група №2 Середня група Тема дня : “Транспорт. Його роль в житті людини”. Мета: познайомити дітей з виникненням різних видів транспорту Закріпити знання про професії водія, про необхідність дотримання правил дорожнього руху. Вправляти в умінні класифікувати транспорт за видами. Активізувати словник дітей словами-назвами транспортних засобів, професій людей, які керують цими транспортними засобами. Розвивати увагу та виховувати інтерес до професії водія. Понеділок 11.09.17р. 1. Розгляд та обговорення картини: «Вулиця нашого міста». 2. Бесіда з дітьми на тему: «Яким буває спецтранспорт». 3. Читання дітям оповідання Н. Красоткіна « Казки про транспорт». 4. Пішохідний перехід до проїжджої частини. 5. Дидактична гра на тему: «Склади автомобіль». 6. Рухлива гра «Горобйики й автомобіль». 7. Прийняти участь у розвазі для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам 1. Спостереження за Проїжджаючим транспортом. 2.Рухлива гра «Горобчики й автомобіль». 3. Інтегроване заняття на тему: «Транспорт буває різним». 4. Дидактична гра на тему: «На чому подорожуємо?» 5. Читання дітям оповідання Н. Красоткіна « Казки про транспорт». 6. Бесіда з дітьми на тему: «Культура поведінки в громадському 1.Рухлива гра «Кольорові автомобілі». 2.Дидактична гра на тему: «Всі професії важливі». 3.Заняття з мовленнєвого спілкування на тему: «Транспорт». 4. Сюжетно – рольова гра «Водії». 5. СХД – Наклей деталі від автомобіля».
 8. 8. 8.СХД - «Транспорт нашого міста» (викладання панно). 7. Прийняти участь у розвазі для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати” Тема дня: «Безпечні та небезпечні вулиці і дороги» Мета: дати дітям уявлення про основні елементи вулиці (тротуар, проїжджа частина, «зебра»).Вивчити правила переходу вулиці,ознайомити з правилами поведінки на вулиці поблизу проїжджої частини. Розвивати увагу Виховувати у дітей бажання знати і дотримуватися правил дорожнього руху. Вівторок 12.09.17р. 1.Розглядання ілюстрацій в книжці В.Гринько «Безпека дітей» (знайомство з елементарними правилами поведінки дітей на дорозі). 2. Заняття-подорож на тему: «Малече стій, не вибігай, в м’яча на вулиці не грай». 3.Моделювання ситуації - «Прогулянка містом». 4.Читання твору В.Кожевникова «Ми граємо». 1.Бесіда з дітьми на тему: «Що я знаю про дорогу?». 2.Заняття з художньої літератури на тему: «Читання оповідання В. Шуваєвої « Як Тимко із зайчиком у футбол грали»». 3.Настільно – друкована гра на тему: «Ми їдемо, їдемо, їдемо…» 4. Сюжетно рольова гра «Водії». 1.Розглядання та обговорення картини під назвою: «Хто допоможе на дорозі?». 2.Рухлива гра на тему: «Вулиці і перехожі». 3.Цільова прогулянка на тему4.Пішохідний перехід «Перехрестя».: «Дорожня казка».
