Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Воркшоп з напрацювання концепцій облаштування громадського простору в Ладижині. концепція №2

261 views

Published on

Концепція облаштування нових громадських просторів у Ладижині Вінницької області. В рамках проекту "Лабораторія Міського Простору" http://prolab.in.ua/

Published in: Leadership & Management
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Воркшоп з напрацювання концепцій облаштування громадського простору в Ладижині. концепція №2

 1. 1. GSPublisherVersion 0.7.100.100 ВОРКШОП З НАПРАЦЮВАННЯ КОНЦЕПЦІЙ ОБЛАШТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПРОСТОРУ в Ладижині ЛАБОРАТОРІЯ МІСЬКОГО ПРОСТОРУ prolab.in.ua
 2. 2. GSPublisherVersion 0.7.100.100 СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОНТЕКСТ МІСТА Після проведених воркшопів у Добропіллі та Тернівці маємо можливість порівнювати та бачимо, що в економічному плані Ладижин, з його профіцитом робочих місць, вигідно вирізняється в цьому аспекті з-поміж інших міст-партнерів проекту. Подібно, в містобудівному аспекті місто має значно менше проблем, тут відчувається систематичність і масштабність у питаннях впорядкування благоустрою та міського середовища вцілому. Хочемо відмітити внесок новозакладеного дендропарку, що, попри надмірну, на нашу думку, кількість бар’єрів у вигляді парканів різного типу, однозначно є прикладом, гідним наслідування у інших містах схожого масштабу. Також варто відзначити великий потенціал міста у використанні промислової спадщини як магніту для приваблення туристів з України та світу. Позитивом є доволі рівномірна розпорошеність таких об’єктів по місту. Незважаючи на такі, порівняно, сприятливі вихідні дані ми відчули, що місту бракує громадської активності, насамперед - агентів змін: людей та інституцій, які б ефективно активізовували і допомагали городянам у розбудові громадянського суспільства. Переконані, що навіть найбільш комфортне місто, облаштоване зусиллями місцевої влади та соціально-відповідального бізнесу не буде повноцінним, допоки його мешканці не стануть достатньо проактивною спільнотою, яка відчуватиме себе співтворцем міського життя та свою співвідповідальність за стан та перспективи розвитку міста. Відтак, у своїх напрацюваннях ми вирішили зосередитися на проектах, що, на наше переконання, мають потенціал стати каталізаторами у формуванні сучасної міської культури, сприятимуть формуванню критичної маси агентів змін, здатних своїм прикладом надихати інших.
 3. 3. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників дитячий садок житловий будинок ОБ'ЄКТ ОПРАЦЮВАННЯ Під час знайомства із міськими просторами Ладижина стало зрозуміло, що місто, в загальному, є дуже доглянутим. Проте також ми виявили ділянки в дещо занедбаному стані, які потенційно можуть стати цікавими громадськими осередками, якщо їх правильно опрацювати. Одним з таких місць є ділянка, що займає простір між радіостанцією "Ладижин", що розташована у споруді дитячого садочку, житловим будинком, арт-кафе "Фредерік" і супермаркетом "Наш край". На даний момент цей простір ніяк не використовується, покритий здебільшого газоном. Інтерес до цього місця виник, в першу чергу, через факт існування тут арт-кафе - досить неформатного закладу для такого містечка, осередку сучасної незалежної культури, який доповнюється не менш прогресивною структурою - місцевою радіостанцією. Складається враження, що якби була можливість створити в цьому місці якісний простір, то він одразу ж зажив би досить активним життям, оскільки для цього тут склалися сприятливі умови. І навіть супермаркет відіграв би в цьому важливу роль, як потужний локальний якір, що притягує сюди людей. Власне, головна ідея полягає не лише у створенні нового якісного простору, а саме у створенні його спільними зусиллями громадськості, міста і бізнесу. Як результат отримаємо місце відпочинку місцевих мешканців, працівників радіо, відвідувачів кафе та супермаркету, а також простір для проведення культурних заходів.
