Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ПРО ЗДОРОВ’Я І ПОВНОТУ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ
ВЧИТЕЛЯ. ДЕКІЛЬКА СЛІВ ПОРО РАДІСТЬ ПРАЦІ.
«Любі друзі, — сказала вона, — я йду тому, що праця в
школі не була моєю улюбленою справою. Я не
знаходила в цій роботі за...
Але як берегти серце й нерви? Не відвертатися ж
від усього того, що вимагає особистого емоційного
ставлення, не виховувати...
Наша робота — це робота серця й нервів, це
буквально щоденна й щогодинна витрата
величезних душевних сил. Наша праця — це
...
АЛЕ ЯК ЖЕ ВИХОВУВАТИ В СОБІ ЦЕ УМІННЯ?
Замість того щоб примушувати себе стримувати
збудження, знайдіть діяльність, яка по...
Особливістю праці педагога є
чергування періодів великої
напруженості розумових зусиль з
періодами порівняно спокійними.
Більше порад від Василя Сухомлинського:
Василь Сухомлинський, "Сто порад учителеві"
Книга "Сто порад учителеві" написана р...
ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Школа- не комора знань, а світоч розуму. Усі діти
не можуть мати однакові здібності. І найважливіше
завдан...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

"Про здоровя і повноту духовного життя вчителя. Декілька слів про радість праці"

99 views

Published on

"Про здоровя і повноту духовного життя вчителя. Декілька слів про радість праці"

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

"Про здоровя і повноту духовного життя вчителя. Декілька слів про радість праці"

 1. 1. ПРО ЗДОРОВ’Я І ПОВНОТУ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ ВЧИТЕЛЯ. ДЕКІЛЬКА СЛІВ ПОРО РАДІСТЬ ПРАЦІ.
 2. 2. «Любі друзі, — сказала вона, — я йду тому, що праця в школі не була моєю улюбленою справою. Я не знаходила в цій роботі задоволення. Вона не давала мені ніякої радості. Це біда, це трагедія мого життя. Кожний день був днем чекання: швидше б закінчилися уроки, зник би цей гамір, швидше б залишитися на самоті. Ви дивуєтеся: жінці 45 років, і вона вже йде від праці, адже в неї ще квітуче здоров’я. Ні, не квітуче в мене здоров’я. Воно надірване. І надірване тим, що праця не давала мені радості. У мене дуже хворе серце. Раджу вам, молодим: перевірте самі себе, якщо праця не дає вам радості, йдіть із школи, влаштуйте себе в житті правильно, знайдіть улюблену справу. Інакше роки праці стануть для вас пеклом».
 3. 3. Але як берегти серце й нерви? Не відвертатися ж від усього того, що вимагає особистого емоційного ставлення, не виховувати ж у собі байдужість. Тут насамперед треба враховувати специфічні професійні умови нашої праці.
 4. 4. Наша робота — це робота серця й нервів, це буквально щоденна й щогодинна витрата величезних душевних сил. Наша праця — це повсякчасна зміна ситуацій, що викликає то посилене збудження, то гальмування. Тому вміння володіти собою, тримати себе в руках — одне з найбільш необхідних умінь, від якого залежать і успіх діяльності педагога, і його здоров’я.
 5. 5. АЛЕ ЯК ЖЕ ВИХОВУВАТИ В СОБІ ЦЕ УМІННЯ? Замість того щоб примушувати себе стримувати збудження, знайдіть діяльність, яка покаже зовсім в іншому світлі те, що викликає збудження, роздратування, примушує тримати пружину гальмування в стиснутому стані. Зробіть неприємне, дратуюче — смішним, і ви станете повновладним володарем думок і почуттів колективу. Другий засіб знімати збудження й роздратування, послаблювати пружину гальмування — це гумор.
 6. 6. Особливістю праці педагога є чергування періодів великої напруженості розумових зусиль з періодами порівняно спокійними.
 7. 7. Більше порад від Василя Сухомлинського: Василь Сухомлинський, "Сто порад учителеві" Книга "Сто порад учителеві" написана російською мовою протягом 1965 - 1967 років. Уривки з роботи друкувалися російською мовою в журналі “Народное образование” (1969, №5,6,9) й українською мовою в ряді номерів газети “Радянська освіта” у 1971 та 1972 роках. У повному об’ємі вперше опублікована українською мовою у 1976 році в другому томі п’ятитомного видання вибраних творів педагога.
 8. 8. ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ.
 9. 9. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Школа- не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей. В. О. Сухомлинський

×