Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

таємнича японія

57 views

Published on

таємнича японія

Published in: Travel
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

таємнича японія

 1. 1. Японія офіційно Ніхон коку або Ніппон коку Походження назви "Японія" прямує до далекого історичного минулого. Великий мандрівник Марко Поло територію, на якій розташована сучасна японська держава, називав словом "Ципан-го", причому за основу, імовірно, брав китайське слово "Жи-бень-го", що означає Східна імперія. Японці, що протягом своєї історії дуже багато чого запозичали в китайців, вимовляли відповідні китайські ієрогліфи як "ніфон", а потім почали вимовляти як "Ніппон". Спочатку японці вживали це слово як назву найбільшого острова, а потім стали позначати цим словом групу островів, згодом - і всю державу. Свою країну японці називають "Дай Ніппон", що означає "країна висхідного сонця".
 2. 2. Перші згадки про сильну державу на чолі з імператором з`явилися в VIII столітті. Столицею з 710 по 784 роки була Нара - місто в Японії на острові Хонсю. І до цього дня в ній збереглися старовинні буддійські храми, а також знаменитий імператорський палац Хейдзьо і Сесоин - саме в ньому зберігаються коштовності імператорського двору. Хонсю – найбільш густонаселений острів в Японії. Він включає в себе найбільші міста Японії: Кіото, Токіо, Осака. Це другий за чисельністю населення острів після Яви. Острів майже 1300 км у довжину і від 50 до 230 км в ширину, загальною площею 143 500 кв км, близько 60% всієї площі Японії.
 3. 3. Прапор Японії (яп. 日本の国旗 "сонячний прапор", на Батьківщині також називають "хіномару" (日の丸), にっぽんのこっき, ніппон но коккі) — Державний прапор Японії пофарбований у білий колір - символ світу, спокою і безпеки. Червоне коло на прапорі зображує висхідне сонце, що символізує владу імператора. Прапор прийнятий у 1870році.
 4. 4. Згідно з легендою, імператори Японії є прямими нащадками богині сонця Аматерасу. Аматерасу успадкувала Землю і через деякий час послала свого онука Ниниги правити Японськими островами, створеними її батьками. Коли Ниниги готувався покинути Небо, вона дала йому три предмети, які повинні були полегшити йому шлях: бронзове дзеркало, намисто з дорогоцінних каменів і меч. Отримавши ці речі, яким судилося стати регаліями японських імператорів, принц Ниниги спустився з небес на вершину гори Такатіко на Кюсю. Він одружився і згодом передав регалії своєму онуку Дзімму, першому земному імператору Японії. Згідно з легендою, імператор Дзімму правил ще в 660 р до н. е.
 5. 5. На самому початку бонсай вирощували буддійські ченці і священики, і тільки через сотні років вони поширили це мистецтво серед народу. Бонсай можуть мати вік декількох століть, залишаючись при цьому висотою всього 60-80 см.
 6. 6. Сад дзен переважно відносно невеликий, оточений стіною, і, як правило, призначений для споглядання в сидячому положенні з одного тільки місця за межами саду, наприклад, ґанок ходзьо, резиденції головного ченця храму чи монастиря. Класичні сади дзен були створені в храмах дзен-буддизму в Кіото в період Муроматі. Японський сад каменів (яп. 枯山水 'karesansui'?) або сад «сухого пейзажу», який часто називають сад дзен, створює мініатюрний стилізований пейзаж шляхом ретельно підібраних композицій з каменів, водойм, мохів, формованих дерев і кущів, і використовує гравій або пісок, який загромадили для представлення брижів по воді.
 7. 7. У Японії є державне свято милування сакурою, який називається ханами. Традиційно відкриває ханами імператорське подружжя. В цей день в парках під сакурами на пікнік збираються всі жителі Японії. В одному з храмів м Хокуто росте дерево, вік якого імовірно складає 2000 років. Японська вишня настільки любима місцевими жителями, що часто дівчаткам дають ім’я Сакура.
 8. 8. Ікебана – це композиція в вазі обов'язково з живих квітів. В ікебані кожна традиційна композиція має свій філософський зміст. Cтворення ікебани було однією з обов'язкових дисциплін для самураїв. Основним правилом у створенні ікебани є складання її з трьох елементів: сін символізує небо, сое - людини, хікае - землю.