 9. 9. Тема дня: «Дорожні знаки. Правила дорожнього руху» Мета: Закріпити знання знайомих дорожніх знаків і вміння діяти згідно з їх розстановки. Розвивати увагу. Виховувати у дітей бажання і звичку завжди виконувати правила дорожнього руху. Середа 13.09.17р. 1.Настільно – друкована гра на тему: «Ми їдемо, їдемо, їдемо…» 2.Інтегроване заняття на тему: Правила дорожні знати кожному годиться». 3.Дидактична гра на тему: «Зберемо знаки». 4. Театральна вистава на тему: «Пригоди Колобка на дорозі». 5.Перегляд мультфільму «Дітям про правила дорожнього руху». 1.Читання твору В.Кожевникова «Пішоходові – малюку». 2.Моделювання ситуації - «Прогулянка містом». 3.Пішохідний перехід «Розмаїття транспорту». 4.Театральна вистава на тему: «Пригоди Колобка на дорозі». 5.Перегляд мультфільму «Дітям про правила дорожнього руху». 1.Розгядання та обговорення ілюстрації на тему: «Катаємося на велосипеді». 2.Рухлива гра «Потяг». 3.Заняття з мовленнєвого спілкування на тему: «Знайомство з дорожніми знаками». 4.Перегляд мультфільму «Дітям про правила дорожнього руху». Тема дня: «Світлофорова наука» Мета: розширити знання дітей про світлофор та його сигнали,закріпити назву червоного,зеленого,жовтого кольорів. Розвивати зорове сприйняття,інтерес до ПДР. Виховувати культуру поведінки на дорозі. Четвер 14.09.17р. 1. Дидактична гра на тему: «Кольори світлофора». 1.Дидактична гра на тему: «Світлофор» 1.Розгляд світлофора (макет)
 10. 10. 2. Заучування вірша В. Шуваєвої «Маленькі мандрівники» (на закріплення правила переходу через дорогу». 3.Бесіда з батьками на тему: «Допоможіть дитині познайомитися зі світлофором». 4.Сюжетно рольова гра «Водії». 2. Інтегроване заняття на тему: «Школа Світлофора». 3.Бесіда з батьками на тему: «Познайомте дітей зі світлофором». 4.Читання твору М.Познанської «Світлофор». 1.Розгляд світлофора (макет) 2.Інтегроване заняття на тему: «Світлофор та зебра наші помічники». 3. Дидактична гра на тему: «Збери світлофор». 4. Конструювання з паперу «Світлофор». 5.Провести зустріч батьків дітей середньої групи за «круглим столом» на тему: «Ігрові технології в навчанні дітей дошкільного віку з правил дорожнього руху». 6.Прийняти участь у конкурсі дитячих робіт на тему: «Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає».
 11. 11. Тема дня: «Ми - пішоходи» Мета: виробити несвідому звичку грати в строго визначеному місці, розуміння того, що на дорогу виходити не можна: дати поняття про те, що машини – це транспорт, що транспорт буває різний; пояснити, для чого потрібен світлофор; продовжувати знайомити дітей з основними кольорами (червоний, зелений, жовтий); розвивати увагу та виховувати інтерес. П’ятниця 15.09.17р. 1.Спостереження за перехожими. 2. Заучування вірша В. Шуваєвої «Маленькі мандрівники» (на закріплення правила переходу через дорогу». 3.Читання твору В.Кожевникова «Пішоходові – малюку». 4.Моделювання дорожньої ситуації «Перейди через дорогу з мамою». 1.Заучування вірша В. Шуваєвої «Маленькі мандрівники» (на закріплення правила переходу через дорогу». 2.Дидактична гра на тему: «Ми їдемо в автомобілі». 3.Моделювання дорожньої ситуації «Перейди через дорогу з дорослим». 1.Дидактична гра на тему:«Дозволено – заборонено». 2.Рухлива гра «Стоп». 3. Сюжетно-рольова гра «Ми по вулиці йдемо». 4.Моделювання дорожньої ситуації «Переходимо вулицю».
 12. 12. Дата Старша група №1 Старша група №2 Старша група №3 Тема дня: «Транспорт. Його роль в житті людини» Мета: познайомити дітей з виникненням різних видів транспорту. Закріпити знання про професії водія, про необхідність дотримання правил дорожнього руху. Вправляти в умінні класифікувати транспорт за видами. Активізувати словник дітей словами-назвами транспортних засобів, професій людей, які керують цими транспортними засобами. Розвивати увагу та виховувати інтерес до професії водія. Понеділок 11.09.17р. 1.Дидактична гра на тему: «Вгадай транспорт». 2. Заняття з ознайомлення дітей з навколишнім світом на тему: «Транспорт та його види». 3.СХД – «Пішохідний перехід» 4. Пішохідний перехід. 5. Прийняти участь у розвазі для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати». 1. Спостереження за автобусом. 2.Заняття з аплікації на тему: «Автобус їде по дорозі». 3. Будівельні ігри «Гараж для автомобіля». 4.СХД – «Легковий автомобіль». 5. Прийняти участь у розвазі для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати». 1.Спостереження за вантажним автомобілем 2.Тренінг "Довеземо іграшки до садочка” (на макеті). СХД- «Наземний транспорт». 3.Бесіда з дітьми на тему: «Як ми їхали в автобусі». 4.СХД – «Моделювання руху транспорту на дорогах міста». 5. Прийняти участь у розвазі для дітей дошкільного віку на тему: «Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати».
