Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Майстер клас Серпуховітіна Т.І.

23 views

Published on

«Формування творчої особистості вчителя та учня в умовах впровадження нового стандарту освіти та інноваційних технологій»

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Майстер клас Серпуховітіна Т.І.

 1. 1. Майстер-клас на тему: «Формування творчої особистості вчителя та учня в умовах впровадження нового стандарту освіти та інноваційних технологій» Серпуховітіна Тетяна Іванівна, КЗ” Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6”
 2. 2. Сучасне суспільство має особливо гостру потребу в самостійних, творчих, інтелектуальних особистостях. На допомогу вчителю приходять інтерактивні методи навчання. Вони полягають у тому, що навчальний процес відбувається завдяки активній взаємодії всіх учнів на уроці, де учень і учитель - рівноправні партнери. Вчитель є організатором процесу навчання і консультантом. Він взаємодіє і співпрацює разом з учнями ,де учні беруть на себе взаємну відповідальність за результат. Забезпечення повноцінного формування особистості залежить не від мовчазного слухання пояснення вчителя,а в груповій та колективній роботі на уроці, роботі в парах,досліджень та доводження своєї думки без страху критики.
 3. 3. Створення позитивного настрою Психогімнастика «Я – сонце» - Діти, давайте привітаймося з сонячними промінцями і перетворимося на маленькі сонечка. «Я – маленьке Сонце. Я прокидаюся, вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюсь вільно і урочисто. Я – велика Куля. В мені багато тепла і світла. Я – велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я посміхаюсь від щастя дарувати тепло.» (Діти сидять навпочіпки, піднімаються, імітують рухи, описують коло навколо себе, руками від себе показують проміння, усмішку). - Діти, який у нас став настрій? ( Так, веселий, тому що ми дарували тепло, добро, любов). - Яким кольором ви б намалювали веселий настрій? - Покладіть долоньку на груди один одному і подумки побажайте один одному добра.
 4. 4. Привітання в колі друзів (з використанням комунікативних вправ) “Підніми настрій”. Кожен по черзі розповідає про свій настрій,який він. Якщо у когось настрій сумний,всі по черзі “ піднімають ” настрій товаришу за допомогою жестів, пози, міміки,лагідних слів,звуків,вірша чи пісні. “Кому і за що” Діти передають іграшку чи квітку і кажуть,кому і за що дарують її .
 5. 5. Ситуаційна гра «Дії під час пожежі» ( робота в групах)
 6. 6. І група" Сонячні зайчики“ ІІ група" Метелики" ІVгрупа " Бджілки" ІІІ група"Кульбабки“
 7. 7. Гра « Піжмурки». (Відшукай слова у рядку) Загадкалинаспівниколь оровийоржабказкарусел ьонародинамистоліттяли нкаченяткозенявчитьмя непокоїлась
 8. 8. Фотоаппарат
 9. 9. Правила гри Об‘єднатись у групи. Запам‘ятати і записати слова в тому порядку,в якому вони будуть з’являтись на екрані. Переможе команда,яка запише правильно всі слова.
 10. 10. Робота в парах. Вогонь – це друг чи ворог? Наведіть приклади.
 11. 11. Методика рольової гри Головна мета її – розвивати здібності школярів, прищеплювати уміння приймати правильні рішення. У рольових іграх виявляються особистість учня, його здібності та перспективи на майбутнє.
 12. 12. Сценка «Пригода у лісі»
 13. 13. Гра «Телефон 101» Як викликати пожежників? 1. Набери номер телефона 101. 2. Чітко назви адресу, номер будинку, де сталася пожежа.
 14. 14. Інсценування казки.
 15. 15. «Асоціативний кущ» Прийом використовується на етапі актуалізації або рефлексії. На дошці пишеться головне слово теми, а навколо — всі слова й фрази, що асоціюються з темою, потім між ними встановлюються зв’язки, виділяються аспекти, щодо яких потрібна додаткова інформація.
 16. 16. «Асоціативний кущ»
 17. 17. «Займи позицію» Розміщаю плакати в протилежних кінцях класної кімнати. На одному написано «Згоден (за/так)», на іншому – «Не згоден (проти/ні), на третьому – «Не визначився (інше)». На плакатах можна викласти протилежні позиції щодо проблеми. Повідомляю тему і правила проведення вправи. Учні, залежно від своєї думки з обговорюваної проблеми,стають біля відповідного плакату. Даю кілька хвилин на підготовку та обґрунтування своєї позиції. Вислуховую різні точки зору всіх бажаючих учнів. Запитую, чи не змінив хтось із дітей своєї думки, чи не бажає перейти до іншого плакату? Якщо такі бажаючі є, варто попросити їх обґрунтувати причини зміни своєї позиції. Прошу учасників назвати найпереконливіші аргументи своєї сторони та сторони опонентів.
 18. 18. «Чи завжди добро перемагає зло?» Так Ні Не визначився
 19. 19. “ Авторське крісло “
 20. 20. Технологія несе в собі реалізацію підвищення самооцінки учнів. Вона виконується в такий спосіб: учитель поступається місцем педагога у класі на користь учня, який іде виголошувати доповідь (реферат, замітку та ін.). Учень, перебуваючи на місці педагога, відчуває себе достойним високої посади. Це підвищує не тільки самооцінку, а й бажання покращувати свої знання.
 21. 21. Пофантазуйте -Спробуйте придумати оповідання про цікавий випадок, що трапився з твоїм песиком або кошеням.
 22. 22. Яку казку побачив би я?
 23. 23. Теми для роздумів: “ Мій улюблений мешканець акваріума. ”. “ Про що ти мрієш…”. “ Про що мріє бурулька…”. “ Розповім вам, як ми з татом ходили на річку. ”. “ Розповім я вам, як я відпочивав влітку. ”. “ Чому я люблю ранок. ”. “ Про що сперечаються вітер з сонечком. ”. “ Що можна побачити в калюжі. ”. “ Ти опинився в країні ліліпутів. Твої дії. ”. “ Ти зустрів іноземця. Поспілкуйся з ним. ”. “ Про що ти мрієш. ”. “ Зазерни в дзеркало і скажи собі добрі слова. ”. “ Хто радів разом зі мною. ”. “ Хто мені дякував і за що. ”.
 24. 24. «Метод образного бачення» Це емоційно-образне дослідження об'єкта. Учень, подивившись на число, фігуру, слово, знак або реальний об'єкт, повинен намалювати побачені в них образи, описати, на що вони схожі.
 25. 25. «Метод образного бачення» На що схожі хмаринки?
 26. 26. Ранок,мов…
 27. 27. Вітерець,як…
 28. 28. Соняшник,наче…
 29. 29. Річка,наче…
 30. 30. День,як…
 31. 31. Метод «Якби...». Що відбудеться, якщо в світі: зникнуть птахи;  хижаки стануть травоїдними; зникнуть числа або слова; всі люди переселяться на Марс.
 32. 32. Методи “Мікрофон” та “Незакінчене речення” «На сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було...»
 33. 33. Список використаних джерел Література: Буквар: підруч. для 1 кл. загальноосв. навч. закл./ М.С. Вашуленко, О.В.Вашуленко. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 152

×