 9. 9. Ніндзя — це розвідник-диверсант, шпигун і найманий убивця в середньовічній Японії. Ніндзя, на відміну від самураїв, які не підкорялися феодальній системі, тому у них не було шансу кар’єрного росту, завжди залишалися в тіні. У період розквіту ніндзя, який припав на Середньовіччя, у Японії налічувалося близько 70 кланів. Професія передавалася у спадщину: від батька до сина або дочки. Жінки ніндзя теж існували, їх звали куноіті. Табі (японські шкарпетки, "ніндзя шуз")
 10. 10. Переможець турніру по сумо отримує незвичайні дарунки. Йому вручають ключі від новенького автомобіля, річний запас бензину і кока-коли, яловичину вагою в одну корову і тисячу грибів під назвою сіітаке(шиитаке). Сумо (яп. 相撲, すもう, «боротьба») — вид єдиноборства, в якому два борці виявляють сильнішого на круглому полі. Майданчик для боротьби сумо — поміст у 34 — 60 см заввишки, який називають дохьо. Його виробляють з глини і покривають зверху тонким шаром піску. В сумо учнів приймають у віці 10-15 років
 11. 11. У самураїв існував кодекс честі бусідо, або «Шлях Воїна», який сповідував беззаперечну покору господареві. Але це не означало, що самурай повинен був виконувати навіть явно злочинний наказ, в такому випадку він повинен був спробувати переконати свого господаря. Крім того, на ідеологію самураїв вплинув дзен-буддизм. Самураї - військово-феодальний стан дрібних японських дворян. Самурайство зародилося ще в VIII столітті на сході країни. Першими представниками нового класу стали селяни та вільні мисливці, які на кордонах імперії шукали вільні землі.
 12. 12. Згідно з кодексом честі самураїв, якщо вбивали господаря, то всі його самураї повинні були зробити так зване «самогубство слідом», або дзюнсі. Крім того, ритуальне самогубство сеппуку відбувалося самураєм в разі: якщо він був чимось зганьблений, якщо потрапляв в полон і не мав можливості вибратися з нього, якщо порушував цю клятву. Катана (яп. 刀) - довгий японський меч
 13. 13. Айкідо - мистецтво захисту і використовування сили супротивника проти нього самого. Засновником айкідо вважається Уесіба Моріхей (1883-1969). Він народився в Японії, в селищі Танабе.
 14. 14. Важливо! Кімоно запахувати тільки на праву сторону На ліву тільки у небіжчиків
 15. 15. Ніхонгамі - традиційні японські зачіски. В даний час термін використовується не тільки для історичних зачісок або тих, що і понині носять гейші, а й для опису цілком сучасних зачісок, зроблених під стиль "кімоно. Носили такі зачіски, наряди ще в 17 столітті зараз так вони вбираються тільки на традиційне свято. Кандзасі (яп. 簪 ?) — традиційна національна японська зачіска; цю назву також мають прикраси і засоби для укладання волосся.
 16. 16. Одноразові палички для їжі - варібасі. Палички для японця - не тільки повсякденна особиста річ (їх не прийнято надавати в користування іншим), але і священний символ (японці шанобливо називають їх про-хасі, яп. 御 箸). За переказами вони приносять власникові удачу і довге життя, і тому хасі вважають хорошим святковим подарунком.
 17. 17. Риби фугу живуть близько 10 років. Японська приказка говорить : "Хто коштував цю рибу - дурень, а хто не коштував - теж." М'ясо схоже на куряче, а по консистенції схоже на желатин. Акули єдині, які мають імунітет до отрути риби фугу. Вони можуть з’їсти рибу фугу без будь-яких негативних наслідків. Одна риба фугу містить достатню кількість отрути, щоб убити 30 людей. У Японії, з риби фугу готують страву під назвою «Фугу». М’ясо риби фугу є делікатесом.
 18. 18. Cуші з’явилися не в Японії, а в рисовому регіоні Південно-Східної Азії більше двох тисяч років тому в долині річки Меконг. Рецепт потім поширився на інші райони, кінець кінцями з’явившись в Японії приблизно у восьмому столітті. Коли суші вперше з’явилися в японському суспільстві, вони цінувалися дуже високо. Людям навіть було дозволено платити ними податки. Рецепт сучасних суші з’явився в 19 столітті (приблизно 1820 рік). Кухар Yohei Hanaya винайшов суші. Саме тоді для приготування суші стали використовувати свіжу рибу, а не рибу, яка перебуває в стадії гниття. — Японці ставляться з повагою до суші, так як в перекладі це слово позначає довголіття і стиль поведінки. Початкова назва страви «сусі», а не суші. Найдовший рол у світі був приготований в Японії в 1977 році, його довжина трохи більше 1 км, а приготували його близько 600 чоловік.