 13. 13. Тема дня: «Безпечні та небезпечні вулиці і дороги» Мета: дати дітям уявлення про основні елементи вулиці (тротуар, проїжджа частина, «зебра»). Розвивати увагу Виховувати у дітей бажання знати і дотримуватися правил дорожнього руху. Вівторок 12.09.17р. 1.Дидактична гра «Азбука міста». 2.Заняття з мовленнєвого спілкування на тему: «Знайомство з вулицею». 3. Дидактична гра «Відгадай який знак». 4.Знайомство з віршованими правилами "Абетка безпеки”. 5.Ігри з будівельним матеріалом «Дорога». 1.Дидактична гра «Дорожній рух». 2.Виготовлення колажу «Вулиці нашого міста». 3.Хвилинки мислення: ТРВЗ "Випадок на дорозі. Що було б, якби...” 4.Читання твору В.Клименка «Хто найважливіший на вулиці». 5.Пішохідний перехід 1.Спостереження за легковим автомобілем. 2.Заняття з малювання на тему: «Автомобілі їдуть по дорозі». 3. Знайомство з віршованими правилами "Абетка безпеки”. 4.Читання твору С.Михалкова «Моя вулиця». 5.Розвага на свіжому повітрі на тему: «Будь уважним на дорозі». Тема дня: «Дорожні знаки. Правила дорожнього руху» Мета: Закріпити знання знайомих дорожніх знаків і вміння діяти згідно з їх розстановки. Розвивати увагу. Виховувати у дітей бажання і звичку завжди виконувати правила дорожнього руху. Середа 13.09.17р. 1.Тренінг «Лабіринт дорожніх знаків». 1.Соціально-природнича діяльність з пріоритетом безпеки життєдіяльності на тему: «Правила дорожні знать повинен кожний». 1.Розгдяд Абетки Дорожніх знаків.
 14. 14. 2. Цільова прогулянка до проїжджої частини та зупинки громадського транспорту (знайомство зі знаками). 3. Бесіда з дітьми на тему: Дорога від дому до дитячого садка». 4.Провести театральну виставу для дітей молодшого дошкільного віку на тему: Пригоди Колобка на дорозі». 2. Дидактична гра «Збери знак». 3. Вікторина «Школа пішохідних наук» (правила, знаки, вирішення проблемних ситуацій). 4. Пішохідний перехід. 2. Бесіда з батьками на тему: «Знайомимо дітей зі знаками дорожнього руху». 3.Сюжетно – рольова гра «Проведи маля через дорогу». 4.Ігри з будівельним матеріалом «Дорога». Тема дня: «Світлофорова наука» Мета: розширити знання дітей про світлофор та його сигнали,закріпити назву червоного,зеленого,жовтого кольорів. Розвивати зорове сприйняття,інтерес до ПДР. Виховувати культуру поведінки на дорозі. Четвер 14.09.17р. 1Дидактична гра «Друже Світлофор». 2. Перегляд мультиплікаційних презентацій «Уроки тітоньки Сови». 3.Читання вірша А.Північного «Світлофор». 4. Провести майстер – клас з батьками на тему: «Будь уважний». 1.Розгяд макету світлофора. 2. Бесіда з дітьми на тему: «Світлофор – помічник». 3. Моделювання ситуації «Світлофор зломався». 4. Провести майстер – клас з батьками на тему: «Будь уважний». 1.Спостереження за світлофором. 2. Читання дітям вірша А.Північного «Світлофор». 3.Заняття з фізкультури на тему: «Естафета зеленого вогника». 4. Провести майстер – клас з батьками на тему: «Будь уважний».
