Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

літературно мистецький серпень2015

1,518 views

Published on

літературно мистецький серпень2015

Published in: Art & Photos
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

літературно мистецький серпень2015

 1. 1. Лiтературно-мистецький календар КАЛЕНДАР ПІДГОТУВАВ ІНФОРМАЦІЙНО- БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВІДДІЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ЮНАЦТВА ІМ.Б. ЛАВРЕНЬОВА Серпень 2015
 2. 2. 11 серпня - 75 років від дня народження ВОЛОДИМИРА ГРИГОРОВИЧА ЧУПРИНИ (1940) Народний художник України, мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України, який народився і працює на Херсонщині. Природа України подарувала йому немало сюжетів для творів. У роботах митця переважають мотиви Дніпробузького лиману (село Станіслав), де він має власну майстерню. Є автором серій робіт "Краєвиди Криму", "Лиман в Станіславі", "Херсонський степ", "Моршин зимовий" та ін. Мотиви природи нерідко поєднуються з творами архітектури (серія робіт "Стара архітектура України"). У жанрі натюрморту відомі композиції "Віночок над лиманом", "Лиманський натюрморт", "На вікні", "Паски мого дитинства" та ін. Як мистецтвознавець випускає каталоги робіт художників, під його редакцією виходять художні альбоми. Лауреат міжнародного рейтингу популярності "Золота Фартуна" (2001), академік Каліфорнійської академії наук, освіти і мистецтва. Твори художника зберігаються у багатьох музеях і приватних колекціях України та Європи.
 3. 3. 13 серпня - 85 років від дня народження ВЛАДЛЕНА ОПАНАСОВИЧА ВАГАНОВА (1930-1999) Художник, член Спілки художників України, який 40 років працював на Херсонщині. Творча індивідуальність митця об'єднала в собі два яскравих таланти - графічний і живописний. З-під різця графіка вийшли серії "На батьківщині Шевченка", "На будівництві Каховського магістрального каналу", "Придніпровські мотиви". В своїх графічних аркушах піднімав соціальні теми, створюючи портрети робітників, ветеранів Великої Вітчизняної війни, відображав середовище, в якому живе і працює людина. Лірична основа, що виявляється в низці графічних аркушів, таких як, "Біля джерела", "На пленері", "Біля моря", знайшла своє природне продовження в живописних полотнах "Весна у гідропарку", "Струмок". Його творча спадщина широко і відверто відззеркалила багату історію Придніпровського краю.
 4. 4. 19 серпня – 235 років від дня народження П’ЄРА ЖАНА БЕРАНЖЕ (1780-1857) Французький поет, пісняр, відомий сатиричними творами. Поетичний талант Беранже виявився в жанрі пісень, який під його пером став художньо досконалим. Поет створив пісню-марш, пісню-заклик, пісню-памфлет, сатиричну пісню, публіцистичну, елегійну, любовно-еротичну ("Місіонери", "Маркіз де Карабас", "Молитва епікурейця", "Весна й осінь", "Вино і Лізетта", "Моя бабуся", "Народна пам’ять", "Друзям міністрам" та ін.). Беранже — один із зачинателів реалістичної літератури у Франції. Його поезія увібрала найкращі риси романтичного мистецтва.
 5. 5. 22 серпня – 95 років від дня народження РЕЯ ДУГЛАСА БРЕДБЕРІ (1920-2012) Американський письменник. Традиційно вважається класиком наукової фантастики. Автор близько 400 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п'єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв. Всесвітня слава прийшла після публікації збірки фантастичних оповідань "Марсіанські хроніки". Іншою значною книгою став роман-антиутопія "451° за Фаренгейтом". Є автором романів "Кульбабове вино", "Літо, прощавай! ", "І насувається біда" та ін. Талант письменника з найбільшою силою проявляється в жанрі новели. Сотні написаних ним оповідань включені в такі збірники: "Людина в картинках", "Золоті яблука Сонця", "Ліки від меланхолії", "Машина щастя", "Найкраще у Бредбері", "К значить космос", "Про тіло електричне я співаю" та ін. Лауреат Пулітцерівської премії (2007) «за визначну, плідну і глибоко впливову кар'єру як незрівнянного автора наукової фантастики і фентезі».
