зміни податкової системи

347 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
347
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

зміни податкової системи

  1. 1. Зміни податкової системи
  2. 2. Недоліки діючої системи оподаткування• 164 млрд. грн. збитків підприємств (половина з яких штучно сформована за рахунок схем мінімізації).• Діє інститут податкової мінімізації (фіктивні СГД, «транзити» тощо).• Шахрайські схеми у сфері відшкодування ПДВ.• Людський фактор у перевірочній роботі контролюючих органів.• Виникла соціальна група людей, яка отримує нетрудові доходи у фіскальній сфері.• Переплати по податку на прибуток підприємств.• Щомісячне перевищення податкового кредиту над податковими зобовязаннями по ПДВ.
  3. 3. Законодавчі ініціативиЗміни ставок податків і зборів Введення Відміна ПДВ з 20% до: пільг по ПДВ, - 12% по послугах, Паралельно з ПДВ податку на монопольних товарах, при податок з обороту за прибуток, ПДФО імпорті; ставкою 2,5% (13,0 млрд. грн.) - 7% по інших операціях Єдиний соціальний внесок з збору на розвиток Внеску до Пенсійного середньої ставки 37,6% до: фонду за купівлю виноградарства, - 15% з роботодавця; валюти з операцій садівництва та - 3,6% з працівника. імпорту 3% хмелярства (1,1 млрд. грн.) АЛЬТЕРНАТИВА: 18,6% розподіляються: цільових надбавок - 50% - з роботодавця; до тарифу на - 50% - з працівника. електроенергію (2,5 млрд. грн.) Податок на доходи фізичних та природний газ осіб з 15(17)% (2,4 млрд. грн.) до 20%, 15%, 10% Спрощена система оподаткування - ?
  4. 4. Ризики впровадження законодавчих ініціатив• Вчинення опору представниками великого бізнесу (олігархів і галузевого лоббі), які користуються сировинними і монопольними активами за зниженими податковими ставками та пільгами супроводження у Верховній Раді, Кабміні• Невизначена реакція субєктів господарської діяльності на зменшення податкових ставок і очікуване виведення з тіні 150 млрд. грн. - очікування такої реакції дає підстави зниження загального податкового навантаження на одну гривню виплаченої заробітної плати ”на руки” більше ніж у два рази – з 108 % до 45%, а також додаткового податкового навантаження у вигляді податку з обороту на «тіньові обороти» при здійсненні схем мінімізації податків• Опір соціальної групи людей, яка отримує нетрудові доходи у фіскальній сфері.
  5. 5. Економічний ефект - до бюджету + до бюджету Зниження ставки податку на додану вартість: Скасування “загальної” податкової соціальної пільги + 4,3 млрд. грн. - з 20% до 12% при імпорті, - 37,2 млрд. грн. (ПДФО)- з 20% до 7% (12%) при внутрішньому обороті - 36,3 млрд. грн. Скасування пільг з податку на додану вартість + 5,6 млрд. грн.Зниження ставки єдиного соціального внеску - 90,4 млрд. грн. Скасування пільг з податку на прибуток підприємств + 3,1 млрд. грн. з 36% до 15% Скасування збору на розвиток - 1,1 млрд. грн. Економія бюджетного відшкодування + 24,5 млрд. грн. виноградарства, садівництва та хмелярства Скасування цільової надбавки - 2,5 млрд. грн. Економія видатків бюджету у зв’язку із зниженням ЄСВ + 27,2 млрд. грн. до тарифу на електроенергію Скасування максимального розміру заробітної плати, з Скасування цільової надбавки - 2,4 млрд. грн. якої сплачується єдиний соціальний внесок + 3,9 млрд. грн. до тарифу на природний газ (10 мінімальних зарплат) Запровадження податку з обороту за ставкою 2,5%: - по внутрішнім операціям + 36,0 млрд. грн. - по операціям експорту + 17,8 млрд. грн. Запровадження єдиного соціального внеску з операцій + 6,0 млрд. грн. купівлі іноземної валюти за ставкою 3% - 169,9 млрд. грн. + 128,4 млрд. грн. проміжний баланс: - 41,5 млрд. грн. Надходження за рахунок легалізації фонду оплати праці за рахунок зниження ставки ЄСВ , детінізації + 36,8 млрд. грн. операцій за рахунок зниження ставки ПДВ, та внутрішніх операцій Резерв за рахунок запровадження податку з обороту + 5,0 млрд. грн. ВПЛИВ + 0,3 млрд. грн.
  6. 6. Соціально-економічний ефект зниження тіньового сектору і, відповідно, операцій по виведенню у тінь ВВП за допомогою податкової оптимізації (за рахунок зменшення ставок податків); зменшення використання податкових пільг; забезпечення рівних конкурентних умов для всіх платників; зниження кількості оскаржень та судових спорів; зниження корупційних платежів субєктів господарювання; вивільнення значного трудового та часового ресурсу контролюючих органів для якісної перевірочної роботи і скорочення чисельності чиновників; зменшення кількості привидів для претензій з боку міжнародних організацій.
  7. 7. Макроекономічний ефект Очікується створення умов для Ріст середньої заробітної плати ізростання національного виробництва і зайнятості населення дозволить вінвестицій в галузі виробництва товарів цілому прийняти рішення пронародного споживання з високою підвищення тарифів на газ тачасткою добавленої вартості. електроенергію для населення. Протягом 2-х років (2012-2013 років) Тільки по цих 2-х позиціяхріст галузей обробної промисловості і оцінюється зменшення витраттоварів народного споживання держбюджету на 33 млрд. грн.очікується в рази. Ріст ВВП за період 2013-2015 років оцінюється мінімум у 20%, що буде сприяти додатковим надходженням податків до бюджету в сумі близько до 40 млрд. грн. щорічно.

×