 15. 15. 5.Прийняти участь у конкурсі дитячих робіт на тему: «Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає». 5.Прийняти участь у конкурсі дитячих робіт на тему: «Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає». 5.Прийняти участь у конкурсі дитячих робіт на тему: “Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає». Тема дня: «Ми - пішоходи» Мета: виробити несвідому звичку грати в строго визначеному місці, розуміння того, що на дорогу виходити не можна: дати поняття про те, що машини – це транспорт, що транспорт буває різний; пояснити, для чого потрібен світлофор; продовжувати знайомити дітей з основними кольорами (червоний, зелений, жовтий); розвивати увагу та виховувати інтерес. П’ятниця 15.09.17р. 1.Заняття з мовленнєвого спілкування на тему: «Я крокую по вулиці». 2.Сюжетно – рольова гра «Пішоходи та водії». 3. Бесіда з батьками на тему: «Дитина бере приклад з батьків». 1.Заняття з мовленнєвого спілкування на тему: «Діти на дорозі». 2.Рухлива гра «Кольорові автомобілі». 3. Цільова прогулянка: «По автомістечку». 1.Заняття з малювання на тему: «Знайомтесь – це зебра». 2. Сюжетно-рольова гра «Водії і пішоходи». 3.Бесіда з батьками на тему: «Я знаю правила дорожнього руху».
 16. 16. «Затверджено» завідувач ДНЗ №21 Михно Н.М. Аналіз проведення Тижня знань Правил Дорожнього руху «Ми – за безпеку руху!» Керуючись наказом по ДНЗ №21 від 18.08.17р. №45 «Про проведення місячника безпеки руху: «Увага! Діти на дорозі!» був проведений Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему: «Ми – за безпеку руху!». Cьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. До Тижня знань безпеки Правил Дорожнього руху на тему: “ Ми – за безпеку руху”. Вихователем – методистом Жарою Л.О. розроблено: план – графік проведення Тижня, який включає в себе загальні по закладу заходи, розраховані на всі вікові групи; план – сітку з конкретними заходами у кожній віковій групі – плани затверджені завідувачем закладу. Розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання. Пам’ятки з охорони життя та здоров’я дітей, маршрути прогулянок та екскурсій, складена картотека рухливих, сюжетно – рольових та дидактичних ігор. В кожній віковій групі розміщена просвітницька інформація в куточку для батьків, оформлені куточки безпеки. Метою Тижня була популяризація знань правил дорожнього руху серед дітей та батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо- транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно – масової роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчання приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховання бережливого ставлення до свого життя, закріплення знань, що люди ходять по тротуару, розуміння призначення сигналів світлофора, закріплення значення дорожніх знаків, навчання розрізняти дозволяючі та запобігаючі знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховання у дітейдисциплінованності на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.
 17. 17. У цікавій доступній формі діти здобули необхідну інформацію через проведення занять, спостережень, дидактичних ігор, бесід, рухливих ігор, сюжетно – рольових ігор, моделювання небезпечних дорожніх ситуацій, читання художніх творів, казок, віршів на задану тематику, показ театральної вистави, розгляд ілюстрацій. Звичайно ж, без допомоги батьків ми не можемо досягти значних успіхів. Тому доречним було проведення: інструктажу, консультацій, майстер –класів із батьками старшого дошкільного віку на тему: “Будь уважний!”, зустріч батьків дітей середньої групи за “круглим столом” на тему: ” Ігрові технології в навчанні дітей дошкільного віку з правил дорожнього руху”. Кожен день Тижня було присвячено певній підтемі: - понеділок – “ Транспорт. Його роль в житті людини”; - вівторок – “ Безпечні та небезпечні вулиці і дороги”; - середа – “ Дорожні знаки. Правила дорожнього руху”; - четвер – “Світлофорова наука”; -п’ятниця – “Ми – пішоходи”. Світові дитинства притаманні казковість і фантастичність, барвистість та емоційність. З огляду на це педагоги закладу намагаються перетворити навчання та виховання дітей у цікаву гру чи подорож, прагнучи формувати творчі особистості. Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, заняття – тренінги, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), вікторини, екскурсії, читання художньої літератури, самостійно – художня діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання. Вихователі в цікавій формі планували та проводили заняття з дітьми. Використовували сюрпризні моменти, художнє слово, прислів’я, приказки, які допомагали дітям розуміти відповідальність за збереження свого життя. Вихователі проводили рухливі та сюжетно – рольові ігри, щодо закріплення правил дорожнього руху. З допомогою змістовних бесід, ігор драматизацій вихователі поглиблювали і закріплювали знання дітей про правила дорожнього руху. Слід відмітити змістовну та цікаву музичну розвагу для дітей дошкільного віку на тему: “Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати”, яку підготували і провели музичні керівники Кадюк Н.Г.,Туз О.А. та вихователі старшої групи №2.
