Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Дзюба В. розвиток зв'язного мовлення

410 views

Published on

розвиток зв'язного мовлення

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Дзюба В. розвиток зв'язного мовлення

 1. 1. 1 Розвиток звРозвиток зв’’язногоязного мовленнямовлення
 2. 2. Мовлення – це спілкування за допомогою мовних засобів
 3. 3. СтилСтилі мовленняі мовлення
 4. 4. Розмовний стильРозмовний стиль Використовується у побуті. Його мета – спілкування. Висловлювання вільне, емоційне. Характеризується вживанням емоційно забарвлених слів, наявністю питальних і окличних речень.
 5. 5. Художній стиль Використовується у художніх творах. Мета – намалювати живу картину, зобразити предмет, подію, передати почуття. Висловлювання образні, емоційні. Вживаються емоційно забарвлені слова.
 6. 6. Науковий стиль Використовується в науці і техніці. Мета – передати наукові знання, наукову інформацію. Висловлювання точні, аргументовані неемоційні. Вживаються терміни, складні речення тощо.
 7. 7. Публіцистичний стиль Використовується у суспільному житті. мета – вплинути на читача і слухача, тобто у чомусь їх переконати, до чогось закликати. Висловлювання актуальні, яскраві, закличні. Для текстів цього стилю характерне поєднання книжних і розмовних засобів, використання емоційних виразів, звертань.
 8. 8. Офіційно-діловий стиль Використовується в офіційних, службових відносинах. Мета – повідомити інформацію, дати вказівку, рекомендації практичного характеру. Висловлювання точні, емоційно забарвлені слова не вживаються. Використовуються книжні та офіційні слова, переважають розповідні речення.
 9. 9. Підсумок Назви стилів Де використовуються Висловлювання Розмовний У побуті Розмови на побутові теми, лист до близьких людей Науковий У науці і техніці Наукова лекція, доповідь, підручник Художній У художній літературі Вірш, оповідання, казка, повість, п’єса Публіцистичний У суспільному житті Промова, виступ, газетна стаття Офіційно-діловий У офіційних, службових відносинах Документи, закони, оголошення
 10. 10. Типи мовленняТипи мовлення
 11. 11. Опис – тип мовлення, в якому описуються ознаки предмета мовлення
 12. 12. Опис Портрет – опис зовнішності людини. Пейзаж – опис природи. Інтер’єр – опис приміщення.
 13. 13. Портрет
 14. 14. Пейзаж
 15. 15. Інтер’єр
 16. 16. Опис песика Дружок – це собачка, якого мені подарували на день народження. Йому лише декілька місяців. Дружок невеликий, шерсть у нього чорна, хвиляста. Хвіст і довгі вуха – кудлаті. Мордочка у Дружка кумедна: маленький носик і, як намистинки, чорні очки. Оскільки Дружок ще маленький, то ніжки в нього теж маленькі і короткі. Коли він біжить, то здається, ніби котиться шерстяний клубочок. Песик дуже любить цукерки, і коли отримує ці ласощі, то, з’ївши, весело махає хвостиком.
 17. 17. Розповідь – це висловлювання, у якому йдеться про послідовні дії предмета
 18. 18. Роздум – тип мовлення, в якому формулюється і доводиться якась думка
 19. 19. Спробуй сам!
 20. 20. Визначте стиль поданого тексту. Доведіть, що цей уривок-розповідь з елементами опису природи. Рибалки пристали до берега і позносили мережі, неводи й посуд на плисковату піскувату пересип. Пересип була дуже піскувата і слалася, неначе біла стрічка, понад морем, одділяючи здорове солоне озеро од моря і од лиману. Те озеро було колись затокою моря; морська хвиля насипала вузьку пересип і неначе греблею одділила здорове, на верстов двадцять, озеро од моря і од лиману. Крутий далекий берег озера, що, мабуть, був колись берегом моря, стояв у тумані, неначе стіна, вкритий зеленою травою; під ним зеленіли очерети та оситняги, скільки можна було скинути оком.
 21. 21. Напишіть твір-опис зовнішності людини на одну із запропонованих тем, попередньо склавши план: • Дай, бабусю, поцілую сивину твого волосся... • Мій дідусь • Чи є в світі що миліше за мамині очі? • Отакий у мене друг • Вчителько моя, зоре світова... • Найповажніша мною людина
 22. 22. Дякую за увагу!

×