Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Теглівець О. шевченко художник

232 views

Published on

шевченко

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Теглівець О. шевченко художник

  1. 1. Т.Г.Шевченко - художникТ.Г.Шевченко - художник
  2. 2. Під час навчання в Академії Шевченко регулярно буває на літературних вечорах - у поета Нестора Кукольника (1809-1868) і музичних - у Михайла Глинки (1804-1857). Він не пропускає практично жодної театральної прем'єри, із захватом пише про гастролі в Петербурзі балерини Марії Тальоні, створює портрет знаменитої в той час французької співачки Поліни Віардо. Шевченко одержує високі бали за малюнки й етюди з натури, двічі його композиції вдостоюються срібної медалі. У полотнах Рембрандта Шевченко шукає таємниче життя світла, його моделюючу силу. За глибоке розуміння виразних можливостей світлотіні сучасники назвали його “російським Рембрандтом”. Ще студентом він зробив олівцем свій портрет зі свіч у дусі Фердинанда Боліючи- найбільш талановитого учня в майстерні Рембрандта.
  3. 3. ““КАТЕРИНА”КАТЕРИНА”  Назва картини „Катерина” походить відНазва картини „Катерина” походить від однойменної поеми, написаної Шевченкомоднойменної поеми, написаної Шевченком чотирма роками раніше. Про те, що картиначотирма роками раніше. Про те, що картина створена за мотивами поетичного твору,створена за мотивами поетичного твору, писав сам автор у листі до Г.Тарновського.писав сам автор у листі до Г.Тарновського. Очевидно, повернутися до теми покриткиОчевидно, повернутися до теми покритки Шевченка спонукало те, що в 1842 році вінШевченка спонукало те, що в 1842 році він став свідком ситуації, яка, щоправда, встав свідком ситуації, яка, щоправда, в міському різновиді, повторювала ситуацію,міському різновиді, повторювала ситуацію, уже витворену уявою поета: мічман зваблюєуже витворену уявою поета: мічман зваблює дівчину і від’їжджає, залишаючи її вагітною.дівчину і від’їжджає, залишаючи її вагітною.
  4. 4. Всі полотна зібрані за данимиВсі полотна зібрані за даними адресами:адресами: КиївКиїв Національний музей Тараса Шевченко Національний художній музей України (e-mail: namu@i.com.ua) РосіяРосія Державний Ермітаж Державний Російський музей Зміст

×