Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ProPowerPoint.Ru
Мандруємо Україною:
екскурсія “ Замки
Львівщини ,”
яку здійснили учні 3-А класу їх
батьки та класний кері...
ProPowerPoint.Ru
Олеський замок
ProPowerPoint.Ru
Історична довідка
Древній Олеський замок – без сумніву, одна із найгарніших прикрас
у скарбниці українськ...
ProPowerPoint.Ru
“Татари зі всіх боків оточили замок. Вони напали
несподівано і підступно. Якуб не знаходив собі
місця. За...
ProPowerPoint.Ru
50 метрів вгору до замку
ProPowerPoint.Ru
Перед екскурсією
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
У залах палацу
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
З галереї – усе, як на долоні…
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
Алеями парку
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
Підгірці
ProPowerPoint.Ru
Кілька фактів з історії
В 1440 р. польський король Владислав Варненчик дарував навколишні
маєтності Янушу...
ProPowerPoint.Ru
Відвідувачам Підгорецького замку часто оповідають про
чарівний привид з трагічною історією. Нібито коридо...
ProPowerPoint.Ru
Липова алея до замку
ProPowerPoint.Ru
А ми побачимо “Білу панну”?
ProPowerPoint.Ru
“Біла панна”
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
У виставковій залі Підгорецького
замку
ProPowerPoint.Ru
Тут цікаво не лише дітям…
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
Тут колись знімали фільм про трьох
мушкетерів
ProPowerPoint.Ru
Костел Воздвиження та святого
Йосипа
ProPowerPoint.Ru
Трохи історії
Це дивовижна пам’ятка, яка з першого погляду
викликає масу приємних вражень.
У 1752 році Ва...
ProPowerPoint.Ru
Золочівський замок-
фортеця
ProPowerPoint.Ru
Історична довідка
Замок-фортеця в Золочеві був зведений у 1634 році на кошти Якуба
Собєського. Замок був ...
ProPowerPoint.Ru
Син Якуба – майбутній король Польщі Ян Собеський (коронований
в 1674 році) відновив Золочівський замок за...
ProPowerPoint.Ru
Особлива гордість Золочівського замку – туалети, що в ті часи це
було рідкістю. У замку їх побудовано шіс...
ProPowerPoint.Ru
Зараз ми переступимо поріг
палацу…
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
Тут цікаво і дорослим, і малим…
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
А чого вартий обід в трапезній
замку!
ProPowerPoint.Ru
Усім гостям – Вірчі грамоти!
ProPowerPoint.Ru
ProPowerPoint.Ru
Такою захоплюючою була ця мандрівка
великою класною родиною!
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Мандруємо Україною [3-А клас]

Екускурсії ТСШ№5

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Мандруємо Україною [3-А клас]