 6. 6. 23 серпня - 135 років від дня народження ОЛЕКСАНДРА СТЕПАНОВИЧА ГРІНА (справж. – Гриневський) (1880-1932) Російський письменник, представник романтичного реалізму. Одним із кращих творів вважається символічна повість- феєрія "Пурпурові вітрила" (1923). Автор романів "Блискучий світ", "Та, що біжить по хвилях", "Джесі і Моргіана", "Дорога в нікуди" та оповідань "Ганебний стовп", "Сто верст по річці", "Марат", "До Італії", "Цегла та музика", "Акварель" та ін. Поряд з прозою писав ліричні вірші, віршовані фейлетони, байки. Друкував у газетах і журналах нариси й оповідання побутового змісту. Останньою книгою була "Автобіографічна повість". В Україні за мотивами його творів знято кінокартини "Остання ставка містера Еніока", "Золотий ланцюг", "Луна", "Дорога в нікуди", "Геллі і Нок".
 7. 7. 25 серпня – 75 років від дня народження МАРІЇ МИХАЙЛІВНИ ВЛАД (справж. - Ганцяк) (1940) Українська письменниця, член Національної спілки письменників України. Авторка трьох прозових книжок, численних ліричних та релігійних збірок. Поезії та статті друкувалися в багатьох країнах світу. Творчі набутки сягають 10 збірок і понад 200 літературних творінь (вірші й поеми, новели й оповідки), численні публіцистичні дослідження. Автор поетичних збірок "Грають в дримби вітри", "Живиця", "Мелодії травня", "Віно", "Чиста злива", "Час пробудження птиць", "Мова полонин", "Біла днина", "Вірші та поеми". Лауреат премії "Благовіст" за книжку новел релігійно-етичної тематики "Який цей світ" (2003), дипломантка конкурсу "Коронація слова" за роман "Святий Йосиф Обручник" (2009).
 8. 8. 28 серпня – 90 років від дня народження АРКАДІЯ НАТАНОВИЧА СТРУГАЦЬКОГО (1925-1991) Російський письменник, сценарист, перекладач. У співавторстві з братом Борисом Стругацьким (1933–2012) створив кілька десятків творів, що вважаються класикою сучасної наукової та соціальної фантастики. Автор романів, повістей та оповідань "Країна багрових хмар", "Шлях на Амальтею" "Світ полудня" , "Стажери", "Спроба втекти", "Далека Райдуга", "Понеділок починається в суботу", "Гидкі лебеді", "Повернення", "Заселений острів", "Малюк", "Хлопець з пекла", "За мільярд років до кінця світу", "Шість сірників" та ін. Незважаючи на міцний творчий союз, брати Стругацькі писали й окремо один від одного. Аркадій Стругацький під псевдонімом С. Ярославцев написав бурлескну казку "Експедиція в пекло", а також повісті "Подробиці життя Микити Воронцова" та "Диявол серед людей".
 9. 9. 30 серпня - 65 років від дня народження ОЛЕКСАНДРА МИКОЛАЙОВИЧА БЕРЕЖНОГО (1950-2009) Художник, який працював на Херсонщині. Результатом плідної праці став ряд яскравих мальовничих циклів у техніці акварельного та олійного живопису "У горах моє серце…", "Гімалаї - 82", "Середземномор’я", "Олешківський ліс", "Квіти мого саду", "Херсон – місто корабелів", гіперсерія "Херсонські акварелі", до якої увійшли 300 міських пейзажів старого Херсона. Участь у морських регатах по Атлантиці відгукнулася мотивами морської стихії в роботі "Барк Товариш". Найбільший успіх в портреті прийшов з роботами «Катя. Портрет дочки», «Оленка», «Автопортрет. Ель-Гіза». Член Національної спілки художників України (1976). Лауреат обласної премії ім. І. Кулика (1982), учасник багатьох республіканських, закордонних та обласних виставок. Багато робіт розміщені в Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка, дирекції виставок Національної спілки художників України, а також приватних колекціях України та зарубіжних країн.

×