 19. 19. В японській мові слово «гохан» (варений рис), подібно російському «хліб», означає не тільки конкретний продукт харчування, а й їжу взагалі. У традиційній Японії "коку" - кількість рису, необхідне одній дорослій людині для життя протягом року (близько 180 літрів), було основною мірою багатства. "Зарплата" самураїв також визначалося в коку.
 20. 20. Виготовляють алкогольний напій шляхом ферментації рису або за допомогою бродіння. Міцність напою може бути як 10 градусів, так і вище 30. Саке потрібно пити із спеціальних маленьких керамічних чашок (о-теко, чоко). Тара розрахована на 2-3 ковтки, а не залп. В Японії він зветься словом «ніхонсю», а словами «саке» і «о-саке» просто позначається будь-який вид алкогольного напою. У японців є прислів'я: хороший саке п'ють холодним, поганий — гарячим
 21. 21. Чайна церемонія для японця - це релігія. Церемонію проводять в будиночку для чаювання, який називається тяшіцу. Ці будиночки складаються зазвичай з однієї кімнати з декількома вікнами, простими глиняними стінами і бронзовим вогнищем. Історія чайної церемонії бере свій початок у VIII столітті. За однією з версій, чай був вперше завезений до Японії з Китаю в 805 році.
 22. 22. Така форма була створена фермерами для зручності складування і зберігання кавунів. Це не ГМО, а звичайний сорт кавунів, які поміщають в скляну кубічну форму в певний період дозрівання ягоди. Вперше кубічні кавуни були виведені близько 30 років тому в префектурі Кагава на японському острові Сікоку.
 23. 23. У Японії кланяються. Уклони — невід’ємна частина життя японців. Вони, самі не помічаючи цього, кланяються навіть під час розмови по телефону. Поклони поділяються за глибиною і тривалістю: вітальний уклін — 15°, поважний — 30°, уклін найвищої поваги — 45° і схиляння — торкаючись головою до підлоги.
 24. 24. Місто-привид в Японії Острів-привид Хасіма один з найбільш унікальних пустельних островів Японії, займає практично всю площу, знаходиться приблизно в 15-ти кілометрах від міста Нагасакі. Острів заселили в 1810 році, коли там знайшли вугілля. Спочатку це була просто скеля в морі і острів розміром в 0,063 км², який створили штучно, коли копали шахти. Протягом 50 років острів був одним з найбільш густонаселених місць на Землі - 5259 чоловік на кв. км. (1959) при берегової лінії острова близько 1 км. Протягом багатьох років відвідування острова було заборонено і каралося депортацією з Японії. http://hronika.info/fotoreportazhi/213944-tak-vyglyadit-gorod-prizrak-v-yaponii-foto.html
 25. 25. Ще одне цікаве спостереження — часто перед входом у ресторан потрібно знімати взуття, так само в спортзалі і лікарні. У японців не прийнято відмовлятися, вживаючи слово "Ні". Вони вважають, що така відмова неввічлива і навіть груба, тому зазвичай вони використовують щось на зразок: — я б із задоволенням, але зайнятий. Гора Фуджі знаходиться в приватному володінні. У синтаистском храмі Хонг Сенг збереглася дарча від 1609 року, якою Сьогун передав гору у володіння храму. У 1974 році справжність дарчим підтвердив верховний суд Японії, після чого не мав іншого виходу, як передати гору у власність храму. В Японії немає сміттєвих баків, так як все сміття переробляється. Відходи поділяються на чотири види: скло, спалюється, переробляється і не спалюється сміття. Кожен тип відходів вивозять в певний день і викидати його можна тільки за строго відведених чисел. За порушення процедури великий штраф.
 26. 26. Диво-потяги У Японії можна побачити різноманітні потяги – без водія, вінтажні, двоповерхові. Потяги в метро мають спеціальні вагони для жінок, щоби вберегти їх від відвертих залицянь чоловіків. Є потяги-пулі, що летять зі швидкістю понад 300 км/год. Не менш цікавий варіант потягів – ті, що нагадують героїв мультфільмів. Кафе для самотніх Знову ж таки через присвяту себе роботі, чимало японців страждають від самотності. Однак вони знайшли доволі миле вирішення проблеми: в Японії можна завітати до закладу, де за столик до гостя «сідає» іграшковий мумі-троль – таким чином відвідувачу кафе знаходять приємну компанію. Ці потяги називають "кулями" і абсолютно обґрунтовано. Середня швидкість Shinkansen становить 300 км/год, а відстань між Токіо й Осакою (552 км) вони долають приблизно за 2 години.
 27. 27. Дякуємо за увагу. Презентацію підготувала бібліотекар бібліотеки імені. І. Багряного Ткаченко О.П.

×