 4. 4. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ простірдляподій 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників дитячий садок житловий будинок простірдляподій ПРОСТІР ДЛЯ ПОДІЙ Розглянемо першу зону, що знаходиться при кафе. Це мав би бути свого роду літній павільйон у вигляді дерев'яного помосту для проведення відкритих заходів, на зразок лекцій, презентацій, літературних читань, концертів, які наразі регулярно відбуваються всередині кафе. У інший час цей поміст міг би стати місцем для сидіння, лежання, читання, спілкування чи просто відпочинку, а також частково літнім майданчиком для кафе. Близьке розташування до тротуару дає можливість привертати увагу і "запрошувати" перехожих до культурних заходів, що тут продитимуться, таким чином створює сприятливі умови для підвищення рівня комунікації і розвитку культури місцевих жителів, а для кафе, зрештою як і для супермаркету, це зібльшення кількості потенційних клієнтів.
 5. 5. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ простірдляподій 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників простір для дітей пікніки лавки гамаки дитячий садок житловий будинок простір для дітей пікніки лавки гамаки простірдляподій ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА СПІЛКУВАННЯ Друга пропонована зона розташована біля супермаркету. На цій території є існуючий невеличкий дитячий майданчик, ми підтримуємо таку ініціативу та пропонуємо замінити стандартне обладнання дитячого майданчика на сучасні батути, які принесуть дітям більше радості ніж звичайна гірка чи гойдалка. В наступній частині пропонуємо влаштувати смуги з гамаків, на яких можна лежати, читати книгу, працювати з ноутбуком чи планшетом, просто спілкуватись і відпочивати. З цієї зони також зручно слухати лекцію, читання чи концерт, які відбуватимуться у просторі подій, адже рух машин по проїзду, що розділяє обидва ці простори, не є активним та шумним.
 6. 6. GSPublisherVersion 0.7.100.100 ПРОСТІР ПІКНІКІВ Третю частину території залишаємо у вигляді звичайного газону для того, щоб там можна було зробити міні-пікнік або ж просто посидіти на травичці і поспілкуватись із друзями. Працівники радіо, супермаркету чи кафе під час обідньої перерви у теплу пору року могли б у якості релаксотерапії проводити якийсь час на траві, спільно обідати. Це покращить якість праці, сприятиме розвитку творчого мислення та налагодженню нових контактів.
 7. 7. GSPublisherVersion 0.7.100.100 ПРОСТІР ЛАВОК Завершує цю територію простір, який ми пропонуємо вирішити у форматі скверу із нестандартними лавками різної форми, на яких зручно можна працювати, щось перекусити, перепочити чи навіть поспати. Інколи це місце могло б слугувати простором для проведення невеличких вечірок чи зборів, ініціаторами, яких можуть бути як працівники радіо, так і місцеві жителі. Рекомендуємо замінити існуючі кущі на нові низькорослі дерева, щоб сформувати затишне та безпечне середовище.
 8. 8. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ простірдляподій 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників металевісходи простір для дітей пікніки лавки гамаки простір радіо дитячий садок житловий будинок простір радіо простір для дітей пікніки лавки гамаки простірдляподій ПРОСТІР РАДІО Третя зона передбачає оновлення території біля металевих сходів, що ведуть до офісу радіостанції. Ця діляка могла б нести не лише презентативну функцію найпрогресивнішого засобу масової інформації міста, а й цілком стати повноцінним майданчиком для ведення радіоефіру під відкритим небом, чим викликати ще більше інтересу у слухачів і перехожих, розширювати аудиторію і, можливо, навіть створювати нові формати радіопередач чи прямих включень, діалогів із мешканцями і гостями міста. Для працівників радіо і їх гостей пропонується встановити цікаву велопарковку, яка б цілком могла стати частиною "студії під відкритим небом" і в той же час відігравала б роль межі між "простором радіо" і сусіднім житловим двором. А вищезгадані сходи, на нашу думку, самі по собі вже творять автентику цього місця і в певний час могли б слугувати повноцінним літнім майданчиком, на якому можна проводити цікаві вечірки чи просто професійні посиденьки.