 1. 1. ProPowerPoint.Ru Мандруємо Україною: екскурсія “ Замки Львівщини ,” яку здійснили учні 3-А класу їх батьки та класний керівник Дідух Лідія Юріївна 21 жовтня 2017 року
 2. 2. ProPowerPoint.Ru Олеський замок
 3. 3. ProPowerPoint.Ru Історична довідка Древній Олеський замок – без сумніву, одна із найгарніших прикрас у скарбниці української та європейської історії. Будівлю вважають однією із найстаріших фортець України часів Київської Русі. Перші історичні згадки про замок сягають ще 1327 року. Історики припускають, що замок побудував один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Лев або ж Андрій. У всі наступні століття за Олеський замок точилася запекла боротьба. Спершу – між Литвою та Польщею. У 1340 році будівля перейшла до великого князя литовського Любарта, а вже через чверть століття його відвоював король Казимир Великий. Зазнав замок і численних татарських набігів, та неодноразово відбудовувався тамтешніми жителями. У 1605 році замок внаслідок декількох шлюбних союзів між заможними родинами отримує ще одного славнозвісного власника – руського магната Івана Даниловича. А у 1629 році внаслідок шлюбу доньки Даниловича та шляхтича Якуба Собешина в Олеському замку народжується майбутній польський король – Ян ІІІ Собеський. Ось як про це розповідає легенда…
 4. 4. ProPowerPoint.Ru “Татари зі всіх боків оточили замок. Вони напали несподівано і підступно. Якуб не знаходив собі місця. За вікном, у час страшної негоди і зливи, точилась битва за його фортецю. А тут, у сусідній кімнаті, в дружини почались перейми. Сьогодні мав народитись його син, якого назвуть Яном. Нарешті немовля закричало в руках повитухи. Баба якраз клала його на мармуровий стіл, аж раптом страшний звук пронизав увесь замок. Грім був настільки сильним, що дехто з прислуги втратив слух. А величезний мармуровий стіл, на якому лежало немовля, розколовся навпіл…”
 5. 5. ProPowerPoint.Ru 50 метрів вгору до замку
 6. 6. ProPowerPoint.Ru Перед екскурсією
 7. 7. ProPowerPoint.Ru
 8. 8. ProPowerPoint.Ru У залах палацу
 9. 9. ProPowerPoint.Ru
 10. 10. ProPowerPoint.Ru З галереї – усе, як на долоні…
 11. 11. ProPowerPoint.Ru
 12. 12. ProPowerPoint.Ru Алеями парку
 13. 13. ProPowerPoint.Ru
 14. 14. ProPowerPoint.Ru Підгірці
 15. 15. ProPowerPoint.Ru Кілька фактів з історії В 1440 р. польський король Владислав Варненчик дарував навколишні маєтності Янушу Підгорецькому. В руках Підгорецьких село було майже двісті років. В 1633 р. Підгірці відкупив гетьман великий коронний Станіслав Конецпольський (1594-1646), власник сусідніх Бродів і майбутній розбудовник підгорецького замку. В 1773 р. в Підгірцях народився Евзебіуш Словацький, батько всесвітньовідомого поета Юліуша Словацького і професор Кременецького ліцею. Дід поета і батько професора Якуб Словацький був адміністратором Підгорецького замку за Жевуських. Припускають, що великий мурований у французькому стилі побудований для гетьмана Конецпольського у 1635-1640 рр. швидше за все французьким військовим інженером Гійомом ле Вассером де Бопланом (Beauplan). Триповерховий палац спорудив, мабуть, королівський архітектор Андреа Дель Аква (Andrea dell'Aqua). А. дель Аква трохи пізніше виконає ще одне замовлення Конецпольського - замок в Бродах. Оздоблювальні роботи в Підгірцях тривали ще 20 років і завершилися вже після смерті гетьмана, за його дітей і онуків. Підгорецький замок - архітектурний смаколик європейського рівня, чудове поєднання магнатської резиденції і оборонної фортеці.
 16. 16. ProPowerPoint.Ru Відвідувачам Підгорецького замку часто оповідають про чарівний привид з трагічною історією. Нібито коридорами замку блукає чарівна жінка, більш відома як «Біла панна». За переказами це один з власників палацу вбив власну дружину та замурував до стіни. Тому століттями дівчина ходить замком та благає християнського обряду поховання. Було це 400 років тому. Граф Вацлав Ржевуський, багатий та дратівливий, взяв у дружини молодшу за себе на 40 років красуню Марiю. Та погодилась на такий шлюб через зубожіння власної родини. Часто тікаючи від нелюбого чоловіка в парк, закладений ще родиною Конєцпольських, Марія скаржилась на долю квітам та пташиному співу. А старий граф ревнував юну красуню до гостей і навіть слуг, випрошуючи її кохання. Одного дня графиня не повернулась з прогулнки – пішли чутки, що старий чи то вбив дружину, чи то замурував живою, і ще довго було чути її стогін… Біла панна нагадує про свою присутність легким подихом, мерехтливим стогоном, несподіваним вітерцем. Не так давно легенда Підгорецького замку про Білу пані вважалася лише вигадкою, та під час однієї з фотосесій випадково зняв біля підземелля загадковий силует жінки, який не зникав після серії знімків.
 17. 17. ProPowerPoint.Ru Липова алея до замку