 18. 18. Варто визначити, що доречним та цікавим було проведено заняття – розвага на свіжому повітрі для дітей старшої групи №2 на тему: “Будь обережним на дорозі!” Діти, на високому рівні показали свої знання про правила дорожнього руху, дорожні знаки (інформаційно – вказівні, заборонені, попереджувальні, знаки сервісу), добре знають правила поведінки у громадському транспорті, на зупинках, а також добре ознайомлені з правилами обходу громадського транспорту на зупинках. Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила дорожнього руху. Тиждень знань з правил дорожнього руху пройшов на високому рівні.
 19. 19. УКРАЇНА УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №21 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «КАЗКА» Наказ від 18.09.2017року №56 Про підсумки проведення Тижня знань Правил Дорожнього руху В період з 11.09.17р. по 15.09.17р. в закладі було проведено Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему: «Ми – за безпеку руху!» До Тижня знань безпеки Правил Дорожнього руху на тему: “ Ми – за безпеку руху”. Вихователем – методистом Жарою Л.О. розроблено: план – графік проведення Тижня, який включає в себе загальні по закладу заходи, розраховані на всі вікові групи; алан – сітку з конкретними заходами у кожній віковій групі – плани затверджені завідувачем закладу. Розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання. Пам’ятки з охорони життя та здоров’я дітей, маршрути прогулянок та екскурсій, складена картотека рухливих, сюжетно – рольових та дидактичних ігор. В кожній віковій групі розміщена просвітницька інформація в куточку для батьків, оформлені куточки безпеки. Метою Тижня була популяризація знань правил дорожнього руху серед дітей та батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо- транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно – масової роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчання приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховання бережливого ставлення до свого життя, закріплення знань, що люди ходять по тротуару, розуміння призначення сигналів світлофора, закріплення значення дорожніх знаків, навчання розрізняти дозволяючі та запобігаючі знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести ре гулювальника, виховання у дітейдисциплінованності на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.
 20. 20. У цікавій доступній формі діти здобули необхідну інформацію через проведення занять, спостережень, дидактичних ігор, бесід, рухливих ігор, сюжетно – рольових ігор, моделювання небезпечних дорожніх ситуацій, читання художніх творів, казок, віршів на задану тематику, показ театральної вистави, розгляд ілюстрацій. Звичайно ж, без допомоги батьків ми не можемо досягти значних успіхів. Тому доречним було проведення: інструктажу, консультацій, майстер –класів із батьками старшого дошкільного віку на тему: “Будь уважний!”, зустріч батьків дітей середньої групи за “круглим столом” на тему: ” Ігрові технології в навчанні дітей дошкільного віку з правил дорожнього руху”. Кожен день Тижня було присвячено певній підтемі: - понеділок – “ Транспорт. Його роль в житті людини”; - вівторок – “ Безпечні та небезпечні вулиці і дороги”; - середа – “ Дорожні знаки. Правила дорожнього руху”; - четвер – “Світлофорова наука”; - п’ятниця – “Ми – пішоходи”. Світові дитинства притаманні казковість і фантастичність, барвистість та емоційність. З огляду на це педагоги закладу намагаються перетворити навчання та виховання дітей у цікаву гру чи подорож, прагнучи формувати творчі особистості. Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, заняття – тренінги, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), вікторини, екскурсії, читання художньої літератури, самостійно – художня діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання. Вихователі в цікавій формі планували та проводили заняття з дітьми. Використовували сюрпризні моменти, художнє слово, прислів’я, приказки, які допомагали дітям розуміти відповідальність за збереження свого життя. Вихователі проводили рухливі та сюжетно – рольові ігри, щодо закріплення правил дорожнього руху. З допомогою змістовних бесід, ігор драматизацій вихователі поглиблювали і закріплювали знання дітей про правила дорожнього руху.
