Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Аналіз відвіданого уроку

22,333 views

Published on

Аналіз відвіданого уроку

Published in: Internet
  • Be the first to comment

Аналіз відвіданого уроку

  1. 1. 21 жовтня 2014 року я, вчитель світової літератури МЗОШ І-ІІІ ступенів № 56 Ісаєв Віталій Олександрович, мав змогу відвідати відкритий урок з української літератури заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук, доцента Шуляра Василя Івановича на базі МЗОШ І-ІІІ ступенів № 57. Урок проводився у 6-му класі з літературної теми «Лірика. Микола Вороний. «Євшан- зілля»». Урок був побудований за ноосферно-екологічною стратегією, що перш за все характеризувалася розвитком цілісного мислення двопівкульності дитини, задіюванні всіх каналів одержання інформації. Тема уроку є актуальною і повністю розкритою за чинною програмою, були зазначені державні вимоги до рівня літературних досягнень, основні завдання і очікувані результати учня- читача. Учні були заздалегідь підготовлені до уроку, вони вдома ознайомились із твором М. Вороного «Євшан-зілля». Велику увагу вчитель приділив наочності і використання ІКТ на уроці літератури, що були доцільно обрані і використані під час проведення уроку. І найголовніше, як зазначав відомий педагог К. Ушинський: «Чим більше наших органів чуття бере участь у сприйманні якого-небудь враження… тим тривкіше лягають ці
  2. 2. враження у нашу пам’ять», тому ноосферно-екологічна стратегія є важливою складовою для організації літературно-критичного споглядання учнями твору. Вчитель доцільно використав всі методи, форми і прийоми в організації уроку. Діти мали змогу і відчути аромат «євшан-зілля», побачити книжкову виставку письменника, почути «спів ліри» і багато іншого. Найголовніше було те, що учні мали змогу проявити свою творчість, розвивати критичне мислення, увагу, поглиблювати свої знання, вивчати літературознавчі терміни за допомогою самостійного аналізу і підходу до визначення цього терміну. Вчитель зоорієнтовував учнів на пошукову дію, абстрактне мислення, творчу уяву, для цього було використано такі завдання: складання кросворду, виділення композиційної основи твору, лінгвістичне дослідження (виділення художніх засобів) тощо. В основному урок-творча студія для вчителів української літератури Василем Івановичем був проведений на високому рівні, ми мали змогу на практиці побачити результат теоретико-методичної основи ноосферно-екологічної стратегії сучасного уроку. Тому я обов’язково буду користуватись цією та іншими запропонованими технологіями на уроках світової літератури, адже це дає змогу учням краще відчути і зрозуміти світ «літературного героя», який є неосяжним на цім світі.

×