 18. 18. ProPowerPoint.Ru А ми побачимо “Білу панну”?
 19. 19. ProPowerPoint.Ru “Біла панна”
 20. 20. ProPowerPoint.Ru
 21. 21. ProPowerPoint.Ru У виставковій залі Підгорецького замку
 22. 22. ProPowerPoint.Ru Тут цікаво не лише дітям…
 23. 23. ProPowerPoint.Ru
 24. 24. ProPowerPoint.Ru
 25. 25. ProPowerPoint.Ru Тут колись знімали фільм про трьох мушкетерів
 26. 26. ProPowerPoint.Ru Костел Воздвиження та святого Йосипа
 27. 27. ProPowerPoint.Ru Трохи історії Це дивовижна пам’ятка, яка з першого погляду викликає масу приємних вражень. У 1752 році Вацлав Ржевуський видав указ почати спорудження усипальниці. У 1766 році роботи були завершені. Так і почав своє існування Римо- католицький костел Воздвиження та святого Йосипа. Головним архітектором був Романус. Костел побудований у пишному стилі бароко. Будівля відображає велич і силу: варто лише поглянути на портик із 14 колон. Біля зеленого купола розміщені фігури восьми святих. Але, на превеликий жаль, одна із них не збереглася до наших днів. Зараз це діючий костел греко-католицької громади.
 28. 28. ProPowerPoint.Ru Золочівський замок- фортеця
 29. 29. ProPowerPoint.Ru Історична довідка Замок-фортеця в Золочеві був зведений у 1634 році на кошти Якуба Собєського. Замок був побудований за голландським принципом оборонних споруд. Він складався з оборонних стін у вигляді квадрата 135 на 135 метрів і внутрішнього двору з розкішними житловими приміщеннями у вигляді квадрата 110 на 110 метрів. Форма фортеці- бастіону дозволяла розмістити гармати так, щоб охопити всі сторони. Збудовано твердиню на зразок цитаделі бастіонового типу. Вона являє собою подовжений чотирикутник, оточений високими валами, укріплений ззовні тесаними кам‘яними плитами. Замок був оточений глибоким ровом. В‘їздна брама мала колись також звідний міст. Турки та татари неодноразово намагалися взяти штурмом Золочівську фортецю – й щоразу безуспішно. Тільки в 1672 році їм це вдалося зробити. Неприступну твердиню було захоплено та зруйновано після шестиденної облоги турецької армії на чолі з пашею Капуданом.
 30. 30. ProPowerPoint.Ru Син Якуба – майбутній король Польщі Ян Собеський (коронований в 1674 році) відновив Золочівський замок за три роки. Він став потужною військовою фортецею та королівською резиденцією. У 1675 році Золочівський замок витримав штурм татарської армії під проводом хана Аджі-Гірея. На подвір‘ї знаходиться двоповерховий житловий корпус – палац в стилі ренесансу. Надбрамний корпус і господарські будівлі розташовані по периметру подвір‘я на західній і південній куртинах. Покої королівської сім’ї розташовувалися у великому двоповерховому палаці, обладнаному системою опалення і навіть каналізацією. Чотири каміна на першому поверсі обігрівали все палацові кімнати. Пан і пані мали окремі кімнати. Вікна з покоїв пані виходили на зовнішній бік, де була охорона, бо саме з цього боку в стіні було зроблено потайні сходи до скарбниці. А ключі від скарбниці носила при собі саме пані. За порадами тогочасних архітекторів, між двома половинами був прохід, аби у пана роги не виросли.
 31. 31. ProPowerPoint.Ru Особлива гордість Золочівського замку – туалети, що в ті часи це було рідкістю. У замку їх побудовано шість (уціліли до наших днів). Туалети мають хитру систему зливу: з даху до унітазів було підведено ринву, і нечистоти змивалися стічними водами прямо у вигрібну яму. Це була одна з перших каналізаційних систем. В 1690-х роках дружина Яна Собеського – Марія Казимира Луїза де Гранж д’Арк’єн частенько усамітнюється в Золочеві. Саме тоді, завдяки пануванню моди на все східне, з‘являється незвичний для Галичини Китайський палац. Будівля не має в собі східних рис, але фантазія місцевих зодчих, які, звичайно, жодного разу не були за Китайським муром, породила унікальну та вишукану будівлю. За радянської влади з 1939 року Золочівський замок служив в’язницею НКВС, в якій замучили на смерть та стратили безліч людей. На згадку про жертви НКВС неподалік від замку в 1995 році звели невеличку каплицю (авторський колектив каплички- пам’ятника — архітектор Василь Каменщик, скульптор Теодозія Бриж, художники Євген і Ярема Безніски).
 32. 32. ProPowerPoint.Ru Зараз ми переступимо поріг палацу…
 33. 33. ProPowerPoint.Ru
 34. 34. ProPowerPoint.Ru Тут цікаво і дорослим, і малим…
 35. 35. ProPowerPoint.Ru
 36. 36. ProPowerPoint.Ru А чого вартий обід в трапезній замку!
 37. 37. ProPowerPoint.Ru Усім гостям – Вірчі грамоти!
 38. 38. ProPowerPoint.Ru
 39. 39. ProPowerPoint.Ru Такою захоплюючою була ця мандрівка великою класною родиною!

  Be the first to comment

  Login to see the comments

Екускурсії ТСШ№5

Views

Total views

182

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

86

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×