 9. 9. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ інтенсифікація житлового двору простірдляподій 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників металевісходи простір для дітей пікніки лавки гамаки простір радіо дитячий садок житловий будинок простір радіо простір для дітей пікніки лавки гамаки простірдляподій інтенсифікація житлового двору ПРОСТІР ЖИТЛОВОГО ДВОРУ Для житлового подвір'я варто в першу чергу облаштувати окрему, відмежовану від простору житлового двору, пішохідну доріжку для людей, які зараз використовують подвір'я як зручний транзитний шлях до дитячого садочку і назад. Таким чином, цю територію можна перетворити у справді приватний простір мешканців житлового будинку. В цьому просторі можна також влаштовувати різного роду святкування, фестивалі добросусідства тощо. Люди повинні мати змогу комфортно перебувати у своєму подвір'ї, комунікувати між собою, легко обмінюватись місцевими новинами і навіть плітками. Такий формат спілкування зменшує рівень недовіри всередині громади мешканців будинку, дозволяє налагодити доброзичливі стосунки між сусідами, що є дуже важливим.
 10. 10. GSPublisherVersion 0.7.100.100 ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ У цьому ж подвір'ї необхідно виділити простір для дітей, який би був обладнаний не лише різнокольоровими металевими гойдалками і гірками, а виконаний із більш м'яких і теплих матеріалів (наприклад,дерево), такий що допомагає розвиватись дитині як фізично, так і інтелектуально. Меблі та інше обладнання варто виконувати за кольором і текстурою максимально близькими до натурального вигляду деревини, бетону чи металу. Варто уникати штучності, пластику. Таким чином меблі будуть старіти природним способом і не потребуватимуть підфарбовування кожен рік, і що найголовніше, натуральні матеріали позитивно впливатимуть на розвиток дитячої психіки.
 11. 11. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ інтенсифікація житлового двору простірдляподій 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників металевісходи простір для дітей пікніки лавки гамаки простір радіо дитячий садок житловий будинок формування уніфікованого дизану МАФів простір радіо простір для дітей пікніки лавки гамаки простірдляподій інтенсифікація житлового двору МАФформування уніфікованого дизану МАФів ФОРМУВАННЯ УНІФІКОВАНОГО ДИЗАЙНУ МАФів Малі архітектурні форми (МАФи) мають як утилітарну, так і естетичну функцію. Вони можуть формувати масштабне середовище в місцях, де лишаються великі незадіяні простори між будинками, або між рядовою забудовою та мережею вулиць. При комплексному підході до формування таких торгівельних вулиць варто брати до уваги масштабність відносно оточуючого простору, стриманість кольорового рішення, уніфікованість, збірність, модульність, прив'язку до сформованого "зеленого середовища".
 12. 12. GSPublisherVersion 0.7.100.100 центр міста межа ділянки дитячого садка в перспективі новий житловий квартал МАФ 5КЖ супермаркет арт- кафе 103,9 FM вул. Будівельників дитячий садок житловий будинок Цим проектом ми хочемо привернути увагу громади до просторів, що знаходяться поза центральною частиною міста. Вважаємо, що не варто наповнювати лише центр всіма можливими функціями, потрібно розвивати громадські осередки також і в інших районах. Пропонуємо почати із обраної ділянки, адже там є усі умови для подальшого її розвитку. Сподіваємось, що цей проект стане поштовхом до того, що у громад інших кварталів міста з'явиться бажання створити щось на зразок цього і у своїх районах. Отже, втілення подібного задуму може не лише створити цікавий, сучасний і корисний простір у місті, а й стати важливим прецендом того, що різні верстви населення, а саме місцеві мешканці, бізнес і влада, готові співпрацювати для того, аби комфортно співіснувати і приносити одне одному користь. Подібна ситуація могла б стати позитивним зразком такої співпраці не лише локально для міста Ладижин, а й у масштабі регіону і навіть країни. ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН 1. Простір для подій 2. Простір для дітей 3. Простір з гамаками 4. Простір для пікніків 5. Простір з лавками 6. Простір радіо 7. Житлове подвір'я 1 2 3 4 5 6 7
 13. 13. GSPublisherVersion 0.7.100.100 Простір з лавками Простір з гамаками Загальний вигляд зі сторони вулиці Вигляд на супермаркет з простору радіо
 14. 14. GSPublisherVersion 0.7.100.100 над концепцією працювали: Олена Джула-Райфшнайдер Дмитро Райфшнайдер Дмитро Смалюк Марта Коновал Проектна Майстерня Бєляєвих rd architectural group

×