 21. 21. Слід відмітити змістовну та цікаву музичну розвагу для дітей дошкільного віку на тему: “Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати”, яку підготували і провели музичні керівники Кадюк Н.Г.,Туз О.А. та вихователі старшої групи №2. Варто визначити, що доречним та цікавим було проведено заняття – розвага на свіжому повітрі для дітей старшої групи №2 на тему: “Будь обережним на дорозі!” Діти, на високому рівні показали свої знання про правила дорожнього руху, дорожні знаки (інформаційно – вказівні, заборонені, попереджувальні, знаки сервісу), добре знають правила поведінки у громадському транспорті, на зупинках, а також добре ознайомлені з правилами обходу громадського транспорту на зупинках. Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила дорожнього руху. Тиждень знань з правил дорожнього руху пройшов на високому рівні. Виходячи з вище викладеного та з метою покращення роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму, - наказую: 1. Усім педагогам закладу постійно приділяти належну увагу з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму. 2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на вихователя – методиста Жару Л.О. Завідувач ДНЗ №21 Михно Н.М.
 22. 22. Розвага для дітей старшого дошкільного віку на тему: “Правила руху потрібно малятам твердо усім пам’ятати”
 23. 23. Розвага на свіжому повітрі для дітей старшого дощкільного віку на тему: “Будь обережним на дорозі”
 24. 24. Заняття з аплікації в старшій групі №2 на тему: “Автобус їде по дорозі”
 25. 25. Заняття – подорож для дітей молодшого віку на тему: “Малеча, стій, не вибігай, в м’яча на вулиці не грай”
 26. 26. Цільова прогулянка з дітьми середньої групи на тему: “Дорожня казка”
 27. 27. “Моделювання дорожніх ситуацій” “Перейди дорогу з мамою” “М’яч викотився на дорогу”
 28. 28. Cюжетно – рольові ігри “Водії“ “Переведи маля через дорогу“
 29. 29. Розгляд картин та ілюстрацій
 30. 30. Ігри дітей з будівельними матеріалами “Гараж для автомобілів” “Дорога” старша група №2 молодша група №1
 31. 31. Художня праця Конструювання з паперу “Автобус” “Світлофор” старша група №1 старша група №3
 32. 32. Дидактичні ігри “Склади автомобілі” “Зберемо знаки” молодша група №1 старша група №1
 33. 33. Самостійна діяльність Викладання панно “Розфарбуй транспорт” “Машини нашого міста” середня група молодша група №1 Театралізована діяльність “Нові пригоди Колобка на дорозі” діти старшої групи для молодших дошкільнят
 34. 34. В рухливі ігри залюбки – грають наші малюки
 35. 35. Спостереження “За легковим автомобілем” старша група №1 “За вантажним автомобілем” старша група №2
 36. 36. Робота з батьками “Майстер – клас з батьками дітей Зустріч батьків дітей середньої групи старшого дошкільного віку на тему: за круглим столом на тему: “Будь уважний” “Ігрові технології в навчанні дітей дошкільного віку з правил дорожнього руху”
 37. 37. Куточки для батьків
 38. 38. Правила руху знають малята, Знають, що слід їм запам’ятати, Де переходити треба дорогу, Щоб не зламати ні руку, ні ногу. Де можна гратися і пустувати, На світлофор, як увагу звертати. Правила руху вивчай повсякчас – Будеш веселий, здоровий у нас. Бережіть себе! Адміністрація ДНЗ №21 “Казка”

×